Jaki aparat kompaktowy zabrać w podróż w 2014 roku?

2

Nurtuje Cię pytanie, jaki wybrać aparat kompaktowy w podróż w 2014 roku? W tym wpisie znajdziesz odpowiedź!
Nie wszędzie wejdziesz z lustrzanką. A jeśli nawet wejdziesz, nie wszędzie twoje wejście zostanie niezauważone. Jak więc poradzić sobie z problemem braku anonimowości? Jak sprawić, by móc fotografować w sposób niezauważalny? Jedynym rozwiązaniem jest zabranie ze sobą mniejszego aparatu. Jakość i wszystkie cechy lustrzanek można odnaleźć w aparatach kompaktowych. Przygotowaliśmy 3 tego typu urządzenia dostępne w naszym sklepie, które dają szansę fotografowania z zachowaniem dość wysokiej jakości technicznej zdjęć i przy okazji posiadających wiele funkcji znanych z lustrzanek, jak chociażby możliwość ustawień manualnych, funkcji P, A czy S, korekcji ekspozycji etc. Co najważniejsze, aparaty te nie wzbudzają większego zainteresowania u postronnych osób, ponieważ są małe, niepozorne i do złudzenia przypominają klasyczne „kompakty” lśniące w rękach przeciętnych fotografów – turystów. Czy takie aparaty mogą zastąpić lustrzanki? Nie, ale są świetnym uzupełnieniem sprawdzającym się wtedy, gdy nie powinniśmy zabierać ze sobą większego aparatu.

SONY DSC-HX50 S

Pierwszy aparat odpowiadający na wyżej postawione pytanie to srebrny aparat SONY DSC-HX50 S. Aparat HX50 posiada 30-krotny zoom, co czyni go najmniejszym na świecie kompaktem zmiennoogniskowym z tak wielkim zoomem. Obiektyw Sony typu G, moduł GPS, 20,4 Mpx, przetwornik obrazu CMOS Exmor R czy stabilizator obrazu sprawiają, że jest to jedna z najciekawszych i najbardziej opłacalnych propozycji na rynku. Wielość funkcji powoduje m.in., że wiadomo, gdzie zostały wykonane poszczególne zdjęcia, a ich jakość konkuruje z lustrzankami. To z kolei prowadzi do konkluzji, że tak wysoka rozdzielczość oraz przybliżenie zastosowane w DSC-HX50S zadowolą nie tylko amatorów, ale również profesjonalistów. Możliwość samodzielnego ustawiania niektórych parametrów to już tylko bajer przy takich możliwościach. Elegancki wygląd unisex jest kolejną ogromną zaletą, a jego ponadczasowość doceni każdy użytkownik.

Sony DSC-TX30

Aparat Sony DSC-TX30 to zaawansowany technologicznie model kompaktowy, który spełni wszystkie wymagania, jakie przed nim postawisz. Wyposażony jest w matrycę najnowszej technologii o efektywnej rozdzielczości około 18,2 Mpx obsługiwaną przez wydajny procesor dbający o najwyższą jakość Twoich zdjęć. Specjalnie dobrany obiektyw z dużym przybliżeniem 5x pozwala na bardzo dobrą jakość przybliżenia bez straty wyrazistości obrazu. DSC-TX30 wyposażony został w stabilizator obrazu. Aparat posiada wyświetlacz 8,3 cm  i kartę pamięci umożliwiającą zapis zdjęć z każdej sesji.

A może aparat DSC-HX300?

Aparat DSC-HX300 to kolejny zaawansowany technologicznie model kompaktowy, który Cię nie zawiedzie. Matryca najnowszej technologii o efektywnej rozdzielczości około 20,4 Mpx jest obsługiwana przez wydajny procesor, co pozwala na zachowanie wysokiej jakości fotografii. Obiektyw z dużym przybliżeniem 50x (zoom optyczny podczas nagrywania filmu) pozwala zachować wyrazistość obrazu nawet przy sporym powiększeniu. DSC-HX300 wyposażony jest również w stabilizator obrazu. Aparat posiada wyświetlacz 7,5 cm (typ 3,0) i kartę pamięci umożliwiającą zapis zdjęć z każdej sesji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.