Dlaczego nie warto nosić telefonu w kieszeni?

niebezpieczeństwo noszenia-smartfona-w-kieszeni

Po przeczytaniu powyższego tytułu, z pewnością myślisz, że chcemy poruszyć kwestię medycznych przeciwwskazań, noszenia telefonu w kieszeni. Owszem, w dzisiejszym artykule z pewnością nawiążemy do medycznych aspektów noszenia smartfona w kieszeni, jednak to tylko czubek góry lodowej. Zaciekawiony?? W takim razie czytaj dalej!

 

Noszę telefon w kieszeni, co złego może się stać? – Bardzo wiele!

 

Lekarze już wielokrotnie próbowali uświadamiać ludzi, że noszenie telefonu w kieszeni to zły pomysł. Głównym zastrzeżeniem jest szkodliwe promieniowanie urządzeń mobilnych, które oddziałuje na nasz organizm. Dziś jednak odłożymy na bok medyczne dylematy i spróbujemy się przyjrzeć bardziej pragmatycznym powodom, dla których powinieneś zaprzestać nosić smartfona w kieszeni.

 

Wybuchające telefony

 

Tak, okazuje się, że wybuchające telefony to nie tylko ciekawy pomysł na gadżet rodem z filmów z Jamesem Bondem. Okazuje się, że przez problemy z baterią w smartfonach SAMSUNG GALAXY NOTE 7 dochodziło często do niewielkich eksplozji lub samozapłonów. Oczywiście marka zareagowała błyskawicznie i prawidłowo, wnioskując o zwroty urządzeń w celu weryfikacji problemu. Jedną z popularniejszych teorii tłumaczących problem z samozapalającym się ogniwem jest teoria głosząca, że przez zaokrąglenie krawędzi akumulatora jony wewnętrzne baterii mogły się stykać, co w efekcie prowadziło do zapłonu.

UWAGA: Aktualnie SAMSUNG wycofał ze sprzedaży model Note 7, osoby które zakupiły smartfon, mogą uzyskać zwrot pieniędzy lub wymienić go na model S7 Edge.

 

Kieszeń a bryła telefonu

 

Jednym z rzadko wspominanych problemów z noszeniem smartfona w kieszeniach spodni, jest problem z zarysowaniami. Jeśli kupujemy flagowy model taki jak Xperia XZ lub SAMSUNG Galaxy S7, to nie chcielibyśmy, aby zewnętrzna obudowa naszego urządzenia szybko uległa zniszczeniu. Zwłaszcza, że producenci stosują często materiały, które mają wysoki połysk.

 

Przeczytaj o Samsungu Galaxy S8

Wyciągając telefon z kieszeni, często nie zwracamy uwagi na przypadkowe draśnięcia tafli szkła o guziki spodni. To właśnie to jest najczęstszy powód zadrapań na naszych wyświetlaczach oraz pleckach smartfonów. Podczas naszych testów różnych smartfonów, zwróciliśmy również uwagę, na problem zadrapań obiektywów aparatu, o ile aparat frontowy, często jest ukryty w bryle urządzenia, to jednak główny aparat w większości popularnych modeli smartfonów, wystaje poza bryłę urządzenia. W przypadku kilku testowanych przez nas telefonów, już po kilku tygodniach można było zauważyć zarysowania obiektywy głównego, co niestety przekładało się na jakość zdjęć.

Jak chronić swój smartfon?

 

Proste rozwiązania, są najczęściej najskuteczniejsze. Zwyczajny case na telefon uchroni naszego smartfona przed większością zagrożeń, jakie czyhają w wielkim świecie. Case na telefon stanowi również warstwę ochronną w przypadku upadku urządzenia z wysokości ok 1,5 metra.

Z testowanych przez nas rozwiązań, również warto wspomnieć o szkle hartowanym, które nakłada się na wyświetlacz naszego urządzenia. Większość modeli premium a nawet modeli ze średniej półki, korzysta obecnie ze szkła Gorilla Glass czwartej generacji. Ten wyjątkowo wytrzymały typ szkła z łatwością poradzi sobie z większością przypadkowych zarysowań. Jeśli jednak chcemy dodatkowo zabezpieczyć nasz telefon, warto zaopatrzyć się w prosty dodatek jakim jest nakładka ze szkła hartowanego. Koszt takiego akcesorium nie powinien przekroczyć 40 złotych a jednak w sytuacjach kryzysowych pozwala uchronić nasz wyświetlacz przed szpecącą rysą. Szkło hartowane nie wpływa na jakość prezentowanego obrazu, dlatego nie należy obawiać się utraty jakości wyświetlanego obrazu.

Zapraszamy do śledzenia naszych pozostałych publikacji, jeśli natomiast masz pytanie odnośnie produktu z oferty Matrix Media to zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.