Najlepsze słuchawki na siłownię – TOP 6 modeli

słuchawki na siłownię 2022

Początek roku to dla wielu czas realizacji… noworocznych postanowień. Najczęściej obiecujemy sobie, że „zadbamy o siebie” i „zaczniemy się ruszać”. Wtedy swoje kroki kierujemy na siłownię, a nic tak nie pomaga w ćwiczeniu, jak motywująca muzyka. Przydają się więc dobre słuchawki. Polecamy sześć wybranych przez nas modeli.

Jakie słuchawki na siłownię?

Muzyka motywuje do ćwiczeń – dzięki niej ma się więcej energii i ochoty na trening. Dodatkowo uprzyjemnia czas spędzony na siłowni. Najpierw trzeba jednak wybrać odpowiednie słuchawki. Dla osób uprawiających sport zdecydowanie lepszą opcja są słuchawki bezprzewodowe. Gwarantują one lepszy komfort ćwiczeń i nie ograniczają ruchów. Ważny jest nie tylko brak przewodu – warto przemyśleć także odpowiedni typ. Ten zależy od indywidualnych upodobań. Jedni preferują douszne lub dokanałowe, inni większe modele nauszne lub wokółuszne. Na siłowni można spotkać jednych i drugich.

Douszne słuchawki na siłownię

Wybór słuchawek dousznych, w których można swobodnie ćwiczyć na siłownię jest bardzo duży. Z pewnością można polecić produkty Samsunga, m.in. Galaxy Buds Pro. Dzięki dwudrożnemu głośnikowi niskotonowemu 11 mm oraz głośnikowi wysokotonowemu 6,5 mm zapewniają one studyjną jakość dźwięków. Gwarantują również aktywną redukcję szumów z otoczenia, nawet o 99%. Kolejny model Koreańczyków, który nadaje się na siłownię to Galaxy Buds Live. Te słuchawki mają niewielką wagę i doskonale leżą w uszach. Zaś aktywna redukcja szumów zapewnia czysty i wyraźny dźwięk, dostrojony przez specjalistów z AKG.

W tyle nie pozostają Japończycy – douszne słuchawki Sony także doskonale nadają się do uprawiania sportu. Wśród wiodących modeli może z czystym sumieniem polecić Sony WF-1000XM4. Specjalnie zaprojektowane przetworniki akustyczne o średnicy 6 mm odtwarzają dynamiczny dźwięk mimo niewielkich rozmiarów, a adaptujące się membrany zapewniają bogaty bas. Z kolei zintegrowany procesor V1 poprawia dźwięk i zmniejsza zniekształcenia. Na siłownię nadaje się również model Sony WF-SP800N. Te słuchawki łączą długi czas pracy oraz odporność na wodę i pot z głębią basu i cyfrowym systemem redukcji hałasu.

Nauszne słuchawki na siłownię

Z nausznych słuchawek na siłownię jedynymi z najczęściej wybieranych są produkty firmy Sony. Jednym z popularnych modeli są słuchawki Sony WH-H910NR. Dzięki smukłym nausznikom i silikonowemu pałąkowi, który lepiej przylega do głowy, zapewniają komfort ćwiczeń. Są też lekkie i kompaktowe – można je łatwo złożyć i schować w torbie. Zapewniają też bogate i naturalne brzmienie cyfrowych plików audio, a czas pracy ich akumulatora wynosi 35 godzin. Dodatkowo są one dostępne w pięciu kombinacja kolorystycznych.

Inny model japońskiego producenta, który wybierają sportowcy to Sony WH-CH710N. Zastosowany w nich system redukcji hałasów zapewnia nieskazitelny i niezakłócony dźwięk. Funkcja AINC stale analizuje otaczające dźwięki i automatycznie dopiera najskuteczniejszy filtr redukujący hałasy z zewnątrz. Mają elegancką, zaokrągloną obudowę, a 30-milimetrowe przetworniki akustyczne pozwalają połączyć czystość dźwięku z lekkością i wygodą użytkowania. Całkowicie naładowany akumulator wystarcza nawet na 35 godzin słuchania, a dzięki funkcji szybkiego ładowania po 10 minutach można z tych słuchawek korzystać przez kolejną godzinę.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.