Jaki odtwarzacz MP3 do biegania kupić? Jakie słuchawki dla aktywnych?

mp3 do biegania

Moda na zdrowy tryb życia nie przemija, wzrasta też liczba amatorów biegania. Ten rodzaj sportu kształtuje sylwetkę, hartuje i pozwala się wyciszyć lub, wręcz przeciwnie, dodać sobie energii. Niektórzy wolą pokonywać kolejne kilometry w ciszy, inni nie wyobrażają sobie biegania bez muzyki lecącej w słuchawkach. Jaki odtwarzacz MP3 wybrać do biegania? A może wystarczy nasz dotychczasowy sprzęt wyposażyć w lepsze słuchawki? Sprawdźmy!

MP3 do biegania- na co zwrócić uwagę?

 

Decydując się na zakup odtwarzacza mp3, warto zadać sobie pytanie, jak bardzo zaawansowanymi biegaczami jesteśmy. Jeżeli biegamy okazyjnie i tylko wtedy, gdy dopisuje pogoda, nie ma sensu inwestować w wodoodporny sprzęt z parametrami, które przełożą się na jego wysoką cenę. W zależności od intensywności treningów, sprawdzajmy również wymiary sprzętu, jego wagę, żywotność baterii oraz pamięć, jaką dysponuje.

 

Dla mało wymagających – SONY NWZ-B183F L

 

Amatorzy krótkich dystansów mogą wybierać spośród odtwarzaczy o mniejszej pojemności , np. 4GB, jak w przypadku SONY NWZ-B183F L. To wersja bardzo okrojona, ale zupełnie wystarczająca dla tego typu biegaczy. Niewielkie rozmiary i waga pozwalają bezpiecznie trzymać sprzęt w kieszeni lub w ręce, a czas pracy do 20h sprawia, że na jednym ładowaniu ( trwającym ok. 70min) możemy zaliczyć kilka treningów.

 

Sprawdź odtwarzacze Sony w Matrix Media!

Gdy liczy się jakość dźwięku – SONY NWZ-A15 S

 

SONY NWZ-A15 S jest dwukrotnie cięższy od swojego poprzednika ( waży 66g), ale sprosta wymaganiom bardziej wymagających sportowców, chociaż dobrze jest przemyśleć, czy odtwarzacz mp3 z większym wyświetlaczem jest nam podczas biegania rzeczywiście niezbędny. W tak niewielkim urządzeniu robi wrażenie wysoka rozdzielczość dźwięku, a to dzięki wbudowanemu wzmacniaczowi cyfrowemu S-Master HX™ i wykorzystaniu technologii ClearAudio+™. Odtwarzacz dysponuje także pamięcią 16 lub 64GB, zanim więc przesłuchamy wszystkie nagrane utwory, o tych z początku listy zdążymy już zapomnieć ☺ Kto powinien pomyśleć o zakupie SONY NWZ- A15 S? Biegacze, którzy nie poruszają się po trudnych trasach w ekstremalnych warunkach, ale jednocześnie bardzo sobie cenią wysoką jakość odtwarzanej muzyki.

 

Komfort przede wszystkim- SONY NW- WS413G

 

SONY NW-WS413G to rozwiązanie dla tych trenujących, którzy nie chcą chować swojego odtwarzacza do kieszeni, ani, tym bardziej, trzymać w ręce, ryzykując upadek i stłuczenie wyświetlacza. Mp3 w formie słuchawek, łączących się poprzez elastyczny pałąk z tyłu głowy, to produkt idealny dla sportowców. Na jednej słuchawce znajdują się przyciski pozwalające zmieniać muzykę, na drugiej- kontrolować jej głośność. Ten model jest przygotowany do działania w ekstremalnych warunkach temperaturowych( od -5 do 45st.), umożliwia też korzystanie z niego pod wodą, przy pomocy specjalnych, dousznych wkładek. Nie musimy się przy okazji obawiać, że muzyka lecąca ze słuchawek zagłuszy nam dźwięki z zewnątrz- tryb dźwięku z otoczenia gwarantuje słyszalność i muzyki, i tego, co dzieje się wokół nas. I jeszcze ważna informacja dla tych, którym ciągle się spieszy – 3 minuty ładowania tego odtwarzacza pozwalają przez kolejną godzinę z niego korzystać.

 

A może wystarczy tylko zmienić słuchawki?

 

Jeśli mamy już odtwarzacz mp3 i jesteśmy zadowoleni z jego działania, nie musimy go wymieniać na nowszy model- wystarczy, że dokupimy do niego odpowiednie słuchawki. A odpowiednie słuchawki to takie, które płynnie odtwarzają muzykę, nie wypadają z uszu podczas biegania i dobrze się do nich dopasowują. Z tego powodu najlepiej skupić się na słuchawkach dousznych (dokanałowych) oraz sportowych.

 

Słuchawki douszne- solidne i sprawdzone

 

Za słuchawki douszne zapłacimy od 35 do ponad 500zł. W tym przypadku również liczy się waga, funkcjonalność i jakość dźwięku. Dla przykładu, przewodowe słuchawki SONY MDR-EX15LP B są bardzo lekkie, bo ważą tylko 3g, i na pewno zaspokoją podstawowe wymagania dotyczące takich akcesoriów, ale nie oczekujmy od nich muzycznych doznań, które może nam zapewnić SONY MDR-XB70BT. Ten model jest wprawdzie istotnie droższy i cięższy, ale idzie za tym, między innymi, dźwięk EXTRA BASS™, który świetnie brzmi na niskich częstotliwościach. Istnieje także możliwość korzystania ze słuchawek bez kabla, przy pomocy Bluetootha.

 

Design i funkcjonalność sportowych słuchawek

 

Słuchawki sportowe to koszt od 40 do nawet 450zł. Model SONY MDR-AS210B oferuje odporność na deszcz i pot, długi przewód ( 1,2m) oraz dobre dopasowanie do uszu. Słuchawki są lekkie, ważą 12g, więc sprawdzą się w przypadku osób, które nie są przyzwyczajone do zakładania czegokolwiek „na” ucho, a nie „do” niego.

SONY MDR-AS800 to słuchawki dużo nowocześniejsze, o większej mocy, działające i na kabel, i na Bluetootha. Jeżeli zależy nam na doskonałej jakości dźwięku, to będzie dobry wybór. W przeciwnym wypadku staniemy przed problemem, czy warto płacić prawie 500zł za takie akcesoria, zamiast kupić nowy, lepszy odtwarzacz mp3.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.