Kinowa jakość dźwięku na domowym telewizorze

soundbar1

Choć kina po okresie pandemicznego lockdownu znowu działają, to wielu woli nie ryzykować i obejrzeć film w domowym zaciszu. Tym bardziej, że na internetowych platformach wybór jest ogromny, a sprzęt pozwala oglądanie filmów na kanapie w kinowej jakości – nie tylko obrazu, ale także dźwięku.

Nowe telewizory zapewniają już doskonałą jakość obrazu, ale domowe oglądanie filmów na jeden wyraźny minus – przy małych głośnikach z telewizyjnego odbiornika nie każdy dźwięk jest wyraźnie słyszalny, co możne zepsuć całą przyjemność domowego seansu. Pozostaje zatem dokupić tzw. grajbelkę, ale jeżeli zależy nam na jakości dźwięku, to nie powinniśmy wybierać pierwszej lepszej.

Dźwięk jakości premium

Choć na rynku jest wiele soundbarów klasy budżetowej i podstawowej, to warto się zastanowić nad droższymi modelami klasy premium, a różnica w jakości będzie wyraźnie słyszalna. W tym roku Samsung wypuścił m.in. trzy modele soundbarów z górnej półki, a najbardziej zaawansowany to SAMSUNG HW-Q800T. To głośniki przetestowane i dostrojone w California Audio Lab, gdzie stosowane są zaawansowane technologie akustyczne i najnowocześniejsze modelowanie komputerowe.

Dzięki Dolby Atmos i DTS: X soundbar Q800T pozwala usłyszeć każdy odrębny dźwięk. Sprzęt firmy Samsung za sprawą 3 kanałów (1 kanału woofera i 2 kanałów zwiększających moc) oferuje również przestrzenny format 3.2.1, a listwa dźwiękowa analizuje sygnał, aby automatycznie dostarczać zoptymalizowany dźwięk do każdej sceny. Dzięki temu nie umkną nam nawet ciche dialogi i żaden ważny moment ulubionego filmu i serialu.

Q-Symphony – nowe rozwiązanie w soundbarach Samsunga

Całkowitą nowością w nowych urządzeniach Samsunga jest rozwiązanie o nazwie Q-Symphony. Soundbar Q800T synchronizuje się z telewizorem Samsung, dzięki czemu ich głośniki działają razem i wzajemnie się uzupełniają. W dotychczas stosowanych rozwiązaniach po podłączeniu soundbara głośniki w telewizorze przestawały działać, a przy tym nowym systemie wykorzystywane są jako dodatkowy kanał audio.

Nowe wrażenia podczas grania

Nowe urządzenia Samsunga oferuje także funkcję Game Mode Pro, czyli ustawienia stworzone specjalnie z myślą o graczach. Ta funkcja sprawia, że soundbar na bieżąco optymalizuje dźwięk w każdej scenie, a gra staje się jeszcze bardziej wciągająca. Nie trzeba także tracić czasu na konfigurowanie, bo Q800T przełącza się w tryb gry automatycznie.

Soundbar Samsung Q800T nie należy do tanich urządzeń, ale jakość dorównuje tu cenie. Więc, jeżeli chcemy się cieszyć doskonałym dźwiękiem podczas domowych seansów, to warto zainwestować trochę więcej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.