Recenzja: Samsung Galaxy Buds Pro

SAMSUNG Galaxy Buds Pro | MatrixMedia

Ogromna moc w niewielkich rozmiarach – tak w dużym skrócie można scharakteryzować słuchawki Samsung Galaxy Buds Pro. Te „pchełki” zapewniają studyjną jakość dźwięku i doskonałą jakość rozmów, a bateria spokojnie starcza na cały dzień użytkowania.

Słuchawki Samsung Galaxy Buds Pro zastąpiły tzw. fasolki, czyli model Galaxy Buds Live. Trzeba przyznać, że spisują się świetnie. W przeciwieństwie do poprzednika to słuchawki w pełni dokanałowe, które znacznie lepiej wygłuszają otoczenie. Z kolei dzięki swojemu kształtowi doskonale dopasowują się do ucha, a do wyboru są trzy zestawy gumek, dzięki którym można je jeszcze lepiej dopasować. Mają niewielkie rozmiary i są bardzo lekkie – ważą zaledwie 6,3 grama.

Doskonała jakość dźwięku i rozmów

Technologicznie te słuchawki koreańskiego giganta to absolutny top. Po pierwsze redukują szum otoczenia nawet o 99%. Jako że to słuchawki dokanałowe to fizycznie izolują od zewnętrznego hałasu (pasywna redukcja szumów), ale też minimalizują go dzięki aktywnej redukcji szumów (ANC). Dzięki dwóm poziomom ANC, można dostosować redukcję szumów do sytuacji i miejsca.

Włączony tryb Dźwięków otoczenia wzmocni je nawet o 20 dB i można je ustawiać na czterech poziomach. To działa znakomicie. Galaxy Buds Pro wykrywają także kiedy zaczyna się prowadzić rozmowę i automatycznie przełączają się w tryb konwersacji. Wyłączają ANC i włączają tryb Dźwięków otoczenia, umożliwiając prowadzenie swobodnej rozmowy i sprawiając, że głos rozmówcy jest bardziej wyraźny.

Słuchawki mają dwudrożny głośnik – 11-mm głośnik niskotonowy oraz 6,5-mm głośnik tonów wysokich. Każdy szczegół dźwięku jest więc doskonale słyszalny. Równie dobra jest jakość połączeń, którą zapewniają trzy mikrofony i VPU, czyli akcelerometr wychwytujący drgania szczęki podczas mówienia. Jest też bariera wiatrochronna, która gwarantuje świetną jakość rozmów nawet w otwartej przestrzeni.

Odporne i długo działające

Galaxy Buds Pro można używać w każdej sytuacji i podczas każdej pogody. Mają wysoką klasę wodoodporności IPX7. Oznacza to, ochronę podczas zanurzenia w wodzie przez 30 minut na głębokości 1 metra. Automatycznie łączą się także z odpowiednim urządzeniem – sprawnie przełączają się m.in. z tabletu na smartfon.

Z kolei baterie słuchawek razem z baterią w etui wystarczają na 18 godzin słuchania muzyki i do 14,5 godziny rozmów (słuchawki: 60 mAh, etui: 472 mAh). Można też je bardzo szybko podładować – 3 minuty ładowania zapewniają 30 minut odtwarzania, 5 minut ładowania – 55 minut odtwarzania, a 10 minut ładowania – 85 minut odtwarzania.

Niewielkie rozmiary i nowoczesny design

Jak już wspominaliśmy słuchawki Galaxy Buds Pro mają niewielkie rozmiary i są bardzo lekkie. Także ich ładujące etui jest małe i kwadratowe, więc z łatwością mieści się w każdej kieszeni. Na jego zewnętrznej stronie jest dioda, która pokazuje poziom naładowania powerbanku. Z kolei po jego otworzeniu ukazuje się kolejna, która wskazuje poziom naładowania samych słuchawek.

Słuchawki łączą się bezproblemowo przez Bluetooth z każdym smartfonem. Są kompatybilne tak z systemami Android, jak i IOS. Oczywiście najlepiej działają z telefonami z serii Samsung Galaxy, gdzie przy pomocy aplikacji Galaxy Wearable można korzystać z funkcji niedostępnych w innych smartfonach. Wystarczy otwarcie klapy etui i na ekranie telefonu pojawia się komunikat o wykryciu słuchawek, później w aplikacji jest szybki proces konfiguracji i można korzystać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.