Komu przyda się Magic Trackpad 2?

Komu-przyda-sie-Magic-Trackpad-2

Magiczny gładzik od Apple’a, podobnie jak klawiatura i myszka, doczekał się drugiej, unowocześnionej edycji. Może być gadżetem, ale równocześnie ułatwi codzienną pracę na naszym Macu. Czego możemy się spodziewać po tym modelu? Komu przyda się Magic Trackpad 2? Przekonajmy się.

Wygoda i funkcjonalność

Gładzik Apple’a został zaprojektowany, by ułatwić i usprawnić korzystanie z programów komputerowych. Jego konstrukcja, w porównaniu do poprzedniego modelu, została zmieniona. Szklaną powierzchnię gładzika Magic Trackpad 2 powiększono o 30%, a samo urządzenie obniżono. To duża zaleta, bo dzięki temu przewijanie treści oraz poruszanie się po programach gestami machnięcia jest znacznie łatwiejsze. Wielkość gładzika nie wpływa więc na komfort jego użytkowania.

Sprawdzone rozwiązania

Apple postanowił zastosować w swoim gładziku rozwiązanie, które świetnie sprawdza się w jego dwóch innych produktach: Magic Keyboard i Magic Mouse 2. Chodzi o wbudowany akumulator litowo-jonowy. Producent gwarantuje, że 2 godziny ładowania zapewnią nam pracę na urządzeniu przez co najmniej miesiąc. Podobieństwo dojrzymy też w braku fizycznego przycisku na gładziku – Magic Trackpad 2 dysponuje mechanizmem, który imituje kliknięcia. Kiedy urządzenie jest włączone, możemy wyczuć dwa poziomy nacisku.

 

Zobacz produkty Apple

Co nowego?

W nowym Magic Trackpad 2 znajdziemy technologię Force Touch, co szczególnie dla użytkowników komputerów stacjonarnych jest nowością. Pod powierzchnią gładzika umieszczono cztery czujniki, które reagują na kliknięcie w dowolnym miejscu. Rozróżniają również siłę nacisku. Dzięki takim funkcjom uruchomimy więcej opcji i bardziej przybliżymy się do treści na ekranie. Możemy zacząć od zaraz, bo Magic Trackpad 2 automatycznie łączy się z komputerem Mac.

CZYTAJ TAKŻE – Ładowarki Apple – oryginał czy zamiennik?

Komu przyda się Magic Trackpad 2?

Magiczny gładzik od Apple’a to przyda się miłośnikom sprzętów tego producenta. Warto osobiście i na bieżąco śledzić wszelkie unowocześnienia, których, także w Trackpadzie 2, nie brakuje. Wystarczy posiadać komputer Mac, który obsługuje Bluetooth 4.0 i działa na systemie OS X 10.11 lub jego nowszej wersji. Na samo urządzenie wydamy ok. 500zł, co, jak na Appla, nie jest wygórowaną ceną.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.