Czym się różni trymer od golarki?

trymer

Golarka czy trymer? To pytanie, które zadaje sobie coraz więcej mężczyzn. Przed zakupem dobrze jednak poznać różnice między tymi urządzeniami. W dużym uproszczeniu trymer jest węższą i mniejszą wersją golarki, ale to nie wszystko. Wybór zależy m.in. od tego czy chcemy całkowicie usunąć zarost, czy też go jedynie przyciąć i stylizować.

Czym się golić?

Klasycznym narzędziem do golenia jest brzytwa, której do dziś używa się u barbera czy w zakładach fryzjerskich. Do tego potrzebne są jednak odpowiednie umiejętności, bo takie golenie może się skończyć skaleczeniem. W dzisiejszych czasach największą popularnością cieszą się jednak maszynki jednorazowe – są wygodne, a po zużyciu się je po prostu wyrzuca. Są wreszcie urządzenia elektryczne, czyli golarka oraz trymer i na nich się skupimy.

Golarka elektryczna – przede wszystkim do usuwania zarostu

Golarka elektryczna to jedno z najpopularniejszych urządzeń do pielęgnacji zarostu. Przede wszystkim jest jednak używana do jego całkowitego usunięcia, choć niektóre mają możliwość regulacji i jedynie skrócenia brody. W przeciwieństwie do brzytwy czy zwykłych „nożyków” golarką elektryczną można się golić „na sucho”. Odpada więc dodatkowy koszt pianki czy żelu do golenia.

Elektryczne golarki można podzielić na dwie kategorie – foliową i głowicową. W golarce foliowej, poza ostrzami, najważniejszym elementem jest metalowa folia z niewielkimi otworami. W te otwory wpadają włoski, które są ścinane przez umieszczone pod folią ostrza. W golarkach głowicowych, zwanych także rotacyjnymi, stosowane są tzw. pierścienie. Zwykle są takie dwa lub trzy, ale im ich więcej tym szybsze i łatwiejsze jest golenie. Golarka głowicowa jest bardzo ergonomiczna, a jej pierścienie idealnie dopasowują się do kształtu twarzy.

Trymer – małe urządzenie, które pozwala na stylizację

Jeżeli nie chcemy całkowicie usuwać zarostu, a jedynie go skrócić czy stylizować, to idealnym wyborem będzie trymer. W dużym skrócie to węższa i mniejsza wersja golarki. Golenie obywa się przy pomocy blisko osadzonych i niewielkich ostrzy. Pozwala to na precyzyjne przycinanie zarostu nawet w trudno dostępnych miejscach.

Trymery dzielimy na kilka rodzajów, w zależności od tego do czego mają służyć. Są oczywiście trymery do zarostu na twarzy, ale można także kupić specjalny trymer tylko do wąsów. Do tego są urządzenia do ciała i niewielkie trymery do przycinania zbędnego owłosienia z uszu czy nosa oraz trymery dla kobiet.

W obu przypadkach – tak golarki elektrycznej, jak i trymera – należy zwrócić uwagę także na źródło zasilania. Mogą to być urządzenia sieciowe lub akumulatorowe. Przy akumulatorowym bardzo istotny jest czas ładowania i czas pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.