Tablet, który się zgina – Lenovo Folio

Tablet Lenovo Folio premiera prototypu

W dziedzinie techniki już nic nas chyba nie zdziwi. Kiedy wydaje się, że nie pojawi się nowocześniejszy sprzęt, producenci zaskakują nas kolejnym innowacyjnym rozwiązaniem. Dotyczy to nie tylko komputerów, ale też mniejszych urządzeń, jak smartfony czy tablety. Lenovo niedawno zaprezentowało smartfon, który można zwijać i nosić na nadgarstku. Teraz przedstawia składający się tablet, zmieniający się w smartfona. Przeczytajcie więcej o tablecie, który się zgina – Lenovo Folio.

Co już wiadomo?

 

Właściwie wiadomo tylko tyle, że powstał prototyp tabletu Lenovo Folio i że (prawdopodobnie) dalsze prace nad nim weszły w fazę zaawansowaną. Ci, którzy mieli okazję zobaczyć go na własne oczy potwierdzą, że wyświetlacz tego sprzętu będzie miał 7,8 cala, a po przemianie w smartfona – 5,5 cala. Wtedy skorzystamy z dwóch ekranów równocześnie. Jak to działa? W środku ekranu ukryto zawias, dzięki któremu możemy złożyć urządzenie na pół. Nie wpływa to w żaden sposób na płynność pracy, tym bardziej, że w tablecie zastosowano jeden z procesorów Snapdragon z linii 800. Lenovo Folio ma wykorzystywać technologię e-SIM i działać na systemie Android 7.0, choć nie wyklucza się, że w grę będzie wchodził też Windows i Google.

CZYTAJ TAKŻE – iPad Pro 2 – dla kogo nowy tablet Apple?

Inteligentny tablet

 

Już prototyp tabletu Lenovo Folio dobrze rokuje na przyszłość. Kiedy zwiniemy go do trybu smartfona urządzenie wykryje tę zmianę i swój nowy stan, a następnie automatycznie dostosuje wygląd i wielkość wyświetlanych ikonek do rozmiaru wyświetlacza. W efekcie uzyskamy widok identyczny z tym, który znamy ze swojego smartfona. Sprawdzi się też podwójny ekran. Skorzystamy z niego np. podczas robienia zdjęć. Kiedy będziemy fotografować jakąś osobę, zobaczy się ona w drugim ekranie i, jeśli zajdzie potrzeba, zasugeruje, jak lepiej ustawić urządzenie.

 

Zobacz tablety w sklepie Matrix Media

Tablet, który się zgina – Lenovo Folio

 

Trudno wskazać konkretną datę, kiedy Lenovo Folio pojawi się na rynku. Nie wiadomo nawet, czy w ogóle się tak stanie, chociaż przedstawiony prototyp pozwala przypuszczać, że ta historia będzie miała swój happy end. Pozostaje nam tylko czekać na kolejne wieści.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.