5 powodów, dla których watro kupić Sony Xperia 5

Sony Xperia 5 IV | MatrixMedia

Od dłuższego czasu rozglądacie się za nowym smartfonem, ale nie macie pojęcia, który model kupić i nic w tym dziwnego. Aktualnie na rynku można spotkać wiele urządzeń, które nie tylko różnią się rozmiarem, kolorem, ale przede wszystkim wbudowanymi rozwiązaniami. Jeżeli zależy Wam, aby pozostawać w ciągłym kontakcie z bliskimi osobami i przy okazji korzystać z przydatnych funkcji, jakie oferuje smartfon to trafiliście w odpowiednie miejsce. W dzisiejszym artykule przedstawimy 5 powodów, dla których warto kupić SONY Xperia 5. Jak ten model wypada w rankingu smartfonów? Szczegóły poniżej.

Smartfony Sony Xperia 5 IV – dlaczego warto?

Sony to japońska firma, która jest rozpoznawalna na całym świecie i nic w tym dziwnego. Ich szeroka gama produktów zyskała grono entuzjastów. W dzisiejszym artykule skupimy uwagę na ich najnowszym smartfonie, czyli Sony Xperia 5 IV, który do sprzedaży trafił w połowie września ubiegłego roku. Naszym skromnym zdaniem, firma Sony projektując właśnie ten model doskonale wiedziała co robi. Sony Xperia 5 IV to kompaktowy smartfon o wymiarach 156 x 67 x 8,2 mm i wadze zaledwie 172 g, który został wzbogacony o liczne rozwiązania technologiczne. Jedno jest pewne, ten model można polubić z miejsca. No dobrze, oto 5 powodów, dla których warto kupić Sony Xperia 5 IV.

Powód 1: Pojemna bateria = dłuższa żywotność

Xperia 5 IV może pochwalić się pojemnością baterii 5000 mAh, zamkniętej w kompaktowej i lekkiej formie. Taka moc baterii pozwala na wielogodzinne rozmowy z bliskimi osobami, słuchanie muzyki, przeglądanie zdjęć znajomych i wiele więcej! Oczywiście, jeżeli bateria będzie już bliska wyczerpania, wówczas opcja szybkiego ładowania (w zaledwie 30 minut!) naładuje smartfona do 50% baterii.

Powód 2: Pełny zakres dźwięku…

i to z dynamiką i szczegółami! Naszym zdaniem jest to najlepszy smartfon do słuchania muzyki. Xperia 5 IV może pochwalić się autentycznymi wrażeniami słuchowymi i to z wysokiej jakości nagrywaniem muzyki, które zostało dostrojone dzięki współpracy z Sony Music Entertainment. Wysoka rozdzielczość dźwięku sprawia, że użytkownicy mogą słuchać muzyki (za pośrednictwem gniazda słuchawkowego 3.5 mm, jak i bezprzewodowo), odtwarzającej pełny zakres dźwięku, z dynamiką i wszystkimi szczegółami. Za co jeszcze można polubić ten smartfon Sony? A no, za Music Pro, które pozwala na nagrywanie dźwięków wokalnych, tak jakbyście znajdowali się w profesjonalnym studio i to z mikrofonem pojemnościowym.

Powód 3: Niezwykła jakość zdjęć

Sony Xperia 5 IV został wyposażony w aparat Alpha, który pozwala na robienie zdjęć, filmów w dotąd nieznanej jakości. Dodatkowo Eye AF wykrywa oko fotografowanego obiektu, utrzymując na nim ostrość, nawet gdy ten się porusza. W praktyce oznacza to, że użytkownicy tego modelu mogą robić zdjęcia przyrodzie, zwierzętom i swoim bliskim w dowolnym momencie. Co ciekawe, urządzenie zostało wzbogacone w opcję nagrywania w 4K HDR i to z prędkością 120 kl./s. Oczywiście, aby uzyskać klipy w zwolnionym tempie do 5x. Przedni aparat ma większy czujnik oraz rozstaw pikseli. Co za tym idzie, idealnie nadaje się do robienia selfie (nawet przy słabym świetle) oraz nagrywanie wideo w rozdzielczości 4K HDR.

Powód 4: Idealne warunku do grania

Sony Xperia 5 IV został wyposażony w dodatkowe funkcje do gier, które zostały stworzone przy współpracy z profesjonalnymi graczami eSport. Co ciekawe, właśnie ten model jest przygotowany do nagrywania i przesyłania strumieniowego w wysokiej jakości. Game Enhancert to centrum kontroli gier, które zapewnia doskonałą, wielogodzinną rozrywkę. Centrum pozwala na zmianę ustawień dźwięku, wyświetlacza czy dotyku i to podczas gry. Warto podkreślić, że Xperia 5 IV pozwala na transmisję wirtualnych rozrywek i to na żywo. Widzowie mogą śledzić poczynania użytkowników, a także dodawać komentarze w czasie gry.

Powód 5: Przyjemność czerpana z oglądania

Xperia 5 IV został wyposażony w ekran FHD+ i HDR OLED z częstotliwością odświeżania 120 Hz bez wycięć, o kinowych proporcjach 21:9. Takie warunki sprawią, że urządzenie idealnie nadaje się do oglądania filmów. Oczywiście nie można zapomnieć o jakości dźwięku. Model ten został wzbogacony w Dolby Atmos®, który za pomocą słuchawek czy głośników pozwala na oglądanie filmów w wysokiej jakości, dzięki aplikacji BRAVIA CORE dla Xperia. Jeżeli wciąż zastanawiacie się jaki smartfon wybrać, to powinniście rozważyć kupno Sony Xperia 5 IV. Aktualnie na rynku smartfon Sony Xperia 5 IV jest dostępny w dwóch kolorach – czarnym  oraz zielonym.

Rozglądasz się za nowym smartfonem? Zatem nie czekaj i poznaj pełną ofertę sklepu MatrixMedia.pl !

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.