Jaki telefon dla seniora? Ranking 4 najlepszych modeli

Telefon dla seniora | Matrix Media

Smartfony w ręku kojarzą się przede wszystkim z młodymi osobami. Jednak taki telefon to nie tylko modny gadżet. To narzędzie niezbędne dla każdego współczesnego człowieka. Także dla seniora. Jaki model wybrać dla babci czy dziadka? Mamy kilka podpowiedzi.

Smartfon Samsung Galaxy M12 SM-M127

Pierwszy z telefonów, które polecamy dla seniora, to Samsung Galaxy M12 SM-M127. Smartfon wyposażony jest ośmiordzeniowy procesor i 4 GB pamięci RAM, co zapewnia doskonałą efektywność i wydajność. Wbudowane jest też 64 GB pamięci wewnętrznej, którą można rozszerzyć kartą microSD o pojemności do 1 TB.

Seniorzy raczej nie robią selfie, ale zdjęcia wnuków już tak. Do tego przyda się główny aparat Samsunga Galaxy M12 o rozdzielczości 48 MP. Do dyspozycji są też: aparat ultraszerokokątny, który poszerzy pole widzenia, aparat głębi, dzięki któremu możne spersonalizować ostrość oraz aparat makro, który uchwyci perfekcyjne detale. A jeżeli jednak ktoś zechce selfie to jest apart przedni 8 MP z efektem bokeh.

Mamy tu także duży wyświetlacz o przekątnej 6,5 cala, na którym wszystko wyraźnie widać. Sam telefon ma smukłą sylwetkę, metaliczne wykończenia i gładkie zaokrąglenia, dzięki którym wygodnie leży w dłoni. Z kolei bateria o mocy 5000 mAh zapewnia zapas energii na wiele godzin, a w razie potrzeby do dyspozycji jest szybkie ładowanie.

Smartfon Samsung Galaxy A12 SM-A127

Kolejna nasza propozycja to Samsung Galaxy A12 SM-A127. Tu także mamy połączenie mocy ośmiordzeniowego procesora z 4 GB pamięci RAM, co zapewnia doskonałą efektywności i wydajność. Pamięć wewnętrzna to 64 GB, do których można dołożyć 1 TB pamięci zewnętrznej na karcie MicroSD.

Doskonałe zdjęcia wnuków (i nie tylko) można zrobić przy pomocy aparatu głównego 48 MP, który uchwyci każdy szczegół. Pole widzenia poszerzy apart ultraszerokokątny 123º, a więc taki, jakim dysponuje ludzkie oko. Z kolei aparat głębi dostosuje ostrość, a aparat makro pozwoli na perfekcyjne odwzorowanie detali. Przedni aparat Galaxy A12 ma 8 MP.

Seniorzy docenią tu duży wyświetlacz Infinity-V o przekątnej 6,5 cala. W połączeniu z technologią HD+ sprawia, że oglądane na co dzień treści prezentują się ostro i wyraźnie. Design Galaxy A12 stanowi połączenie minimalistycznej estetyki z klasyczną kolorystyką. Jego zaokrąglenia sprawiają, że telefon wygodnie układa się w dłoni i umożliwia łatwą obsługę. Z kolei bateria ma moc 5000 mAh, co wystarczy nawet na cały dzień.

Smartfon Samsung Galaxy A21s

Dla seniora można także polecić smartfon Samsung Galaxy A21s. Zapewnia on szybkie działanie i sporo pamięci. Jest tu zaawansowany ośmiordzeniowy procesor i 3 GB pamięci RAM, co daje gwarancję płynnej wydajności. Pamięć wewnętrzna ma 32 GB, którą można rozszerzyć o dodatkowe 512 GB, dzięki karcie MicroSD.

Doskonałe zdjęcia w wysokiej rozdzielczości zapewni aparat główny 48 MP. Rejestruje wyraziste i jasne obrazy zarówno w dzień, jak i w nocy. Szersze pole widzenia zapewnia aparat ultraszerokokątny 123° 8 MP. Udoskonalony aparat macro 2 MP pozwala na idealnie ostre zbliżenia, a apart głębi 2 MP na odcięcie fotografowanego obiektu od tła. Przedni aparat ma tu aż 13 MP i zapewnia wyraziste zdjęcia o wysokiej rozdzielczości.

W Galaxy A21s jest duży 6,5-calowy wyświetlaczu Infinity-O. Idealne proporcje ekranu sprawiają, że oglądane treści wypełniają go w całości. I do tego w jakości HD+. Smartfon ma nowoczesny design, a jego ergonomiczny kształt sprawia, że pewnie leży w dłoni. Długie działanie telefonu zapewnia bateria o mocy 5000 mAh.

Smartfon Samsung A22 SM-A225

Ostatnia z naszych propozycji smartfona dla seniorów to Samsung A22. Zapewnia doskonałą wydajność i szybkość dzięki połączeniu mocy ośmiordzeniowego procesora z 4 GB RAM. Wewnętrzna pamięć ma tu 128 GB, które można rozszerzyć do 1 TB za sprawą karty microSD.

Ważny jest także aparat, a tu mamy poczwórny, więc ważne chwile można uwiecznić na cztery sposoby. Aparat główny 48 MP z OIS (optyczną stabilizacją obrazu) pozwala rejestrować płynne wideo i ostre zdjęcia. Aparat szerokokątny 8 MP zapewni szersze pole widzenia. Z kolei najmniejsze szczegóły uchwyci aparat makro 2 MP z efektem bokeh, który sprawia, że fotografowany obiekt wyróżni się na tle otoczenia. Zaś autoportret można zrobić przednim aparatem 13 MP.

W Galaxy A22 mamy wyświetlacz Infinity-U o przekątnej 6,4 cala. Super AMOLED HD+ sprawia, że oglądane treści są wyraziste i ostre. Z kolei o płynność obrazu dba funkcja Real Smooth. Smartfon ma nowoczesny wygląd, wygodnie leży w dłoni i umożliwia łatwą obsługę. Zapas energii zapewnia bateria o mocy 5000 mAh, a w razie potrzeby można skorzystać z szybkiego ładowana do 15 W.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.