Jaki laptop na studia wybrać? Ranking 2022

Laptop dla studenta | MatrixMedia

Studenci mogą się jeszcze cieszyć wakacjami, ale to już niedługo. Czas więc pomyśleć o nauce, a raczej tym, co w niej pomoże. Wiadomo, potrzebne są podręczniki i coś do pisania. W obecnych czasach trudno jednak wyobrazić sobie studiowanie bez laptopa. Jaki wybrać? Sprawdźcie nasze propozycje.

Laptop HUAWEI MateBook 14s

Połączenie pięknego designu, wydajności i ultralekkości, z innowacyjnymi inteligentnymi rozwiązaniami – to laptop HUAWEI MateBook 14s, który zadowoli nawet najbardziej wymagającego studenta. Napędza go nowoczesny procesor Intel Core 11. generacji z serii H, ze zintegrowanym układem graficznym GPU Intel Iris Xe, co zapewnia doskonała wydajność. Jest szybki dysk SSD o pojemności 512GB/1T i 16 GB pamięci RAM. HUAWEI MateBook 14s dostępny jest w dwóch wariantach:

Intel Core TGL-H35 i5-11300H (3,1 GHz –4,4 GHz) Intel Iris Xe G7 80EUs

Intel Core TGL-H35 i7-11370H (3,3 GHz –4,8 GHz) Intel Iris Xe G7 96EUs

Jest tu dotykowy ekran FullView w rozdzielczości 2,5K (2520 × 1680 px). Współczynnik powierzchni ekranu do przedniego panelu wynosi aż 90%, a proporcje 3:2 zapewniają jeszcze wygodniejszą obsługę. Podobnie jak w przypadku smartfona, możesz zaznaczać, powiększać i przewijać wybrane elementy. Z tym laptopem można się bez obaw długo uczyć. Zaawansowany tryb ochrony wzroku w HUAWEI MateBook 14s otrzymał dwa certyfikaty TÜV Rheinland potwierdzające skuteczność funkcji redukcji niebieskiego światła oraz migotania obrazu.

W laptopie zastosowano czytnik linii papilarnych wbudowany w przycisk zasilania, co pozwala na jego szybkie i bezpieczne uruchomienie. Dodatkowo został wyposażony został w kamerę na podczerwień (IR), zapewniającą szybkie i bezpieczne logowanie do systemu przy pomocy Windows Hello (funkcji rozpoznawania twarzy). To zapewnia ochronę prywatności. Z kolei bateria o pojemności 60 Wh pozwala na 11 godzin pracy urządzenia, a 15 minut szybkiego ładowania zapewnia kolejne 3 godziny pracy.

W HUAWEI MateBook 14s można skorzystać z funkcji Huawei Share, która pozwala połączyć laptop ze smartfonem, tabletem czy monitorem jednym dotknięciem. Można szybko i bezprzewodowo przesyłać pliki, nagrywać zawartość ekranu komputera czy kopiować tekst pomiędzy urządzeniami. Na dużym ekranie możesz również wyświetlić interfejs np. smartfona i obsługiwać oba urządzenia jednocześnie za pomocą klawiatury i myszki.

Laptop HUAWEI MateBook E

Nasza kolejna propozycja dla studenta to laptop HUAWEI MateBook E. Jego sercem jest procesor Intel Core jedenastej generacji z 16 GB dwukanałową pamięcią i zintegrowanym układem graficznym Intel Iris Xe. Jest tu szybki dysk SSD o pojemności 512 GB i pamięć RAM 16 GB. W HUAWEI MateBook E zastosowano 12,6-calowy ekran OLED FullView o rozdzielczości 2,5K. Ekran urządzenia dostosowuje się warunków otoczenia, zarówno tych, panujących na zewnątrz, jak i w zamkniętych pomieszczeniach.

Przy tym laptopie można się bez obaw uczyć nawet całą noc, bo jest on bezpieczny dla oczu. Uzyskałcertyfikat TÜV Rheinland Full Care Display 2.0 (uwzględniający certyfikaty TÜV Rheinland Low Blue Light & Flicker Free). Potwierdza on, że emisja szkodliwego niebieskiego światła jest ograniczona, a migotanie obrazu zostało całkowicie wyeliminowane. W odróżnieniu od standardowej technologii low blue light, która zmienia kolor obrazu na żółtawy, w HUAWEI MateBook E dzięki rozwiązaniom na poziomie sprzętowym, kolor obrazu nie ulega zmianie.

HUAWEI MateBook E zapewnia wyjątkową wydajność i lekkość. To jedno z najlżejszych urządzeń, które waży zaledwie 709 gramów, a w dodatku jest wyjątkowo smukłe, mierząc zaledwie 7,99 mm. W dodatku to laptop o hybrydowej konstrukcji 2 w 1, oparty na systemie Windows 11. W prosty sposób można zmieniać sposób korzystania:

  • tryb laptopa – wystarczy przysunąć magnetyczną klawiaturę do MateBooka E, aby je ze sobą scalić. Klawiatura zostanie automatycznie rozpoznana przez komputer, a kąt jej nachylenia może być swobodnie regulowany w zakresie 110-160 stopni
  • tryb tabletu – wystarczy odłączyć klawiaturę, aby móc korzystać ze swojego laptopa jak z tabletu. Z pomocą rysika HUAWEI M-Pencil można tworzyć rysunki lub notatki.

Laptop dla studenta wyposażony jest w poręczną ładowarkę USB-C o mocy 65 W. Wystarczy około 30 minut, żeby naładować swojego MateBook’a do 54%, a zaledwie w około 90 minut do 100%. Szybkie i bezpieczne uruchomienie laptopa zapewnia czytnik linii papilarnych wbudowany w przycisk zasilania. Przy pierwszym uruchomieniu, po przyłożeniu palca do czytnika, linie papilarne zostaną zapamiętane. Dodatkowo dla bezpieczeństwa kamera została ukryta w klawiaturze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.