Etui, pokrowce i case’y. Na co zwrócić uwagę przy wyborze ochrony na smartfona?

etui na smartfona

Dokonaliśmy zakupu smartfona, pora więc pomyśleć o jego ochronie, a więc odpowiednim etui lub pokrowcu. Mało kto kupuje jeszcze futerał na rzepy albo kaburę, żeby schować w nich swój telefon. Po pierwsze, większość smartfonów jest zbyt duża, by się do nich zmieścić, po drugie, bo pojawiły się inne, wygodniejsze, ale i bardziej estetyczne rozwiązania, czyli etui. A bez nich ani rusz, bo, jak wiadomo, te urządzenia, jak chyba żadne inne, ulegają porysowaniu, pękają i wyraźnie nie lubią być kąpane. To, jaką ochronę wybrać dla smartfona zależy nie tylko od indywidualnych preferencji, ale też od modelu telefonu, który posiadamy. Na co więc zwrócić uwagę przy zakupie?

Kryteria wyboru etui do smartfona

 

Etui ma się podobać, to oczywiste. Oprócz wyglądu, weźmy także pod uwagę kolejne trzy kwestie: nasz budżet, sposób i miejsce użytkowania smartfona oraz dopasowanie pokrowca do jego modelu. Dobrze jest upewnić się, czy nowszy model naszego telefonu, który zachował swą starą nazwę, fizycznie ma cechy swego poprzednika. Może się zdarzyć, że jego wygląd zmienił się na tyle, że kupione etui nie będzie już na niego pasowało. Zwróćmy też uwagę na to, czy do zakupu dołączane jest szkło hartowane lub folia ochronna na wyświetlacz. To kolejny niezbędnik, jeśli chcemy w pełni zabezpieczyć naszego smartfona przed zniszczeniami, więc najlepiej zatroszczyć się o niego już podczas zakupu etui.

 

Jakie etui wybrać?

 

Warto przemyśleć to, w jakich sytuacjach używamy telefonu i czy etui będzie pasowało charakterem do urządzenia. Kolorowy i silikonowy case nie będzie wyglądał dobrze na, na przykład, nowym Samsungu Galaxy S8. Z kolei ekstrawagancki model telefonu będzie aż się prosił o odpowiednią, równie modną oprawę.

Długo by wymieniać rodzaje case’ów, które aktualnie znajdują się na rynku. Skupmy się na najważniejszych: wodoszczelnych, silikonowych, plastikowych i skórzanych.

Ważne, by przemyśleć też, gdzie zwykle nosimy telefon (w kieszeni? w torebce?) i gdzie go ze sobą zabieramy. To pomoże nam zdecydować, z jakiego materiału powinno być wykonane etui, na które ostatecznie się zdecydujemy. Dla przykładu – być może nie jest konieczne inwestowanie w wodoszczelny case, skoro przebywamy głównie w biurze, a smartfon nie jest narażony na wilgoć, zanieczyszczenia i spektakularne upadki z wysokości.

 

Wybierz etui w Matrix Media!

Etui, które wytrzyma wszystko

 

Etui wodoszczelne to obowiązkowa pozycja dla osób, które ze swoich smartfonów korzystają w pomieszczeniach o wysokiej wilgotności lub, po prostu, przebywają często na zewnątrz, niezależnie od warunków atmosferycznych. Z myślenia o takim pokrowcu są zwolnieni np. posiadacze Samsunga Galaxy A5, bo telefon jest odporny na wodę i pył. Spokojnie można więc pomyśleć o propozycjach poniżej.

 

Silikonowy pokrowiec- najtańszy i wygodny

 

Silikon to dobra opcja dla tych, którym telefon lubi się czasem… wymknąć z rąk. Silikonowe etui wystaje nieco poza krawędzie wyświetlacza, co minimalizuje ryzyko pęknięcia i zarysowania urządzenia. Równocześnie zwiększona nieco objętość telefonu nie wpływa w znaczący sposób na wygodę korzystania z bocznych przycisków, w przeciwieństwie do swojego plastikowego odpowiednika. Plastikowe case’y są grubsze, a dodatkowo mniej odporne na zarysowania, dlatego warto przemyśleć zasadność takiego zakupu. Jeżeli w swojej torbie nosimy więc np. Samsunga Galaxy J5, znacznie lepszym rozwiązaniem będzie silikonowy case.

 

Case w wersji premium

 

Skórzane etui niewątpliwie wygląda najbardziej elegancko i ze wszystkich swoich poprzedników najlepiej chroni przez zadrapaniami, ale ma jedną wadę – nie sprawdzi się, gdy telefon nam upadnie. Jeżeli jednak zależy nam przede wszystkim na tym, by nasz smartfon dobrze się prezentował i uzupełniał nasz profesjonalny, biznesowy look, będzie to strzał w dziesiątkę. Samsung Galaxy S8 albo jego poprzednik, S7, na pewno będą się świetnie prezentowały w skórzanym pokrowcu.

Ile kosztuje taka ochrona?

 

Ceny etui wahają się od kilku to kilkuset złotych. Zależy to nie tylko od materiału, z którego jest wykonane albo oryginalności wzoru, który wybierzemy, ale też od marki samego telefonu. Największy wybór (wciąż) mają posiadacze Samsungów i iPhone’ów. I jeśli ci pierwsi mogą wybierać pośród tańszych case’ów, tak ci drudzy muszą pogodzić się z tym, że nie tylko zakup telefonu, ale i etui dla niego, będzie większą inwestycją. Dla porównania: posiadacz Samsunga, np. wymienionego Galaxy J5, za case wodoszczelny zapłaci ok. 120zł, ale dla właścicieli iPhona 6 ta cena będzie dwukrotnie wyższa. Podobnie wygląda to w przypadku pozostałych rodzajów pokrowców. Silikonowe etui do Samsunga Galaxy S6 kosztuje od 20zł za opcję bezbarwną. Taki case do iPhone’a 7 to koszt, średnio, 50zł, ale cena może dojść nawet do 200zł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.