Jaki telewizor wybrać w 2013 roku?

Jaki telewizor wybrać

Jaki telewizor wybrać na 2013? Zakup telewizora nie należy do tych najszybszych. Z reguły zależy nam na tym, by porównać wszelkie parametry i nieodłączną składową decyzji – cenę. Jednak na poszukiwaczy idealnego telewizora czekają pewne zasadzki. Abyście mogli ich uniknąć, przedstawimy tu najczęściej popełniane błędy i złudzenia, którym możecie ulec przy wyborze telewizora. Jaki telewizor wybrać na 2013? – czas start.

Ekran

Jednym z częściej popełnianych błędów jest sugerowanie się tym, co widzi się w sklepie, a mianowicie kontrastem, ostrością, głębią kolorów i czasem reakcji, które naocznie możecie zweryfikować i ocenić. I tutaj musimy Was ostrzec – światło, które jest wykorzystywane w sklepach znacznie różni się od światła, które macie w domach. Światło rozproszone sprawia, że często telewizory LCD wypadają znacznie lepiej niż telewizory plazmowe. Warto również pamiętać, że obraz wyświetlany w marketach to najczęściej spoty w jakości Full HD. Dlatego lepiej nie podejmować decyzji o wyborze telewizora pod wpływem emocji.

Rozmiar

Również wielkość ekranu okazuje się często bardzo zwodnicza. Nierzadko kierujecie się dewizą „im większy, tym lepszy”, co nastręcza wiele problemów w późniejszym użytkowaniu telewizora. Oczywiście nie istnieje żaden zakaz i jeśli się uprzecie, możecie nawet zamówić największy z możliwych ekranów, żałując później każdego dnia tej decyzji, jeśli w pokoju odległość od sofy nie przekracza co najmniej 2,5 metra (w przypadku ekranu 60″). Pamiętajmy, że chodzi o komfort oglądania i zdrowie oczu.

Telewizor HD czy Full HD?

To zależy od Waszych potrzeb i jakości telewizji, jaką odbieracie. Nie warto bowiem przepłacać „na zapas”. Zwykła kablówka w połączeniu z jakością Full HD przyniesie w efekcie obraz rozmazany i migający. Przy niższej jakości sygnału i jakości Full HD pewnych detali i tak nie zauważymy.  Słabszy sygnał lepiej będzie współpracował ze słabszym panelem. Wybór jakości HD powinien być podyktowany chęcią korzystania z kanałów nadających w jakości HD lub Blue-Ray. W innym przypadku wybór Full HD nie ma sensu.

Dziś proponujemy 3 telewizory, zaczynając od 32 calowego SONY KDL-32R420, przez 42 calowy SONY KDL-42W805, kończąc na telewizorze 3D SONY KDL-55W807, przy którym zatrzymamy się nieco dłużej ze względu na dodatki, które możecie otrzymać, kupując go. Myślimy, że wysokiej klasy telewizor o rozdzielczości Full HD i technologii 3D, a w prezencie Smartfon Xperia L o wartości 1 200 zł plus konsola SONY PSP E1004 to wystarczające argumenty, by zainteresować Was tym telewizorem. Sprawdźcie naszą ofertę online. Śpieszcie się, do końca miesiąca trwa niewiarygodna promocja, w której można otrzymać sprzęt Sony na łączną kwotę aż do 3000 PLN. Pełna oferta na stronie sklepu: matrixmedia.pl

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.