Jak mocne jest PlayStation 4 Pro?

konsola playstation 4

Wielu konsolowych graczy informacja o zbliżającej się premierze nowej konsoli Sony PlayStation wprawiła w niemałe zakłopotanie. Wiadomo było, że nie jest to przedstawicielka kolejnej generacji konsol, więc co? Czym się różni od poprzedniczki? Jak mocne jest PlayStation 4 Pro? Dziś, w kilka miesięcy po premierze, rozwiewamy Wasze wątpliwości!

Więcej wszystkiego

Nie sposób zacząć od czegoś innego niż specyfikacji technicznej. Najnowsza propozycja Sony, czyli ulepszone PlayStation 4 to nic innego, jak podrasowana wersja flagowego produktu firmy, wyposażona w lepsze podzespoły bazowe oraz obsługę standardu 4K. Co więc znajdziemy w środku nieco większej obudowy?

Konsola PlayStation 4 PlayStation 4 Pro
CPU AMD Jaguar (8×1,6GHz) AMD Jaguar (8×2,1GHz)
GPU AMD Radeon GCN 800MHz AMD Radeon GCN 911MHz
RAM 8GB GDDR5 256-bit 1375MHZ 8GB GDDR5 256-bit 1700MHZ
Dysk 500GB 1TB
Waga 2,8kg 3,3kg
Wymiary 275x53x305z 295x55x327

 

Stara generacja, nowe możliwości

Analizując wszelkie różnice występujące pomiędzy dwoma najnowszymi produktami linii PlayStation należy pamiętać, że PlayStation 4 Pro stanowi pewne uzupełnienie ósmej generacji konsol – patrząc na to z tej perspektywy, przeskok jest ogromny. Nastawiamy się bowiem na niewiele, a otrzymujemy sporo ponad to. Co wobec tego oferuje PlayStation 4 Pro?

  • Lepszą wydajność oraz płynność obrazu w grach
  • Obsługę rozdzielczości 4096×3112 (standard 4K)
  • Większa pojemność dysku twardego
  • Lepsze zarządzanie pamięcią RAM
  • System renderowania szachownicowego dla ekranów nie obsługujących natywnie rozdzielczości 4K
  • Lepsze wygładzanie krawędzi
  • Poprawiona obsługa PlayStation VR (m.in. dzięki technologii supersamplingu)

 

Sprawdź nasze konsole!

Dla kogo jest PlayStation 4 Pro?

Nowa konsola Sony to propozycja przede wszystkim dla tych graczy, którzy posiadają już telewizor 4K. Wykorzystają oni pełnię możliwości PlayStation 4 Pro i będą mogli cieszyć się płynną rozgrywką w dużej rozdzielczości. Najlepiej, jeśli ekran obsłuży także technologię HDR (High Dynamic Range), pozwalającą jeszcze bardziej pogłębić pozytywne wrażenia płynące z rozgrywki.

Kiedy więc zakup PlayStation 4 Pro nie będzie konieczny? Jeśli nie masz telewizora 4K, nie interesuje Cię granie w wirtualnej rzeczywistości, a samo granie… nie jest Twoją pasją. Jeśli na którąkolwiek z tych kwestii odpowiedziałeś przecząco, czym prędzej zakup swoją konsolę PlayStation 4 Pro!

Wszystko, czego potrzebujesz, aby doświadczyć pełni wrażeń najwyższej jakości dostępne jest w internetowym sklepie MatrixMedia. Sprawdź naszą ofertę urządzeń i akcesoriów z linii Sony PlayStation, telewizorów obsługujących rozdzielczość 4K oraz gogli wirtualnej rzeczywistości!

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.