Samsung Gear S2 – na to właśnie czekaliśmy!

Samsung Gear S2 dane techniczne i opinie

W swoim najnowszym smartwatchu, Gear S2, Samsung postanowił zrezygnować z systemu operacyjnego Android Wear na rzecz autorskiego Tizena. I był to strzał w dziesiątkę, bowiem Gear S2 chodzi nieporównywalnie płynniej od swojego poprzednika, Samsunga Galaxy Gear. A jedna z wielu nowych cech w smartwatchowej linii Samsunga.

Nowy design

Pamiętacie kwadratowy wyświetlacz pierwszego – jeszcze wtedy Galaxy – Geara? W przypadku drugiej generacji smartwatchy od Samsunga, południowokoreańska korporacja postawiła na tradycyjny, okrągły wygląd. Szczególnie cecha ta dotyczy modelu klasycznego, który na pierwszy rzut oka nie różni się niczym od klasycznego, zwykłego zegarka. Nieco inaczej jest z Gear S2 Sport, który zaskakuje nowoczesnym, minimalistycznym wyglądem.

Parametry techniczne Samsung Gear S2

Na szybkie działanie Samsunga Gear S2 wpływa nie tylko zmiana systemu operacyjnego z Androida na Tizena. Smartwatch wyposażony został w dwurdzeniowy procesor Exynos 3250 o częstotliwości pracy 1 GHz oraz 512 MB RAM. Bardzo dobrą jakość wyświetlanych na zegaru materiałów zapewnia zastosowanie wyświetlacza Super AMOLED o średnicy 1,2 cala i rozdzielczości 360×360 pikseli.

Inteligentny zegarek posiada także 2-megapikselowy aparat, nagrywający filmy w jakości 720p. Ponadto urządzenie spełnia normy IP68, a więc jest zarówno wodo-, jak i pyłoszczelne. Co więcej, zamontowana w smartwatchu bateria potrafi wytrzymać nawet 2-3 dni bez ładowania.

Funkcje

Gear S2 nie jest typowym inteligentnym zegarkiem. To urządzenie o funkcji smartfona, ubrane w szaty zegarka. Dzięki wbudowanym aplikacjom będziesz zawsze w pełni na biężąco z wiadomościami na całym świecie. Jeśli jeździsz na rowerze lub biegasz, możesz kontrolować całą swoją aktywność fizyczną dzięki urządzeniu. Do tego Samsung Gear S2 umożliwia również realizację codziennych płatności, a także kontrolowanie swojego inteligentnego mieszkania. Oprócz szeregu wbudowanych aplikacji, będziesz miał również możliwośc zainstalowania zewnętrznych programów, które poszerzą Twojego Samsunga Gear S2 o nowe cechy i możliwości!

Szukasz inteligentnych urządzeń dla siebie? Zapoznaj się z ofertą MatrixMedia bądź skonsultuj się z naszymi ekspertami!

Poznaj naszą ofertę inteligentnych zegarków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.