Awangardowa seria telewizorów Sony ZD9 – nowy wymiar rzeczywistości

telewizor sony zd9

Seria telewizorów Sony Bravia ZD9 to najnowsze osiągnięcie technologiczne na rynku. Kolejny rok z rzędu marka Sony zaskakuje niezwykłą jakością detali oraz wrażeniami wizualnymi jakich próżno szukać gdzie indziej. Zaciekawiliśmy Cię? W takim razie zapraszamy do przeczytania całego artykułu.

Trzeba przyznać, że po premierze modelu na światowym rynku potwierdziły się słowa przedstawicieli marki, którzy wychwalali innowacyjność w tym flagowym modelu. Sony Bravia ZD9 można śmiało określić mianem telewizora marzeń, przyjrzyjmy się nowościom jakie marka wprowadziła w nowym flagowcu.

Telewizor dostępny jest w trzech wariantach rozmiarowych 65,75 i 100 cali. Obraz wyświetlany jest w rozdzielczości 4K/Ultra HD czyli rozdzielczości 3840 x 2160 pikseli. Wspierając generowany obraz, marka Sony zastosowała kilka ciekawych technologicznie rozwiązań, które poprawiły odwzorowanie barw oraz czerni. Pierwszym z nich jest technologia Backlight Master Drive, która odpowiada za kontrasty oraz realistyczność barw.

Telewizor posiada również zaawansowany procesor obrazu 4K HDR Processor X1™ Extreme. Na potrzeby nowego flagowca opracowano strukturę procesora od nowa. Nowa wersja procesora obrazu pozwala na interpolacje materiałów HD, co w praktyce oznacza, że obraz jest skanowany z rozdzielczości HD i dostosowywany do rozdzielczości Ultra HD (4K). Teraz telewizja HD lub filmy w standardowej jakości nabiorą nowego wyrazu.

Sprawdź telewizory Sony!

Przy dużych rozdzielczościach oraz szerokim ekranie należy zwrócić uwagę na prawidłowe wyświetlanie kolorów oraz problem z tak zwanym pasmowaniem. Zjawisko to polega na nienaturalnym wyświetlaniu kolorów. Najczęściej pasmowanie pojawia się przy wyświetlaniu obrazu z dużą ilością przejść tonalnych światła jak np. w scenach zachodu słońca. W przypadku telewizora ZD9 ten problem nie występuje nawet w przypadku telewizora o ekranie 100 cali. Wszystko odbywa się za sprawą technologii Super Bit Mapping™ 4K HDR, która odpowiada za gładki, naturalny obraz podczas oglądania.

Podsumowując nową, awangardową serię telewizorów można powiedzieć, że to faktycznie telewizory marzeń. Razem z najnowszym telewizorem Sony możesz stworzyć w domowym zaciszu prawdziwe kino. Jesteśmy przekonani, że miłośnicy filmów wpadną w prawdziwy zachwyt i nie prędko odwrócą wzrok od serii ZD9.

Sprawdź telewizory w Matrix Media!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.