Jaka lodówka do 3000 zł? Ranking 2021

lodowka

Planujesz zakup nowej lodówki, ale nie chcesz zbyt dużo wydać? Nie musisz już szukać! Polecamy markowy sprzęt, który kosztuje poniżej 3000 zł.

Lodówka to jeden z najważniejszych sprzętów w każdym domu i trudno sobie wyobrazić funkcjonowanie bez niej. W PRL-u w naszych kuchniach królowały radzieckie produkty marki Mińsk, które zużywały mnóstwo energii i potrafiły obudzić w środku nocy. Dziś wybór jest zdecydowanie większy i jest też duża rozpiętość cenowa. Za dobry sprzęt nie zawsze trzeba dużo płacić – można taki dostać już poniżej 3000 zł.

Lodówka SAMSUNG RB34T672EBN

Chłodziarko-zamrażarka SAMSUNG RB34T672EBN to jedna z niedrogich propozycji koreańskiej firmy. Dzięki technologii SpaceMax jej niewielkie wymiary zapewniają dużo przestrzeni użytkowej. Pozwala na to wydajny system izolacji, który sprawił, że ścianki urządzenia stały się cieńsze. Pełne No Frost marki zapewnia stały obieg chłodnego powietrza, systematycznie usuwając nadmiar wilgoci. Dzięki temu lód i szron nie osadzają się na ściankach czy produktach, a utrzymanie czystości jest łatwiejsze.

System All-Around Cooling delikatnie i równomiernie rozprowadza chłodne powietrze w całym urządzeniu. Z kolei funkcja Power Cool, czyli intensywne wdmuchiwanie zimnego powietrza do chłodziarki, szybko schładza wszystkie produkty. Dodatkowo jest Power Freeze, co przyspiesza głębokie zamrażanie żywności lub przygotowanie kostek lodu. Ten model wyróżnia niskie zużycie energii oraz redukcja głośności do zaledwie 35 dB i stylowy design. Jest także wielofunkcyjna półka na wino.

Lodówka SAMSUNG BRB260089WW

Kolejna lodówka, która kosztuje poniżej 3000 zł to SAMSUNG BRB260089WW. Optymalną temperaturę zapewnia w niej technologia Twin Cooling Plus. Umożliwia ona niezależne schładzanie każdej komory w chłodziarce i zamrażarce. Wykorzystano tu także rozwiązania No Frost, czyli zapobiegające powstawaniu szronu i lodu. Z kolei strefa CoolSelect Plus zapewnia najwyższą elastyczność chłodzenia. Umożliwia przechowywanie różnych artykułów spożywczych w optymalnej dla nich temperaturze, dzięki czemu wszystko jest świeże i świetnie smakuje.

Znajdziemy tu także Fresh Zone, czyli szufladę utrzymująca optymalną temperaturę, idealną do przechowywania mięsa i ryb. Łatwe wkładanie i wyjmowanie ulubionych i często używanych artykułów spożywczych zapeania pojemnik Take-out Tray. W zamrażarce znajdziemy z kolei półkę Easy Slide, która się po prostu wysuwa i wsuwa z powrotem, dzięki temu można łatwo odnaleźć i wyjąć zamrożone produkty. Jest także panel Metal Cooling, który na tylnej ścianie magazynuje chłód i pomaga utrzymać optymalną temperaturę w chłodziarce, minimalizując jej wahania.

Lodówka SAMSUNG RB41R7817B1

Model SAMSUNG RB41R7817B1 to przestronne wnętrze o pojemności 406 litrów, co zapewnia technologia SpaceMax i wysokowydajna izolacja. Jedzenie pozostanie tu soczyste i świeże na dłużej dzięki wykorzystaniu Twin Cooling Plus – optymalizacji temperatury i wilgotności w chłodziarce i zamrażarce. Z kolei strefa CoolSelect+ pozwala na dużą elastyczność w przechowywaniu żywności. Za pomocą jednego przycisku można zmieniać tryby przechowywania różnych potraw w optymalnej dla nich temperaturze – chłodzenie (2 ℃), podmrażanie (-1 ℃), delikatne mrożenie (-5 ℃) lub zamrażanie (-15 ~ -23 ℃).

Szybkie chłodzenie zapewnia Power Cool, a Power Freeze szybkie zamrożenie dużej ilości produktów. Szuflada Optimal Fresh Zone zapewnia optymalne warunki do przechowywania mięsa i ryb. Zastosowano tu także tackę Chef Pan, to wykonane ze stali nierdzewnej naczynie, nadające się do przygotowywania, przechowywania i przyrządzania potraw, można następnie umieścić bezpośrednio w piekarniku. W tym modelu można także wybrać, w którą stronę mają się otwierać drzwi. Są one bowiem przekładane.

Lodówka SAMSUNG BRB260076WW

Ostatni z proponowanych modeli, którego koszt nie przekracza 3000 zł to lodówka SAMSUNG BRB260076WW. Tu również zastosowano technologię No Frost, która poprawia cyrkulację powietrza, tak aby zapewnić utrzymanie jednakowej temperatury w każdym rogu chłodziarki, co zapobiega powstawaniu szronu i lodu. Jest także Twin Cooling Plus, czyli niezależne schładzanie każdej komory.

Znajdziemy tu także, opisywaną już wcześniej, strefę CoolSelect+, umożliwiającą przechowywanie różnych artykułów spożywczych w optymalnej dla nich temperaturze, dzięki czemu wszystko jest świeże i świetnie smakuje. W zamrażarce zastosowano z kolei półkę Easy Slide, ułatwiającą układanie i wyjmowanie produktów. Lodówka zapewnia także 14 godzin utrzymania temperatury w przypadku braku zasilania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.