Tania lodówka dla dużej rodziny – jaką kupić?

Lodówka dla dużej rodziny | Matrix Media

Lodówka to jedno z kilku absolutnie niezbędnych urządzeń, bez którego trudno sobie wyobrazić współczesną kuchnię. Bez lodówki trudno przechowywać jedzenie tak, by zachowało świeżość. No i zamrażarka bardzo się przydaje. Wybór na rynku jest duży, więc mamy kilka propozycji w miarę tanich lodówek dla dużej rodziny.

Lodówka SAMSUNG RS6HA8891B1

Pierwsza z naszych propozycji to inteligentna lodówka SAMSUNG RS6HA8891B1 z serii Family Hub. W dowolnym miejscu i czasie można sprawdzić co znajduje się w środku, używając smartfona lub ekranu głównego. To co jest wewnątrz pokazują kamery View Inside. Usługa umożliwia także tworzenie listy zakupów czy notatek dotyczących żywności.

Jest tu także tygodniowy planer posiłków, który sugeruje dania na każdy dzień na bazie żywieniowych preferencji i zawartości lodówki. Z kolei aplikacja Recipes zapewnia przepisy na doskonałe dania wraz z prostymi instrukcjami ich przygotowania. Może także przesłać piekarnikowi właściwe ustawienia.

Ta lodówka to także centrum informacji i rozrywki. Na jej ekranie można oglądać różne treści online lub przeglądać i sterować aplikacjami ze smartfona. Z kolei tzw. poranna odprawa automatycznie wyświetla na ekranie lodówki prognozę pogody, przypomnienia dotyczące jedzenia czy kalendarz.

Pojemność lodówki wynosi 614 litrów (chłodziarka – 389 litrów, zamrażarka – 225 litrów). W chłodziarce są cztery półki, pięć pojemników na drzwiach i dwie szuflady. W zamrażarce cztery półki, dwa pojemniki w drzwiach i dwie szuflady. Są tu oczywiście takie funkcje chłodzenia, jak: No Frost, All Around Cooling, Power Cool czy Power Freeze.

Lodówka SAMSUNG RS65R54422C

Kolejna propozycja to „klasyczna” lodówka SAMSUNG RS65R54422C, ale stworzona w technologii SpaceMax. Dzięki zastosowaniu wysokowydajnej izolacji ścianki urządzenia są cieńsze, a lodówka zyskała więcej przestrzeni użytkowej bez zwiększania zewnętrznych wymiarów lub obniżania wydajności energetycznej. Można więc przechowywać więcej żywności w przestronnym wnętrzu.

Zastosowano tu m.in. system All Around Cooling, który sprawia, że chłodne powietrze dociera do każdego zakamarka lodówki. Jest wdmuchiwane przez liczne otwory znajdujące się na poziomie każdej półki, dzięki czemu w lodówce panuje stała temperatura, a żywność pozostaje świeża. Z kolei przycisk Power Cool uruchamia intensywne wdmuchiwanie zimnego powietrza do chłodziarki i umożliwia szybkie schłodzenie produktów spożywczych oraz ulubionych napojów, a Power Freeze zapewnia szybkie zamrożenie dużej ilości produktów.

Zastosowany w lodówce filtr dezodoryzujący z naturalnych włókien eliminuje silne zapachy i pozwala dłużej zachować oryginalny smak i aromat produktów spożywczych. Automatyczna kostkarka sama produkuje i przechowuje lód w kostkach. Jest o połowę mniejsza niż standardowe kostkarki, mimo to wytwarza niemal tyle samo lodu. Zaś pojemna szuflada zapewnia wygodne miejsce do przechowywania dużej ilości świeżych warzyw i owoców.

Pojemność lodówki wynosi 660 litrów (chłodziarka – 420 litrów, zamrażarka – 240 litrów). W chłodziarce są cztery półki, pięć pojemników w drzwiach i dwie szuflady. W zamrażarce cztery półki, dwa pojemniki w drzwiach i dwie szuflady.

Chłodziarko-zamrażarka wolnostojąca CONCEPT LA8783bc-Quattro BLACK

Ostatnia z naszych propozycji dla dużej rodziny to chłodziarko-zamrażarka CONCEPT. To „wielka” lodówka, która zmieści się w małej kuchni. Jej całkowita powierzchnia użytkowa wynosi 508 litrów, a ma niezbyt duże rozmiary. Wysokość lodówki to 190 cm, szerokość – 83 cm, a głębokość – 67 cm.

Na taką lodówkę znajdzie się więc miejsce w każdym domu, bez utraty cennej powierzchni w kuchni, a pomieści całkiem sporo. Do tego jest tu bardzo duża i wygodna zamrażarka. Jej objętość to 168 litrów, a przestrzeń została podzielona na sześć szuflad. To zapewnia maksymalny komfort przechowywania i korzystania.

Zastosowano tu funkcję No Frost, dzięki czemu na ściankach chłodziarki i zamrażarki nie ma szronu i lodu. Powietrze wewnątrz jest stale schładzane i osuszane – po otwarciu lodówki ciepłe powietrze zostaje szybko usunięte. Stała temperatura w całej lodówce sprawia, że żywność dłużej pozostaje świeża.

Tylna ściana lodówki została wykończona specjalnym metalowym materiałem, który zapewnia lepszą izolację niż plastik. Zmniejsza to wahania temperatury wewnątrz chłodziarki po otwarciu drzwi. W ten sposób oszczędzamy energię. Z kolei poziom hałasu 40 dB sprawia, że lodówka jest jedną z najcichszych na rynku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.