Notebook – jaki wybrać?

Notebook - jaki wybrać?

Jaki notebook wybrać? Charakterystyczną cechą tych komputerów jest niska wydajność, głównie za sprawą wolnych ale i energooszczędnych procesorów. Netbooki nie mają napędu optycznego. Tego typu komputery dobrze nadają się do sufrowania po stronach WWW, do prostych prac biurowych i jako odtwarzacz multlimediów w warunkach turystycznych (mały ekran). Na pewno trudno wykorzystać je do grania i pracy z wymagającymi programami. Z uwagi na zmniejszoną klawiaturę i brak bloku numerycznego trudno z nich korzystać w typowo biurowych zadaniach, Decydując się na netbook, wybierzmy 10-calowy model z rozdzielczością ekranu wyższą niż 1024×600 pikseli.

Kilka słów o Sony Vaio SVD-1121P2EB

Sony Vaio SVD-1121P2EB to nowej generacji notebook wyposażony w nowoczesny procesor Intel® Core i3-3217U. Ekran o dużej przekątnej 29,4 cm w technologii VAIO Display pozwala na większe możliwości podczas oglądania filmów i projektowania grafiki. Dedykowana karta graficzna swoją mocą przyniesie duże korzyści podczas korzystania z gier, pracy i aplikacji multimedialnych. Dysk 128 GB  daje duże możliwości magazynowania danych.

Pamięć 4 GB DDR 3 to kolejny atut świadczący o mocy Sony Vaio SVD-1121P2EB, którą komfortowo wykorzystasz używając systemu Windows 8 znajdującego się w komplecie. Akumulator dzięki swojej technologii potrafi długo wytrzymać podczas pracy na baterii. Jest to akumulator litowy. Vaio posiada wbudowaną kamerę internetową Full HD z przetwornikiem „Exmor R for PC”. Jest też bardzo lekki: 1,305 kg wagi z akumulatorem, natomiast jego wymiary to: głębokość 199 mm, wysokość 17,85 mm, 319,9 mm. Wszystkie wymiay odnoszą się do jednostki centralnej.

Samsung NP905S3G-K01 to kolejny notebook, który warto wybrać

Jest to profesjonalny model notebooka zaprojektowany z myślą o pragnących używać go w domu i pracy. Samsung NP905S3G-K01 świetnie sprawdza się zarówno w zadaniach specjalnych związanych z różnego rodzaju projektami, jak i tych bardziej prozaicznych, np. korzystania z gier, aplikacji multimedialnych, filmów. Ten najnowszej generacji komputer wyposażony został w procesor Samsung Quad-Core 1,4 GHz o dużym taktowaniu. Ekran o przekątnej 13,3′, WXGA 1366 x 768 pikseli świadczący o małych rozmiarach urządzenia daje dużą wygodę podczas transportowania. Jest optymalny podczas pracy i w trakcie rozrywki. Daje to również duże możliwości i wygodę tym, którzy pragną doskonalić swój warsztat w zakresie projektowania graficznego czy pracy z różnymi programami.

Dedykowana karta graficzna AMD® Radeon HD 8250 swoją mocą i zaawansowaniem technologicznym przyniesie wyjątkową jakość podczas korzystania z gier i aplikacji multimedialnych, a także w codziennym użytkowaniu. Dysk 128 GB SSD daje duże możliwości magazynowania danych. 4 GB DDR3, 1066MHz to kolejny atut świadczący o mocy, którą komfortowo wykorzystasz, używając systemu Windows 8 64 bit znajdującego się w komplecie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.