iPad Pro 2 – dla kogo nowy tablet Apple?

tablet Apple iPad Pro 2 opis

Apple idzie własną drogą i wyraźnie nie przejmuje się słabnącym zainteresowaniem tabletami. Mało tego – podnosi poprzeczkę jeszcze wyżej. Miesiąc temu firma zaprezentowała iPad’a Pro 2, następcę modeli sprzed ponad roku. Jest lepiej i nowocześniej pod każdym względem. iPad Pro 2 – dla kogo nowy tablet Apple? Co się zmieniło? Przekonajmy się.

Najnowsze technologie w dwóch rozmiarach

Zacznijmy od zmian, które najbardziej rzucają się w oczy, względem pierwszych iPad’ów. Najnowszy iPad Pro jest dostępny w dwóch rozmiarach: 10.5 cala oraz 12.9 cala. Tak duże ekrany dają możliwość wyświetlania pełnowymiarowych ekranowych klawiatur lub też sparowanie ich z klawiaturami sprzętowymi. Mniejszy tablet ma 6,1mm grubości i waży zaledwie 469g. Większy jest grubszy o niecały milimetr, przy wadze 677g. Takie parametry niewątpliwie sprzyjają mobilnemu użytkowaniu sprzętu.

Bezkonkurencyjny wyświetlacz

Nie da się ukryć, że wyświetlacz Retina iPada Pro 2 nie ma sobie równych. Dzięki powłoce antyrefleksyjnej odbija mniej światła, jest jaśniejszy od tego, który znamy ze starszych tabletów, i zdecydowanie bardziej responsywny. Częstotliwość odświeżania to 120Hz, dlatego wszelkie treści, jakie oglądamy, wyświetlają się płynnie i bez zakłóceń. A co gdy zależy nam na oszczędzaniu baterii? Ekran sam, automatycznie, zmniejszy częstotliwość odświeżania. Nawet w takim trybie, dzięki szerokiej gamie kolorów (P3), widoczne czerwienie i zielenie są dużo bardziej intensywne i realistyczne. Funkcja True Tone oznacza, że ekran samodzielnie dostosowuje barwy, tak, by dokładnie trafić w balans bieli. Z całą pewnością, przestronny wyświetlacz Multi-Touch zadowoli nawet najbardziej wymagających użytkowników.

 

Zobacz iPady w sklepie Matrix Media

iPad Pro 2 – szybki i wydajny

Jeśli nie przekonały nas jeszcze możliwości wyświetlacza nowego iPad’a Pro 2, przyjrzyjmy się, co Apple ukrył we wnętrzu tego urządzenia. Przede wszystkim – dużą moc. Mamy do dyspozycji sześciordzeniowy, 64-bitowy procesor A10X Fusion. Dzięki niemu nie tylko zmontujemy video 4K, czy wyrenderujemy obrazy 3D. Sprzęt poradzi sobie również z grami o bardzo zaawansowanej grafice. Producent wskazuje, że nowy iPad Pro jest o 30% bardziej wydajny od tego z poprzedniej generacji. Co to oznacza w praktyce? Między innymi to, że mimo imponującej specyfikacji, tablet Apple wytrzyma do 10h bezprzewodowej pracy – oczywiście na systemie iOS 11.

 

iPad Pro 2 Apple wygląd

Odręczne notatki

Chociaż rysik Apple’a przeszedł tylko niewielki lifting, sporo zmieniło się w kwestii oprogramowania. W najnowszym tablecie Pro naniesiemy odręczne notatki na pliki PDF. Co więcej, skorzystamy z wbudowanego skanera dokumentów – możemy je błyskawicznie otworzyć, nanieść poprawki lub podpisać i odesłać. Nie da się nie zauważyć, że funkcja odręcznego pisania staje się jednym ze znaków rozpoznawczych nowych iPad’ów Pro. Ich oprogramowanie potrafi nie tylko odróżniać odręczne notatki, ale też wyszukiwać je po frazach. A stworzymy je błyskawicznie – wystarczy stuknąć rysikiem w ekran blokady, by otworzyła się opcja szybkiej notatki.

CZYTAJ TAKŻE – TABLET, KTÓRY SIĘ ZGINA – LENOVO FOLIO

Inne zalety tabletu Apple

Dobra wiadomość dla pracujących poza domem. Wi-Fi 802.11ac i 4G LTE Advanced dają możliwość szybszego surfowania po Internecie, przy równoczesnym oglądaniu treści video i udostępnianiu dokumentów. Dodatkowo, dzięki wbudowanej karcie Apple SIM, połączymy się z sieciami komórkowymi w ponad 180 krajach, a więc niemal na całym świecie.

Nowe urządzenie Apple nie zawiedzie też osób, które lubią robić zdjęcia. Aparaty w serii Pro ( tylni i przedni) są identyczne jak te w iPhone’ie 7. Mamy więc 12Mpix, optyczną stabilizację obrazu i 5-krotny zoom cyfrowy. Przedni aparat działa dodatkowo z najmocniejszą lampą błyskową retina (retina flash).

iPad Pro 2 – dla kogo nowy tablet Apple?

Jeżeli do tej pory pracowaliśmy na poprzednim modelu iPada Pro i kuszą nas funkcje oferowane przez jego następcę, z czystym sumieniem możemy powiedzieć, że warto je poznać. Apple nie zwalnia tempa i proponuje coraz nowocześniejsze rozwiązania. Już niedługo premiera iPhone’a 8 – czy dorówna technologicznie swoim większym braciom? Dopóki jest to tajemnicą, zainteresujmy się nowym tabletem Apple. To urządzenie do pracy, ale też nauki i zabawy. Dysponuje ogromną ilością aplikacji i świetnymi parametrami, a przy tym doskonale współpracuje z komputerem Mac i Apple Watch’em. Na pewno nas nie zawiedzie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.