Okap kuchenny – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Okap kuchenny | MatrixMedia

Okap kuchenny to nieocenione urządzenie w kuchni. Z jednej strony, to właśnie ten sprzęt skutecznie likwiduje tłusty osad. Z drugiej zaś, wilgoć, a także nieprzyjemne zapachy unoszące się po całym domu. Nic więc dziwnego, że pragniecie wyposażyć swoją kuchnie w takie rozwiązanie, zwłaszcza gdy wasze kurtki czy płaszcze przeniknęły zapachem smażonej cebuli. Cóż, nie mogliście trafić lepiej. W dzisiejszym artykule skupimy się na czterech, polecanych modelach okapu. Gotowi? Zaczynamy!

Okap kuchenny – czy warto?

Owszem, warto! Okap kuchenny to niezbędny element każdej kuchni. To właśnie okap niweluje uporczywe zapachy, które uwalniają się w trakcie gotowania. Po drugie, okap pochłania wilgoć. Po trzecie, to niezwykłe urządzenie skutecznie eliminuje osadzanie się tłuszczu na szafkach, blatach, naczyniach, kafelkach i wiele więcej! W efekcie, użytkownicy okapów mogą uniknąć nie tylko nieprzyjemnych zapachów, ale również zawilgoconych mebli czy pleśni. Naturalnie nasuwa się pytanie, jaki okap wybrać? Podpowiadamy.

Gdy liczy się cicha praca…

Bez wątpienia polubicie okap Samsung NK24M7070VB za jego cichy system wentylacji z funkcją Booster. Dzięki mocy ssania 729 m3/h, system wentylacji szybko, a przede wszystkim cicho rozprawia się z powstającą parą wodną podczas gotowania. Mało tego! Okap Samsung dodatkowo eliminuje kuchenne opary i nieprzyjemne zapachy. Sterowanie NK24M7070VB jest niezwykle proste. Oczywiście to zasługa panelu Touch Control. Co jeszcze wyróżnia ten model?
Estetyka wykonania! Ściśle mówiąc, jego nowoczesny design będzie się idealnie komponować z kuchennym otoczeniem, a oświetlenie LED doskonale rozprowadza światło. W efekcie, potrawy podczas gotowania są widoczne.

Aby ten okap kuchenny mógł służyć wam latami, warto regularnie czyścić jego filtr aluminiowy. Co takiego robi? A no, skutecznie chroni wentylator. Co za tym idzie, przedłuża żywotność silnika okapu Samsung NK24M7070VB, wyłapuje tłuszcz oraz kurz, zanim silnik czy przepływ powietrza zostanie zatkany. Naturalnie nasuwa się pytanie, jak często czyścić filtr? Ogólnie rzecz biorąc, nie należy robić tego częściej niż co 3-4 tygodnie. Dobra wiadomość jest taka, że filtr można myć także w zmywarce.

Wytrzymałość ma znaczenie

Oczywiście, że tak! Aby opisać okap Samsung NK24M1030IS jednym słowem, do głowy przychodzi nam wytrzymałość. A to wszystko, dzięki filtrowi aluminiowemu, który jest nie tylko łatwy w czyszczeniu, ale również chroni wentylator, wpływa na żywotność silnika, a także wychwytuje tłuszcz i kurz. Co ciekawe, to właśnie oni (tzn. tłuszcz i kurz) mogą skutecznie zatkać silnik i jednocześnie ograniczyć przepływ powietrza. Tak jak filtr w okapie NK24M7070VB, tak i ten w okapie Samsung NK24M1030IS wymaga regularnego czyszczenia (tzn. co około 3-4 tygodnie).
Co ważniejsze, filtr można również myć w zmywarce. Jeżeli chodzi o wydajność okapu Samsung NK24M1030IS to jego moc ssania wynosi 392 m3/h. Co w efekcie przekłada się na cichą pracę (71 dBA). Zatem jeżeli szukacie wytrzymałego, cichego i wydajnego modelu to okap Samsung NK24M1030IS to urządzenie, którego szukacie.

W jak wydajność

Z kolei, jeżeli rozglądacie się za wydajnym urządzeniem to okap wyspowy Concept 42 CM OPO5342N to idealne rozwiązanie. Bez wątpienia polubicie ten model za jego regulowaną wysokość, dostosowaną do indywidualnych potrzeb. Concept 42 CM OPO5342N posiada specjalny czujnik, który automatycznie reguluje siłę ssania, dostosowaną do ilości zapachów w kuchni. Tym samym, nieprzyjemne zapachy zostają zlikwidowane. Jeżeli chodzi o podłączenie OPO5342N do rur prowadzących na zewnątrz to użytkownicy, którzy nie mogą tego zrobić powinni zdecydować się na funkcję recyrkulacji. Co więcej, opisywany okap wyspowy posiada metalowy filtr przeciwtłuszczowy, który jak można się domyślać, skutecznie eliminuje tłuszcz. Użytkownicy, którzy zdecydowali się na tryb recyrkulacji powinni stosować filtr węglowy. Powód? To właśnie on pochłania nieprzyjemne zapachy.

W odróżnieniu od okapów Samsunga, filtr w OPO5342N należy wymieniać co 3-4 miesiące, pod warunkiem, że korzystacie z okapu 2-3 razy w tygodniu. Oczywiście, musimy wspomnieć o funkcji minutnika. Co takiego robi? Po zakończonej pracy wyłącza urządzenie. Tym samym jego użytkownicy wchodzą do bezwonnej kuchni!

Jedno urządzenie, wiele możliwości

Na koniec musimy wspomnieć jeszcze o jednym urządzeniu. Mowa tu o okapie kominowym Concept OPK5460ss 60 cm SINFONIA. Po pierwsze ten model cechuje doskonała wydajność (tzn. 756 m3/h). Po drugie OPK5460ss 60 cm posiada aż trzy poziomy wentylacji (tzn. niski, średni, wysoki). Po trzecie, ten okap kominowy został wyposażony w funkcję Booster. Co takiego robi? A no, jest gwarancją maksymalnej mocy, zwłaszcza gdy, trzeba rozprawić się z ogromną ilością pary i nieprzyjemnymi zapachami. Po czwarte, po zakończeniu gotowania funkcja opóźnionego wyłączenia będzie wentylować resztki pary w kuchni jeszcze przez 3 minuty! Po piąte, obsługa OPK5460ss 60 cm jest niezwykle prosta. Dotykowy panel z podświetleniem LED jest tego najlepszym przykładem.

Każda funkcja ma swój własny przycisk – prościej się nie da, a może się da? Cóż, pilot sterowania z dowolnego miejsca w kuchni to miły dodatek. Po szóste, okap został wyposażony w funkcję recyrkulacji. W praktyce oznacza to, że brak podłączenia do rur prowadzących na zewnątrz to już nie problem. Na koniec, musimy wspomnieć o funkcji regulacji wysokości, która pozwoli dopasować okap Concept OPK5460ss 60 cm do każdej kuchni.

Poszukujesz okapu do swojej kuchni? Poznaj ofertę sklepu MatrixMedia.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.