Smartwatche, na które wszyscy czekaliśmy

smartwatche - jakie wybrać?

Smartwatche zdobywają coraz większe rzesze zwolenników. W końcu mając smartwatch możemy przeglądać wiadomości czy odbierać telefon bez konieczności sięgania po smartfona. Po pierwszej fali urządzeń tego typu, czas na nową generację inteligentnych zegarków, do której zaliczyć można Samsunga Gear S2.

System operacyjny

Na zdecydowanej większości smartwatchy zainstalowano system Android Wear. Podobnie było z Samsungiem Galaxy Gear – poprzednikiem Gear S2. W przypadku następcy południowokoreański koncern zdecydował się na wykorzystanie autorskiego systemu operacyjnego Tizen. Zapewnia on o wiele szybszą płynność reakcji niż wysłużony już Android. Oczywiście mimo coraz częstszego inwestowania w swój OS, trudno uwierzyć w to, by Tizen podbił rynek tak jak zrobił to system Google’a, na którego korzyść przemawia przede wszystkim liczba dostępnych aplikacji, zwiększających jego funkcjonalność. Z drugiej strony, na korzyść Tizena działa przede wszystkim stabilność.

Wnętrze

Samsung Gear S2 wyposażony został w 512 MB RAM oraz dwurdzeniowy procesor Exynos 3250 1 GHz, które w połączeniu z Tizenem zapewniaja jeszcze szybsze działanie urządzenia. Zmniejszone odbicie światła słonecznego zapewnia zastosowana w wyświetlaczu technologia Super AMOLED. Sam ekran posiada średnicę 1,2 cala i wyświetla obraz o rozdzielczości 360×360 pikseli.

Smartwatch sprzedawany jest w Polsce w dwóch wersjach, klasycznej oraz sportowej, nieróżniących się ze sobą specjalnie niczym oprócz wyglądu. Zupełnie inaczej jest z niedostępną u nas wersją 3G, która na targach elektronicznych wzbudzała największą ciekawość. Oprócz obsługi modułu 3G, smartwatch wyposażony został w czterordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 400 MSM8226. Niestety, ten model Samsunga Gear S2 został wprowadzony wyłącznie na rynek amerykański i azjatycki. Korzysta on bowiem z mało znanej jeszcze w Europie technologii e-SIM, czyli wbudowanej karty SIM, umożliwiającej zmianę numeru z pozycji ustawień systemu.

Smartwatche i ich możliwości

Biegasz i chcesz na bieżąco kontrolować swoj czas i puls? A może interesują Cię płatności mobilne? Nie ma żadnego problemu – smartwatch Samsung Gear S2 to urządzenie, którego funkcjonalności może zazdrościć wiele smartfonów. Na dodatek nic nie stoi na przeszkodzie, aby pobierać zewnętrzne aplikacje, dzięki któremu spersonalizujesz swoje urządzenie w wybrany przez siebie sposób.

Szukasz smartwatcha, smartfona lub smartTV dla siebie? MatrixMedia oferuje na sprzedaż inteligentne urządzenia, które zaspokoją Twoje wszelkie potrzeby. Zapoznaj się z naszą ofertą lub zgłoś się do naszych ekspertów, którzy chętnie odpowiedzą na każde pytanie.

Sprawdź naszą ofertę akcesoriów do telefonów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.