Black Friday: telewizory – który model wybrać?

Black Friday: telewizory | MatrixMedia

Black Friday stwarza niepodważalną okazję do kupna wielu elektronicznych produktów i to w rozsądnej cenie. Dobrym przykładem są telewizory, które zapewniają domownikom wielogodzinną rozrywkę.  Jeśli  rozglądacie się za nowym sprzętem z ciekawymi funkcjami, to z pewnością powinniście poznać nasze propozycje telewizorów na Black Friday. Szczegóły poniżej.

Telewizory Black Friday – jaki model wybrać?

Planujecie zakup nowego telewizora podczas Black Friday, ale nie macie bladego pojęcia, czym się kierować przy jego wyborze. W pierwszej kolejności powinniście zastanowić się, w jakie funkcje powinien być wyposażony telewizor. Dlaczego to takie ważne pytanie? Cóż, część z Was wykorzystuje telewizor do śledzenia losów ulubionych serialowych lub filmowych bohaterów. Zaś inni, czerpią z takiego sprzętu wielogodzinną rozrywkę na konsoli do gier. Zdajemy sobie sprawę, że wybór telewizora na Black Friday nie należy do najłatwiejszych. Właśnie z tego powodu, przygotowaliśmy dla Was kilka propozycji telewizorów zaprojektowanych przez firmę Sony oraz Samsung. Poznajcie je.

Telewizor Sony BRAVIA 75” XR-75X94K LED 4K Ultra HD

Telewizor Sony BRAVIA 75″ XR-75X94K LED 4K Ultra HD to nasza pierwsza propozycja sprzętu, którą możecie upolować podczas Black Friday 2023. Naturalnie nasuwa się pytanie, co wyróżnia ten sprzęt? Opisywany model telewizora Sony został wyposażony w procesor Cognitive Processor XR™. To właśnie on sprawia, że obraz i dźwięk jest niezwykle realistyczny. Aby tego było mało, procesor interpoluje obraz zbliżony do jakości 4K.

Z kolei technologia Full Array LED, wykorzystana w telewizorze Sony BRAVIA 75″ steruje podświetleniem w danych strefach, tak by wydobyć kontrast w jasnych oraz ciemnych obszarach. Wisienką na torcie jest technologia XR HDR Remaster pozwalająca nie tylko na identyfikację obiektów na ekranie, ale również analizę ich koloru i dostosowanie kontrastu. W efekcie wyświetlane treści są jeszcze bardziej realistyczne. Oczywiście moglibyśmy tak, wychwalać opisywany model bez końca. Jednak na koniec musimy wspomnieć o technologii Acoustic Multi-Audio™, czyli o wysokotonowych głośnikach. To właśnie one idealnie rozmieszczają tony wysokie. W efekcie dźwięk staje się jeszcze bardziej realny.

Telewizor Sony BRAVIA 65″

Telewizor Sony BRAVIA 65″ XR-65X90L Full Array LED 4K Ultra HD to idealny sprzęt do oglądania sportowych wydarzeń. Wyświetlane sceny są jasne, najdrobniejsze detale wyraźne, a niezwykła płynność ruchu przenosi użytkowników w sam środek akcji! Telewizor Sony BRAVIA 65″ został wyposażony w technologię Full Array LED. Poprzez rozmieszczenie sporej ilości diod LED (na całym ekranie!) działa strefowo. Co to oznacza w praktyce? A no, Full Array LED w połączeniu z technologią XR Contrast Booster 10 sprawiają, że jaśniejsze obszary stają się jaśniejsze i odwrotnie, ciemniejsze obszary stają się ciemniejsze. W efekcie użytkownicy mogą cieszyć się prawdziwą głębią kolorów!

Oczywiście nie możemy zapominać o technologii XR Motion Clarity.  Poprzez wykorzystanie inteligentnego przetwarzania ruchu dla szybko poruszających się obiektów w danym kadrze sprawia, że płynność i jasność obrazu dotrzymują tempa! Jak możecie się słusznie domyślać, tam, gdzie jakość obrazu, tam i jakość dźwięku, a telewizor Sony BRAVIA 65″ ma się czym pochwalić.

Technologia Acoustic Multi Audio wykorzystana w telewizorze X90L sprawia, że użytkownik czuje się jakby był w samym sercu filmowych wydarzeń. Z Kolei dwa głośniki X-Balanced oraz dwa głośniki wysokotonowe pozycjonujące dźwięk to gwarancja precyzyjnego dopasowania obrazu i dźwięku.

Telewizor Sony BRAVIA 75″ KD-75X85K LED 4K Ultra HD

Sony BRAVIA 75″ KD-75X85K LED 4K Ultra HD to 75 calowy telewizor, który ma wiele do zaoferowania. Dobrym przykładem jest funkcja „Auto HDR Tone Mapping” (tzn. automatyczne odwzorowywanie odcieni HDR), która jest nieoceniona podczas wirtualnych rozrywek na konsoli PS5. Co takiego robi? A no, optymalizuje ustawienia HDR podczas początkowej konfiguracji konsoli. W efekcie, użytkownicy mogą cieszyć się wyraźnymi kolorami, a także najdrobniejszymi detalami w najjaśniejszych oraz najciemniejszych fragmentach kontrastowych scen.

Jeżeli zastanawiacie się co z dźwiękiem, to możecie odetchnąć z ulgą. Telewizor Sony BRAVIA 75″ KD-75X85K LED 4K Ultra HD został wyposażony w głośnik X-Balanced Speaker. Także Dolby Vision® oraz Dolby Atmos®. Tym samym użytkownicy mogą cieszyć się doskonałym dźwiękiem przestrzennym i to w każdej wyświetlanej scenie.

Telewizor Sony BRAVIA 50″

Telewizor Sony BRAVIA 50″ XR-50X94S LED 4K Ultra HD to kolejna propozycja telewizora, którą możecie upolować podczas zbliżającego się Black Friday. Opisywany telewizora został wyposażony w dobrze Wam znaną funkcję Full Array LED, a także procesor Cognitive Processor XR™. Zatem nie musicie się martwić o jakość obrazu czy głębię kolorów.

Naturalnie technologia XR Contrast Booster, tak jak i w innych telewizorach Sony Bravia dostosowuje jasność obrazu, aby głębia kolorów oraz jasności były wyraźniejsze. Niemniej, XR-50X94S LED 4K Ultra HD jako telewizor 4K może pochwalić się czterokrotnie większą rozdzielczością niż telewizory Full HD. Co więcej, technologia XR 4K Upscaling wykorzystana w opisywanym modelu, pozwala na przeskalowanie treści 2K oraz HD do jakości zbliżonej do 4K.

Telewizor Samsung OLED 77″ QE77S95C

Telewizor Samsung OLED 77″ QE77S95C to gwarancja niezwykle żywych kolorów. Oczywiście to ogromna zasługa matrycy Samsung OLED, zwłaszcza samoemisyjnych pikseli OLED i kropki kwantowej. Opisywany model telewizora Samsung został wzbogacony w neuronowy procesor AI Quantum 4K i 20 wielomodelowych sieci neuronowych, które analizują obraz. Tym samym proces skalowania obrazu zbliżonego do jakości 4K został udoskonalony.

Użytkownicy opisywanego modelu z pewnością docenią technologię OLED Quantum HDR+, która odpowiada za większą jasność oraz bogatszy kontrast wyświetlanych treści i to niemal w każdym pikselu. Wisienką na torcie są niezwykle kolory, które zostały zweryfikowane przez PANTONE.

Bez wątpienia jakości obrazu, wtóruje jakość dźwięku. Telewizor Samsung OLED 77″ QE77S95C może pochwalić się dźwiękiem przestrzennych Dolby Atmos®.  W połączeniu z wbudowanymi wielokanałowymi głośnikami 4.2.2CH porywa widzów w sam środek rozgrywanej akcji.

Telewizor SAMSUNG: QLED QE75Q80CATXXH oraz QLED QE65Q80CATXXH

SAMSUNG QLED QE75Q80CATXXH oraz SAMSUNG QLED QE65Q80CATXXH to dwa modele telewizorów zaprojektowanych przez firmę Samsung, które z pewnością przypadną Wam do gustu. Co je wyróżnia? Cóż, na uwagę zasługuje bezpośrednie podświetlanie strefowe. To właśnie ta technologia sprawia, że nawet najdrobniejszy detal staje się wyraźny, a kolory nasycone. Musimy podkreślić, że strefy podświetlenia matrycy LED idealnie regulują każdą wyświetlaną scenę. Powód? Oczywiście, by wydobyć z niej głęboką czerń i czystą biel. Lepsze wrażenia podczas oglądania? Gwarantowane!

Aby tego było mało, Samsung w obu opisywanych modelach wykorzystał trójwymiarową głębię obrazu. W efekcie detale znajdujące się na pierwszym planie są jeszcze bardziej wyraźne. A co z tłem? Spokojnie, pozostaje bez jakichkolwiek zmian. Nie możemy zapominać o trybie komfortu dla oczu. Ten automatycznie dostosowuje jasność obrazu i temperaturę kolorów do danej pory dnia, a także poziomu natężenia naturalnego światła zewnętrznego. Tym samym, wyświetlane treści na telewizorach QLED QE75Q80CATXXH oraz QLED QE65Q80CATXXH są o wiele przyjemniejsze dla oczu użytkowników.

Telewizor Samsung Neo QLED 65″ QE65QN85C

Naszą ostatnią propozycją telewizora na Black Friday jest telewizor Samsung Neo QLED 65″ QE65QN85C, którego precyzja kontrola podświetlenia ekranu jest po prostu doskonała! Użytkownicy opisywanego modelu mogą czerpać radość z oglądania wyświetlanych treści, w których nawet najdrobniejsze szczegóły staja się wyraźne.

Bądź, co bądź automatyczny remastering HDR bez problemu przekształci treści SDR na treści w jakości HDR. Tym samym wyświetlany obraz jest bogaty w żywe kolory, a najdrobniejsze szczegóły stają się wyraźne. Na uwagę zasługuje również technologia dźwięku podążającego za obiektem. To właśnie ona sprawia, że użytkownicy podczas oglądania mogą się poczuć jak w kinie!

 

Nowy telewizor? Dlaczego nie! Poznaj ofertę sklepu MatrixMedia.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.