Black Friday – najlepsze laptopy – ranking

Black Friday najlepsze laptopy | MatrixMedia

Tegoroczny Black Friday już 25 listopada. To dzień, w którym wydając pieniądze można sporo zaoszczędzić. Co warto kupić w Czarny Piątek? Z pewnością sprzęt elektroniczny, taki jak laptopy. Mamy więc kilka propozycji ze sklepu MATRIXMEDIA.PL.

Laptop HUAWEI MateBook E

Pierwszy z polecanych przez nas laptopów to HUAWEI Matebook E. Jego sercem jest procesor Intel Core jedenastej generacji z 16 GB dwukanałową pamięcią i zintegrowanym układem graficznym Intel Iris Xe. Na pliki, zdjęcia czy aplikacje jest do dyspozycji szybki dysk SSD o pojemności 512 GB. Zastosowano tu 12,6-calowy ekran OLED FullView o rozdzielczości 2,5K. Oferuje on maksymalna jasność obrazu do 600 nitów, a także kinową gamę kolorów P3. Ekran automatycznie dostosowuje się także do warunków otoczenia – zarówno tych, panujących na zewnątrz, jak i w zamkniętych pomieszczeniach. Ekran jest też bezpieczny dla oczu – emisja szkodliwego niebieskiego światła jest ograniczona, a migotanie obrazu zostało całkowicie wyeliminowane.

HUAWEI MateBook E to laptop o hybrydowej konstrukcji 2 w 1, oparty na systemie Windows 11. Można się z łatwością przełączać pomiędzy dwoma trybami: laptopa i tabletu. Wystarczy dołączyć lub odłączyć magnetyczną klawiaturę. W trybie laptopa zostanie ona automatycznie rozpoznana przez komputer, a kąt jej nachylenia można swobodnie regulować w zakresie 110-160 stopni. Po odłączeniu klawiatury urządzenie przechodzi w tryb tabletu, a do tworzenia rysunków lub notatek można korzystać z rysika HUAWEI M-Pencil. HUAWEI MateBook E jest wyjątkowo wydajny i lekki – waży zaledwie 709 gramów. Ultrasmukłą obudowę otula 8-warstwową strukturę chłodzącą, która znacznie zwiększa wydajność rozpraszania ciepła.

Laptop HUAWEI MateBook 14S (z procesorem Intel Core i5)

Wartym uwagi jest także laptop HUAWEI MateBook 14S dostępny w dwóch wersjach. Napędza go nowoczesny procesor Intel Core 11. generacji z serii H, ze zintegrowanym układem graficznym GPU Intel Iris Xe. W tańszej wersji to Intel Core TGL-H35 i5-11300H(3,1 GHz –4,4 GHz) Intel Iris Xe G7 80EUs. Do tego 16 GB pamięci RAM i szybki dysk SSD o pojemności 512 GB. Zastosowano tu dotykowy ekran FullView w rozdzielczości 2,5K (2520 × 1680 px). Współczynnik powierzchni ekranu do przedniego panelu wynosi aż 90%, a proporcje 3:2 zapewniają wygodną obsługę. Wysoka jasność ekranu, na poziomie 400 nitów zapewnia komfortową pracę zarówno na zewnątrz w słoneczny dzień, jak i w pomieszczeniu przy sztucznym oświetleniu.

Dotykowy ekran w HUAWEI MateBook 14S umożliwia wygodne i intuicyjne korzystanie z laptopa. Podobnie jak w przypadku smartfona można zaznaczać, powiększać i przewijać wybrane elementy. Wystarczy przesunąć trzema palcami w dół, aby zrobić zrzut ekranu i rozpoznać zawartość tekstową, by ją wygodnie kopiować i edytować.  Laptop został wyposażony w baterię o pojemności 60 Wh, dzięki czemu może pracować do 11 godzin. W połączeniu z technologią oszczędzania energii HUAWEI, 15 minut szybkiego ładowania zapewnia ponad 3 godziny pracy biurowej. Potężna ładowarkę 90 W USB-C naładuje baterię do pełna w ciągu zaledwie 90 minut.

Laptop HUAWEI MateBook 14S (z procesorem Intel Core i7)

Sercem droższej wersji HUAWEI MateBook 14S także jest procesor Intel Core 11. generacji z serii H, ze zintegrowanym układem graficznym GPU Intel Iris Xe. Tu jednak zastosowano wyższą model Intel Core TGL-H35 i7-11370H(3,3 GHz –4,8 GHz) Intel Iris Xe G7 96EUs. Pamięć RAM ma tu także 16 GB, ale szybki dysk SSD ma pojemność aż 1 TB. Podobnie jak w poprzedniej wersji mamy tu dotykowy ekran FullView w rozdzielczości 2,5K o wysokiej jasności na poziomie 400 nitów. Jest także zaawansowany tryb ochrony wzroku i czujnik światła – ekran dostosowuje poziom jasności i temperaturę barw do otoczenia.

HUAWEI MateBook 14S w obu wersjach charakteryzują ultrasmukły design i wyjątkowo lekka metalowa obudowa. Laptop został maksymalnie odchudzony – waży zaledwie 1,43 kg, a obudowa w najszerszym miejscu mierzy tylko 16,7 mm. Jego wysoka wydajność wymaga efektywnego chłodzenia, został więc wyposażony w dwa wentylatory oraz dwa niezależne kanały cieplne, które optymalizują pracę całego układu. Dodatkowo dla skuteczniejszego odprowadzania ciepła, łopatki wentylatorów zostały powiększone, a same wentylatory pracują bardzo cicho. HUAWEI MateBook 14s został także wyposażony, w szeroki wybór złącz: dwa porty USB-C, port USB-A 3.2, port HDMI oraz audio-jack 3,5 mm.

Laptop HUAWEI MateBook 16s

Ostatnia i zarazem najdroższa z naszych propozycji na Black Friday to laptop HUAWEI MateBook 16s. Wyposażony w procesor Intel Core i7 12. generacji o maksymalnej częstotliwości taktowania Turbo 5 GHz i mocy TDP 54 W13 w trybie wysokiej wydajności. MateBook 16s otrzymał certyfikat platformy Intel Evo, przyznawany laptopom najwyższej klasy. Jest tu także 16 GB pamięci RAM oraz szybki dysk SSD o pojemności 1 TB. Laptop ma duży 16-calowy ekran o rozdzielczości 2,5K z ultrawąskimi ramkami, pokrywający aż 90% powierzchni przedniej obudowy. Proporcje 3:2 usprawniają pracę z obrazem i edytowanie filmów, a obsługa dotykowa umożliwi powiększanie szczegółów i przesuwanie obszaru roboczego.

HUAWEI MateBook 16s ma smukły design, który przyciąga wzrok i komponuje się z przyjemnym w dotyku, matowym wykończeniem. Laptop waży tylko 1,99 kg, a po złożeniu ma zaledwie 17,8 grubości. Z kolei innowacyjna konstrukcja zawiasu umożliwia wygodne otwieranie jedną ręką. Urządzenie wyposażono w technologię Super Device – wystarczy otworzyć panel sterowania i szybko połączyć się z wybranym urządzeniem. Jest tu duży szklany touchpad, przycisk zasilania zintegrowany z czytnikiem linii papilarnych oraz sześć portów, do których można podłączyć wszystkie niezbędne urządzenia zewnętrzne i akcesoria. W HUAWEI MateBook 16s zastosowano wydajny i cichy podwójny układ chłodzenia klasy gamingowej. Jest też mocna bateria o pojemności 84 Wh, więc urządzenie może pracować do 11 godzin bez ładowania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.