Najlepszy sprzęt fotograficzny na wakacje 2023!

Najlepszy sprzęt fotograficzny na wakacje 2023 | MatrixMedia

Wasz letni urlop zbliża się coraz większymi krokami. Nic więc dziwnego, że pieczołowicie przygotowujecie się do wyjazdu, przecież długo czekaliście na ten wypoczynek. Wakacyjna garderoba już skompletowana, ale jeszcze nie spakowana. Walizki już wkrótce ujrzą światło dzienne, ale wciąż nie potraficie wybrać najlepszego sprzętu fotograficznego na wakacje 2023. Jak dobrze wiecie, zawsze służymy radą. W dzisiejszym artykule przedstawimy Wam 3 polecane modele aparatów, które uwiecznią niezapomniane, wakacyjne chwile. Gotowi? Zaczynamy! Oto najlepszy sprzęt fotograficzny!

Najlepszy sprzęt fotograficzny na wakacje 2023 – czyli jaki?

Dobre pytanie. Pewnie wielu z Was nie raz, nie dwa zastanawiało się, który aparat fotograficzny w pełni zapracował na miano najlepszego sprzętu fotograficznego na wakacje 2023. Cóż, naszym skromnym zdaniem dobry aparat fotograficzny to taki, który nie zajmuje za dużo miejsca i co ważniejsze, można go zabrać ze sobą wszędzie. W tym zestawieniu dobrze wypadają niewielkie bezlusterkowce oraz aparaty kompaktowe. Dobrym przykładem są urządzenia zaprojektowane przez firmę Sony:

  • Aparat SONY ZV-1BDI,
  • Aparat SONY DSC-RX100M5A,
  • Aparat SONY ILCE-7M3.

To właśnie na nich skupimy się w dzisiejszym artykule.

Obraz w jakości 4K

Aparat SONY ZV-1BDI to ciekawa propozycja sprzętu fotograficznego na wakacje 2023. Z jednej strony to kompaktowe urządzenie może pochwalić się jakością obrazu 4K. Z drugiej zaś strony, 2.7 x zoomem optycznym. Mimo stosunkowo małych wymiarów, aparat SONY ZV-1BDI posiada duży przetwornik CMOS Exmor RSTM typu 1,0″. W efekcie, jego użytkownicy mogą cieszyć się doskonałą jakością obrazu, nawet przy kiepskim oświetleniu. Spokojnie, o ustawienia ostrości zadba aparat, a Wy już nie musicie się niczym martwić, wystarczy zapozować i voilà. Co jeszcze powinniście wiedzieć o tym urządzeniu?

Dzięki uchylno-obrotowemu ekranowi LCD, robienie selfie będzie niezwykle proste. Sony nie zapomniał o ergonomicznym uchwycie stabilizującym aparat podczas robienia selfie. Z kolei jasna lampka, przypomina o włączeniu nagrywania. Ponadto dotykowy system obsługi pozwala na regulowanie ostrości, czasu migawki i wiele więcej. Jeżeli zależy Wam nie tylko na robieniu zdjęć, ale i tworzeniu wakacyjnych filmów to SONY ZV-1BDI będzie idealnym rozwiązaniem. Dlaczego? Cóż, urządzenie posiada wbudowany mikrofon i to z trzema kapsułami. W efekcie możecie nagrywać filmy nawet w gwarnym tłumie, a dźwięk i tak będzie wyraźny. Co ciekawe, SONY ZV-1BDI jest kompatybilny z uchwytami do zdjęć jak na przykład Sony GP-VPT2BT z technologią bezprzewodową Bluetooth®. Jak możecie się słusznie domyślać, nagrywanie bez przewodów stało się rzeczywistością.

Zdjęcia seryjne z prędkością do 24 kl./s

Naszą kolejną propozycją kompaktowego aparatu na wakacje 2023 jest SONY DSC-RX100M5A. Ten model polubicie za obiektyw ZEISS® Vario-Sonnar® T*, który gwarantuje doskonałą jakość obrazu w całym zakresie optycznym (tzn. 24–70 mm). Z kolei szeroka przysłona F1.8-2.8 odpowiada za większą szybkość migawki, a także brak jakichkolwiek rozmyć i to co najważniejsze – piękny efekt bokeh tła. Jeżeli chodzi o matrycę to SONY DSC-RX100M5A został wyposażony w matrycę CMOS typu 1,0 o efektywnej rozdzielczości 20,1 MP z pamięcią DRAM. W efekcie jego użytkownicy mogą nagrywać filmy w zwolnionym tempie (tzn. prędkością 960 kl./s.), a także robić serię zdjęć. Oczywiście pozwala na to niwelująca zniekształcenia migawka o czasie otwarcia do 1/32 000 s. Pewnie zastanawiacie się, co z ostrością obrazu? Cóż, 315-punktowy autofokus z detekcją fazy w płaszczyźnie ogniskowej, zapewnia niezwykłą ostrość, a nawet śledzenie obiektów. A co z przydatnymi funkcjami? W tym przypadku polubicie się z funkcją Eye AF, która w połączeniu z wydajnym śledzeniem AF sprawia, że robienie zdjęć portretowych nigdy nie było prostsze.

Gdy liczy się ostrość…

Naszą ostatnią propozycją aparatu fotograficznego na wakacje 2023 jest SONY ILCE-7M3. To właśnie ten bezlusterkowiec może pochwalić się pełnoklatkowym przetwornikiem obrazu CMOS 35 mm o rozdzielczości 24,2 MP4 z technologią BSI, a także zakresem do ISO 51200. Co ciekawe, możecie rozszerzyć jego zakres od 50 do 204800 tylko w przypadku zdjęć. Oczywiście jeżeli jedno zdjęcie to dla Was za mało, to opisywany model pozwala zrobić sporą ilość zdjęć seryjnych (tzn. 10 kl./s1) i to przy włączonym śledzeniu AF/AE. Ogólnie mówiąc, polubicie SONY ILCE-7M3 za wiele przydatnych funkcji, zwłaszcza dotykowe sterowanie ostrością. Wystarczy, dotknąć gładzika i ustawić ostrość według własnych potrzeb. Na koniec musimy wspomnieć o wszechstronności ustawień AF. Notabene, czułość śledzenia AF dla zdjęć jest regulowana w pięciu stopniach. Z kolei strefy/punkty AF zmieniają się przy zmianie orientacji między poziomą, a pionową. Niemniej, ustawienia pól ostrości w opisywanym modelu, możecie przyporządkować do wybranych przycisków. Podsumowując, jeżeli szukacie najlepszego sprzętu fotograficznego, który będzie Wam wiernie służył podczas tegorocznych wakacji to z pewnością powinniście rozważyć opisane przez nas aparaty Sony.

Aparat fotograficzny potrzebny od zaraz? Nie czekaj, poznaj ofertę sklepu MatrixMedia.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.