Czy telewizory Sony Bravia Oled warte są swojej ceny?

sony bravia oled

Firma Sony, od lat będąca w czołówce producentów telewizorów, postanowiła w maju przenieść swoich klientów do nowego wymiaru dźwięku i obrazu. Za nami premiera Sony Bravia Oled, modelu stworzonego dla najbardziej wymagających widzów, gotowych zapłacić niemal każdą kwotę za obecność zaawansowanych technologii w domowym zaciszu. Ale czy ten telewizor rzeczywiście jest wart swojej ceny?
[AKTUALIZACJA 2017][NOWE CENY]

Mniejszy i większy brat

Telewizor Sony Bravia Oled jest dostępny w dwóch rozmiarach, a więc i dwóch cenach. Model 55” kosztuje ok. 15 tysięcy zł, większy, 65-calowy kupimy za 25 tysięcy. Biorąc pod uwagę, że za te kwoty można już kupić dobry, używany samochód, Sony musiało użyć naprawdę niepodważalnych argumentów, by przekonać klientów do zakupu. Dotyczą niezwykłej jakości obrazu i dźwięku a także dodatkowych, multimedialnych funkcji.

[AKTUALIZACJA 2017] Mamy dla Was rewelacyjną wiadomość! Telewizory SONY BRAVIA OLED w MatrixMedia teraz w nowych, o wiele niższych cenach! Za mniejszy model zapłacisz teraz nieco ponad 11 tysięcy złotych, zaś za większy jedyne 17 9999 zł! Kliknij w link, by poznać naszą zaktualizowaną ofertę!

  • SONY Bravia A1 55 za 11 399, 05zł”
  • SONY Bravia A1 65″ za 17 999zł
  • NOWOŚĆ! SONY Bravia A1 77″ w MatrixMedia!

Sony Bravia Oled

Obraz – głębia i realizm

Wyświetlacz Triluminos™ w Sony Bravia Oled gwarantuje obraz w najwyższej jakości, z naturalnymi kolorami i głęboką czernią. Ośmioma milionami elektroiluminescencyjnych pikseli steruje procesor 4K HDR X1 Extreme™, odpowiadający za realistyczny przekaz, większą szczegółowość, kontrast oraz szerszy zakres jasności w porównaniu do innych formatów wideo. Wpływa na to również opcja Object-based HDR remaster, która działa na zasadzie osobnej analizy każdego z obiektów w danej scenie Z kolei technologie Super Bit Mapping 4K HDR i Dual Database Processing zapobiegają powstawaniu na ekranie wszelkich zakłóceń i zniekształceń, sprawiając, że obraz staje się bardziej płynny i naturalny, a kolory nie ulegają podziałom. Motionflow™ XR za to, zapewnia za ostrość obrazu podczas wyświetlania, na przykład, scen kina akcji. Trzeba przyznać, że to imponujący bagaż technologii.

Sprawdź telewizory Sony w sklepie Matrix Media

Dźwięk – prosto z ekranu

Dopracowany pod każdym względem dźwięk to niewątpliwa zaleta nowego Sony Bravia Oled. Dzięki technologii Acoustic Surface rolę głośników przejmuje ekran, pełniący odtąd funkcję membrany. Zamontowano za nim dwa siłowniki, które wprawiają go w drgania i powodują, że mamy wrażenie niezwykle realistycznego, czystego dźwięku. Dodatkowo, idealnie współgra on z obrazem. I jeszcze jedna kwestia- tryb ClearAudio+. Dzięki niemu będzie nam się wydawać, że dźwięk dobiega do nas ze wszystkich stron.

Sony Bravia Oled

Pozostałe funkcje

Obraz i dźwięk to nie jedyne powody do dumy producentów modelu Bravia Oled. Poleca go m.in. Netflix, a tytuł Netflix Recommended TV otrzymują jedynie niezwykle wydajne telewizory, uzbrojone w nowoczesne i inteligentne rozwiązania, mające łatwy dostęp do aplikacji. Sony Bravia Oled został wyposażony w system Android TV, który umożliwia prostą i intuicyjną obsługę sprzętu oraz korzystanie ze sklepu Google Play. Ciekawostką jest głosowe wybieranie interesujących nas materiałów w dostępnych serwisach. Nie musimy już tracić czasu na wpisywanie czegokolwiek. Obsługę telewizora i wykorzystanie jego wszystkich funkcji, usprawni również opcja nagrywarki cyfrowej. Możemy nagrywać i zapisywać wybrane programy telewizyjne na zewnętrznym twardym dysku USB o pojemności do 2TB.

Jakość ma swoją cenę

Na pytanie, czy warto zapłacić 15 lub 25 tysięcy złotych za telewizor, trudno udzielić jednoznacznej odpowiedzi. Jeśli interesujemy się najnowszymi zdobyczami techniki, a przy okazji jesteśmy maniakami kinowymi, na pewno warto przemyśleć taki zakup, bo Sony oferuje nam produkt najwyższej jakości. Zaawansowane technologie kosztują, ale radość z nich i lata użytkowania sprzętu mogą zrekompensować wysoką cenę.

Sprawdź telewizory w MatrixMedia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.