Letnie wieczory – wybierz sprzęt do swojego kina domowego

Kino domowe na letnie wieczory | MatrixMedia

Kilka dni temu wróciliście z wieczornego seansu filmowego w plenerze, który zrobił na Was ogromne wrażenie. Nic więc dziwnego, że pragniecie odtworzyć wspomnienia, budując własne kino domowe. O ile wygospodarowanie przestrzeni nie stanowi większego problemu, to znalezienie odpowiedniego sprzętu już owszem. Nie mogliście trafić lepiej. W dzisiejszym artykule przedstawimy kilka propozycji multimedialnego sprzętu, który z pewnością umili Wam letnie wieczory.

 Kino domowe na letnie wieczory – co wybrać?

Wieczorne seanse filmowe to ciekawy pomysł spędzania wolnego czasu z najbliższymi, zwłaszcza podczas lata. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób decyduje się na zaaranżowanie kina domowego we własnym domu, a nawet ogrodzie. Naturalnie nasuwa się pytanie, jaki sprzęt wybrać? Przecież mnogość asortymentu dostępnego w sklepach nie ułatwia podjęcia decyzji. Cóż, naszym zdaniem warto postawić na kino domowe zaprojektowane przez dwie wiodące firmy – Samsung oraz Sony:

  • Soundbar Samsung HW-Q990C,
  • Soundbar Samsung HW-Q700B,
  • Soundbar Sony HT-A7000,
  • Soundbar Sony HT-G700.

Jak możecie się słusznie domyślać, to właśnie na powyższych kinach domowych na letnie wieczory, skupimy się w dzisiejszym artykule.

Bezprzewodowe Dolby Atmos

Naszą pierwszą propozycją kina domowego, idealnego na letnie wieczory jest soundbar Samsung HW-Q990C. To właśnie ten model może pochwalić się potężną mocą dźwięku przestrzennego w formacie 11.1.4. W efekcie HW-Q990C rozprowadza równomiernie dźwięk 1 niskotonowy, a także 4 skierowane w górę. Oczywiście to urządzenie ma jeszcze więcej do zaoferowania. Dobrym przykładem jest możliwość bezprzewodowego połączenia soundbaru z telewizorem. Jedno jest pewne, oglądanie filmów już nigdy nie będzie takie samo, gdy technologia Dolby Atmos gra pierwsze skrzypce. Z kolei funkcja Q-Symphony stworzy najlepszą synergię dźwięku, wydobywającą z głośników telewizora oraz soundbara HW-Q990C to co najlepsze. Co jeszcze? Cóż, z pewnością przypadnie Wam do gustu Funkcja Dźwięku Dopasowanego do Przestrzeni. Dzięki niej, kino domowe Samsung HW-Q990C automatycznie rozpoznaje otoczenie, aby dostosować ton dźwięku i jego zasięg do danego pomieszczenia.

Notabene na uwagę zasługuje również funkcja Dotknij i Odtwórz, która za pomocą jednego kliknięcia pozwala na swobodne przełączanie się z telefonu. Oczywiście, abyście mogli słuchać ulubionych piosenek. Nie może zapomnieć o dźwięku dostosowanym do treści, który analizuje sygnał dźwięku. W efekcie użytkownicy Samsung HW-Q990C mogą śledzić losy ulubionych bohaterów, nawet przy niskim poziomie głośności.

Brzmienie nigdy nie było czystsze

Naszą kolejną propozycją domowego kina letniego jest soundbar Samsung HW-Q700B.Tak jak jego poprzednik, tak i HW-Q700B może pochwalić się bezprzewodowym Dolby Atmos, wielokanałowym dźwiękiem 3.1.2, funkcją Q-Symphony, a także dźwiękiem dostosowanym do treści. Podobnie sprawy wyglądają z funkcją Dotknij i Odtwórz. Niemniej, HW-Q700B może również pochwalić się dynamicznym dźwiękiem dostosowanym do gier. Bez wątpienia, głośniki skierowane do góry, technologia Acoustic Beam, a także mocny bas przeniesie wirtualną rozrywkę na zupełnie nowy poziom. Co jeszcze? Cóż, nie bylibyśmy sobą, gdybyśmy nie wspomnieli o obsłudze HDR 10+. Jakie daje możliwości? A no, dzięki połączeniu konsoli z telewizorem lub sounbarem i telewizorem wyświetlane treści nigdy nie były żywsze. Z kolei technologia HDMI eARC sprawi, że dźwięki będą niezwykle realistyczne.

Wielowymiarowy dźwięk przestrzenny

Soundbar HT-A7000 to flagowiec firmy Sony, który odtwarza 7.1.2 kanałów. Dodatkowo to urządzenie zostało wyposażone w dwa liniowe głośniki wysokotonowe, pięć przednich głośników rozszerzających efekt przestrzenny, zintegrowany podwójny subwoofer odpowiadający za głęboki bas, a także dwa głośniki skierowane w górę. W efekcie użytkownicy słyszą dźwięki dobiegające znad ich głowy. Co jeszcze wyróżnia ten model? Oczywiście technologie Vertical Surround Engine i S-Force PRO Front Surround, które sprawiają, że Sony HT-A7000 generuje wszechstronny dźwięk, pozwalający się cieszyć ścieżkami dźwiękowymi Dolby Atmos® i DTS:X®. Z kolei przednie głośniki urządzenia zapewniają wysoką jakość dźwięku, brak zniekształceń, a przede wszystkim czystość głosu z modułu X- Balanced Speaker Unit. Idealnym kompanem soundbaru Sony HT-A7000 jest bezprzewodowy subwoofer Sony SA-SW5. To właśnie jego 180 mm przetwornik akustyczny zapewnia bogaty bas o mocy aż 300 W, a także czystość dźwięku o niskich częstotliwościach. Jedno jest pewne, taki zestaw sprawi, że treści przeglądane podczas letnich wieczorów filmowych będą niezwykle ciekawym przeżyciem.

Kino domowe Sony, czyli nowe doznania słuchowe

Naszą ostatnią propozycją kina domowego jest soundbar HT-G700, zaprojektowany przez firmę Sony. To co wyróżnia ten model w pierwszej kolejności, to doskonała technologia dźwięku przestrzennego Sony Vertical Surround Engine, która dostarczy nowych doznać słuchowych podczas oglądania filmów z dźwiękiem w najnowszych kinowych formatach Dolby Atmos® oraz DTS:X™. Soundbar HT-G700 został wyposażony w trzy przednie głośniki, a także system przetwarzania sygnału. To właśnie on pozwala na reprodukcję wirtualnego, „pionowego” dźwięku przestrzennego. W efekcie, użytkownicy mają wrażenie, że dźwięk dobiega do nich ze wszystkich, możliwych stron.

To nie koniec dobrych wiadomości! HT-G700 posiada przycisk Immersive AE (Audio Enhancement). Co takiego robi? A no, uruchamia funkcję interpolacji w soundbarze, a następnie przekształca ją na dźwięk 7.1.2-kanałowy. Nowe wrażenie podczas oglądania filmow lub seriali, gwarantowane! Z kolei oddzielny głośnik centralny sprawi, że wypowiadane dialogi, a nawet najcichsze brzmienia będą wyraźne. Idealnym dopełnieniem słuchowych doznań jest mocny bas. Warto podkreślić, że użytkownicy HT-G700 mogą wybrać tryb (np. tryb kino, muzyki, głosowy, noc), który optymalizuje dźwięk, do przeglądanych treści. Jedno jest pewne, Wasze letnie wieczory nigdy nie będą już takie same, jeżeli postawicie na opisany sprzęt kina domowego.

 

Poznaj ofertę sklepu MatrixMedia.pl i wybierz kino domowe, dostosowane do Twoich indywidualnych potrzeb!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.