Ekspresy ciśnieniowe Miele. Który wybrać?

Ekspres Miele

Podobno nawet osoby, które jej nie piją, pozytywnie reagują na zapach świeżo parzonej kawy. Nie dziwi więc fakt, że osoby z drugiej strony barykady, a więc wielcy miłośnicy tego napoju, przywiązują dużą wagę do sprzętu w którym się ją przyrządza. Czy parzyć ją w kawiarce, czy w ekspresie przelewowym, a może w ciśnieniowym…? A gdyby tak kupić ekspres kapsułkowy? wybór jest naprawdę imponujący, a firma Miele ma w tym względzie naprawdę wiele do zaoferowania.

Kawa na cito – jakie ekspresy są na rynku?

 

Dla niektórych czynność parzenia kawy to rytuał. Do tego stopnia, że wolą sami zająć się jej przyrządzeniem, niż zostawić to maszynie, choćby obiecywała cappuccino rodem z włoskiej kafejki. Ci wybierają kawiarki. Pozostali, dla których szczególnie z rana, jest to zbyt wielki wysiłek, wybierają ekspresy. Na rynku dostępne są ich trzy rodzaje: ekspresy ciśnieniowe, przelewowe i kapsułkowe.

Ekspres ciśnieniowy, wykorzystując ciśnienie od 9 do 19 barów, sprawia, że gorąca woda, przechodząca przez sitko ze zmieloną kawą, skrapla się do kubka/ filiżanki w postaci gotowego napoju. Najczęściej jest też wyposażony w dyszę umożliwiającą spienianie mleka. Przykładem może być ekspres MIELE CVA 6401 CleanSteel, który, jak niemal każde takie urządzenie wyższej klasy, ma też funkcję podwójnego dozownika i możliwość regulacji stopnia zmielenia kawy.

 

Miele stawia na wysoką jakość

 

Niemiecka firma Miele, od ponad 100lat zajmująca się produkcją sprzętów gospodarstwa domowego wysokiej klasy, w swojej ofercie stawia na solidne ekspresy ciśnieniowe. Na które modele warto zwrócić uwagę?

 

Sprawdź ekspresy ciśnieniowe Miele!

MIELE CVA 6401 CleanSteel– ekspres do zabudowy

 

Jeżeli tyle co wprowadziliśmy się do nowego mieszkania lub szykujemy się do remontu kuchni, ekspres do zabudowy MIELE CVA 6401 CleanSteel będzie dobrym rozwiązaniem. Wykonany ze stali szlachetniej i wyposażony w najnowocześniejsze funkcje, gwarantuje bezproblemową eksploatację przez co najmniej 5lat. Posiada opcję OneTouch for Two, która pozwoli nam zrobić dwie kawy dzięki jednemu kliknięciu. Jeśli natomiast mamy gości, możemy wyłączyć program dzbanka do kawy, który przygotuje do 8 filiżanek napoju, jedna po drugiej. A po ich wyjściu, funkcja automatycznego płukania znacznie ułatwi nam życie.

Fani nowych technologii również nie będą zawiedzeni. Ekspres daje możliwość zaprogramowania 10 użytkowników, nie musimy więc za każdym razem wybierać tych samych parametrów, jeżeli jesteśmy przywiązani do konkretnego typu kawy. To produkt luksusowy, ale zdecydowanie wart swojej ceny. Zapłacimy za niego ok. 10tysięcy zł.

 

MIELE CM 7300- cichy i ekonomiczny

 

Drugą propozycją jest ekspres wolnostojący MIELE CM 7300. Producent zwraca uwagę przede wszystkim na jego ergonomiczność i niezwykle cichą pracę. Poza funkcjami dzbanka do kawy oraz OneTouch for Two, wyróżnia się opcją CupSensor, automatycznie dopasowującą wylot centralny ekspresu do wysokości filiżanki. Z kolei wielbiciele mocnych, kofeinowych wrażeń będą zachwyceni programem DoubleShot, dzięki któremu uzyskają podwójną ilość kawy, ale bez posmaku goryczy. Co ciekawe, ten model ekspresu spodoba się też miłośnikom herbaty. Urządzenie posiada pojemnik na mieloną kawę, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by zastąpić ją ulubioną herbatą. Koszt tego ekspresu to ok. 8tys.zł.

 

MIELE CM 6110- podstawowe funkcje w przystępnej cenie

 

Ostatnim ekspresem ciśnieniowym firmy MIELE, na który warto zwrócić uwagę, jest MIELE CM 6110. Białe samochody są tańsze i tańszy jest ten biały ekspres, ale w tym wypadku wynika to z mniejszej ilości funkcji, w jakie został wyposażony. Czy jest przez to uboższy? To zależy, jakiego urządzenia szukamy. MIELE CM 6110 umożliwi nam zrobienie równocześnie dwóch filiżanek kawy ( ponownie- OneTouch for Two), zaprogramowanie 4 użytkowników i komfortowe czyszczenie, również w zmywarce. Tak naprawdę jedyną opcją, której w nim brakuje, jest automatyczne płukanie, bo ten model zrobi to tylko z przewodem mlekowym. Poza tym, pozostaje cichy i ergonomiczny jak jego poprzednicy. Kosztuje ok. 5tys. zł.

 

Gdzie szukać takiego ekspresu?

Jeżeli zdecydowaliśmy już, który ekspres codziennie rano będzie nas uszczęśliwiał kubkiem pachnącej, pysznej kawy, sprawdźmy jego dostępność w sklepie internetowym. Ekspresy ciśnieniowe MIELE znajdziemy w ofercie Matrixmedia. Biorąc pod uwagę klasę i cenę tych urządzeń, rzadko pojawiają się w popularnych sieciówkach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.