Jak wybrać kamerę dobrej jakości

jak wybrać kamerę

Po pojawieniu się telewizorów Full HD przyszedł czas na naprawdę dobre kamery. Coraz więcej ludzi decyduje się uwieczniać najmilsze chwile kamerami z wysoką rozdzielczością. Pierwszym pytaniem, które należy sobie zadać przed zakupem kamery, jest: do czego będziemy jej używać? Do nagrywania większości filmów wystarczy nam amatorska kamera, tym bardziej że producenci oferują szeroki wybór, dobrą jakość i coraz to wygodniejsze rozwiązania.

Podstawowe kategorie, na które musimy zwrócić uwagę przy wyborze kamery

  • Nośnik, na jakim będziemy zapisywać nasze filmy. Wiadomo, że im więcej pojemności ma dany nośnik, tym więcej możemy nagrywać.
  • Rozdzielczość kamery, czyli jak duży obraz jest zapisywany na naszym nośniku.
  • Piksele – im więcej pikseli, tym lepsza jest jakość zapisu.
  • Zoom optyczny – przy największym zoomie powinniśmy używać statywu. W przeciwnym wypadku nie unikniemy drgań kamery, które będą zakłócały odbiór filmu.
  • Aparat – większość kamer może wykonywać zdjęcia. Jeżeli nie masz jeszcze aparatu cyfrowego, kamera z dobrą funkcją aparatu jest w stanie częściowo go zastąpić. Może nie będzie robić tak dobrych zdjęć, jak prawdziwy aparat cyfrowy, ale jest to dobra opcja, gdy jedziemy w podróż i nie chcemy nosić dodatkowego bagażu. Dlatego zwróć uwagę na rozdzielczość, w jakiej kamera wykonuje zdjęcia.

Zatrzymaj chwilę z Sony HDR-CX250E

Sony HDR-CX250E to świetny pomysł dla zbieraczy wrażeń, którzy pamiętają, że ekstremalne przeżycia są jak rodzinne strony – kochamy do nich wracać. Aby zostały one utrwalone w doskonałej jakości, potrzebujemy odpowiedniego sprzętu. Sony HDR-CX250E jest kamerą HD wyposażoną w przetwornik obrazu CMOS. Maksymalna rozdzielczość nagrywania wynosi 1920×1080 pikseli. Zoom optyczny o przybliżeniu x30 pozwoli uchwycić każdy obiekt w najdrobniejszym szczególe. Ponadto stabilizator obrazu Sony HDR XC250E niweluje drgania i pozwala kręcić naprawdę profesjonalne filmy.

A  może HDR-GW66VEW?

Kamera cyfrowa HDR-GW66VEW stworzona została z wykorzystaniem najnowszych technologii. Wyposażono ją w najwyższej jakości matryce wraz z przetwornikiem obrazu. Obiektyw z szerokim zakresem przybliżenia optycznego i cyfrowego pozwala na przybliżanie i nagrywanie obiektów z dużej odległości w bardzo dobrej jakości. HDR-GW66VEW posiada również stabilizator obrazu, który wyraźnie zmniejsza szumy nawet podczas nagrywania bardzo dynamicznych scen w dużym powiększeniu. Kamera umożliwia nagrywanie obrazu w dużej rozdzielczości oraz korektę dźwięku i zapis stereo, dzięki czemu korzystanie z niej jest bardzo komfortowe, a kompaktowe wymiary pozwalają ją zabrać zawsze tam, gdzie dzieje się coś ciekawego.

HDR-PJ420_R_CzerwonycRozważ także HDR-PJ240 R

HDR-PJ240 R to dobra kamera i innowacyjne urządzenie zaprojektowane przez firmę Sony. Efektowna liczba pikseli 2,1 Mpx oraz elektroniczny stabilizator obrazu SteadyShot z „aktywnym” trybem (od szerokiego kąta do teleobiektywu) pozwolą cieszyć się doskonałym obrazem filmów i zdjęć. Auto, Scena nocna, Wschód i zachód słońca, Fajerwerki, Pejzaż, Portret, Reflektory, Plaża, Śnieg to tryby tematyczne, jakie posiada Kamera HDR-PJ240 R. Ponadto obsługuje ona takie formaty zapisu jak: film: Zgodność z formatem AVCHD 2.0: MPEG4-AVC/H.264, zdjęcia: Zgodność z DCF 2.0, zgodność z Exif 2.3, zgodność MPF Baseline.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.