Jesienne wieczory z… konsolą

ps

Przed nami długie jesienne wieczory, a pomysłów na ich spędzenie jest wiele. Jedni wolą książkę, inni seriale, a jeszcze inni lubią sobie pograć. Dla graczy najlepszym rozwiązaniem jest konsola, ale jaką wybrać?

Konsola czy komputer do gier?

Komputer czy laptop w domu ma prawie każdy, ale zazwyczaj to nie urządzenie gamingowe tylko służące do pracy i korzystanie z internetu. Można oczywiście kupić kolejny komputer do gier, ale w takim przypadku lepszym rozwiązaniem wydaje się konsola. Po pierwsze wydajny komputer gamingowy kosztuje kilka razy więcej niż konsola, a po drugie gra przy biurku na niewielkim monitorze jest mniej ciekawa niż w przypadku konsoli, którą można podłączyć do dużego telewizora. W dodatku spora część gier dostępna jest tylko na konsole.

W oczekiwaniu na premierę PlayStation 5

Na premierę nowej konsoli japońskiego producenta musimy jeszcze trochę poczekać, więc na razie pozostaje obecna generacja PlayStation. Konsola PS4 została jednak odświeżona, a do wyboru są wersje Pro i Slim. Sony PlayStation 4 Pro zapewnia grę w jakości od 1080p do 1440p na standardowym telewizorze HD, a ulepszona technologia poprawiania jakości obrazu pozwala podbić grafikę do rozdzielczości bliskiej 4K. PS4 Pro zapewnia także wybranym grom wykorzystanie pełnych możliwości 4K, a technologia HDR (High Dynamic Range) zapewnia intensywne i żywe kolory. Dzięki ostrej grafice, żywym kolorom oraz bardziej płynnemu i stabilnemu działaniu sprzętu gry na PS4 Pro po prostu ożywają, a rozrywka staje się jeszcze ciekawsza.

PlayStation 4 Slim to zaprojektowana na nowo konsola, która ma teraz smuklejszy wygląd, a oferuje równie niesamowite wrażenia z gry jak poprzednie modele. Objętość PS4 Slim jest mniejsza o ponad 30%, a waga o 25% niższa niż w pierwszej wersji tej konsoli. Co ma duże znaczenie gdy chcemy ją zabrać ze sobą do znajomych lub na wakacje. Dodatkowo nowa wersja konsoli PS4 jest bardziej energooszczędna – wykorzystanie energii zredukowano o 34% w porównaniu do pierwszego modelu. Mimo mniejszych rozmiarów PS4 Slim oferuje grę w technologi HDR oraz nowy intuicyjny interfejs. Nowy wygląd i charakter ma także bezprzewodowy kontroler Dualshock 4. To najbardziej ergonomiczny, intuicyjny kontroler PlayStation, jaki kiedykolwiek zaprojektowano.

Konsola przenośna czy stacjonarna?

Konsola stacjonarna czy przenośna? Taki dylemat od początku towarzyszy graczom. Stacjonarna jest bardziej wydajna i oferuje lepsze gry, a przenośna daje większą swobodę i rozrywkę w podróży czy dojazdach do szkoły. Trzeba więc nabyć dwa urządzenia? Niekoniecznie, bo Nintendo oferuje konsolę, z której można korzystać zarówno w domu, jak i w autobusie. To Nintendo Switch, czyli sprzęt, który łączy zalety konsoli stacjonarnej i przenośnej. Z wyglądu przypomina ona tablet z dotykowym ekranem, ale po bokach ma nowatorskie kontrolery Joy-Con, które pozwalają na niezależne używanie jak pady dla dwóch graczy, a po połączeniu stanowią kontrole do gier jednoosobowych. Dzięki Nintendo Switch można grać nie tylko w podróży, ale także na dużym ekranie. Wystarczy podłączyć konsolę do stacji dokującej i streamować grę do telewizora. Na rynku dostępna jest odświeżona wersja Nintendo Switch z nowym procesorem NVIDIA Tegra X1, który oferuje zwiększoną wydajność i pozwala na bardziej efektywną pracę baterii. Dzięki temu można dłużej korzystać z konsoli bez podłączania do stacji dokującej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.