Jaki ekspres do kawy wybrać?

jaki ekspres do kawy wybrać

Chociaż odwiedzanie kawiarni nadal jest popularną rozrywką, coraz częściej wolimy delektować się wspaniałą kawą w domu. Zauważalne jest, że obecnie chcielibyśmy zaznać luksusu dobrze przyrządzonej kawy w zaciszu kuchni czy salonu. Dlatego popularne stały się domowe ekspresy do kawy. Poniższy wpis pomoże rozwiać niektóre wątpliwości towarzyszące zakupowi stosownego urządzenia do naszych indywidualnych potrzeb. Jaki eskpres do kawy wybrać?

Ekspres elektryczny

Wysokie potrzeby amatorów kawy spowodowały niezwykły rozrost wariacji modeli ekspresów na rynku. Obecnie wyróżniamy ekspresy przelewowe, ciśnieniowo-przelewowe oraz ciśnieniowe z podziałem na kawiarki, ręczne, automatyczne oraz kapsułkowe. Rynek akcesoriów AGD oferuje mnogość wariantów każdego z typów urządzeń do parzenia kawy. Niniejszy wpis skoncentruje się na ekspresach automatycznych znanych marek oraz na modelach przeznaczonych do zabudowy.

Najważniejszą cechą ekspresów automatycznych  jest odciążenie użytkowników w ilości pracy, jaką trzeba włożyć w proces parzenia. W skład ekspresu automatycznego wchodzi wewnętrzny młynek do kawy, dzięki któremu możemy regulować stopień zmielenia ziaren oraz dwa bojlery do gotowania wody. Modele takie jak SIEMENS TE703201RW lub SIEMENS TE506209RW posiadają funkcję regulacji temperatury zaparzonej kawy, co jest bardzo cenione przez smakoszy. Zaletą ekspresów automatycznych jest odpowiednie przyrządzenie ulubionych rodzajów kawy takich jak cappuccino, latte macchiato, caffè latte, espresso bez konieczności naszej ingerencji w sam proces parzenia kawy. Podczas wybierania dla siebie odpowiedniego modelu sugerujemy skoncentrować się na dodatkowych opcjach oraz funkcjach czyszczących, które  gwarantują długą żywotność urządzenia.

Ekspres do zabudowy

Świetną opcją, która łączy w sobie nie tylko niezwykle funkcjonalne urządzenie, ale również element wystroju wnętrza, jest profesjonalny ekspres do kawy pod zabudowę. Producenci tych urządzeń starają się ukazać je jako nieodzowny element każdej nowoczesnej kuchni. Doświadczone firmy takie jak BOSH, Whirlpool, Siemens, Miele, Electrolux, DeLonghi, Smeg tworzą produkty, które świetnie wpasują się w wiele różnych aranżacji. Modele pod zabudowę posiadają pokrewne funkcje do modeli wolnostojących.

Więcej informacji

Więcej informacji o poszczególnych ekspresach do kawy przedstawiamy w szczegółowej tabeli specyfikacji technicznej. Zachęcamy również do konsultacji z naszymi ekspertami, którzy dbają o profesjonalną obsługę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.