Odkurzacze pionowe i roboty sprzątające – który sprzęt wybrać?

Odkurzacz pionowy czy robot sprzątający? | MatrixMedia

Odkurzacz to nieocenione urządzenie, które wykorzystujecie podczas sprzątania waszego mieszkania czy domu. Niestety, zdajcie sobie sprawę, że dni waszego sprzętu są już policzone. Odkurzacz nie zbiera kurzu jak należy, a nieustannie wypadająca rura doprowadza was do szału. Może to dobry moment, aby zamienić stary sprzęt na odkurzacz pionowy lub robot sprzątający? Jedno jest pewne, z tak nowatorskim sprzętem, codzienne porządki staną się przyjemne i co najważniejsze, efektywne.

 Robot sprzątający czy odkurzacz pionowy – co wybrać?

Dobre pytanie. Osoby, które rozglądają się za nowym odkurzaczem dość często zadają sobie pytanie, które rozwiązanie wybrać – robot sprzątający czy odkurzacz pionowy. Cóż, to zależy. Oba urządzenia zajmują mało miejsca i są funkcjonalne. Mimo wszystko, warto odpowiedzieć sobie na dwa pytania:

  • jak często odkurzamy?
  • Jak powierzchnię chcemy posprzątać?

Dlaczego to takie ważne? Jeśli planuje sprzątać w miarę regularnie, wówczas robot sprzątający będzie dla was wybawieniem. Niemniej, odkurzacz pionowy doskonale odnajdzie się na większych powierzchniach. Mało tego, trudno dostępne miejsca czy zakamarki nie będą dla niego problemem. Naturalnie nasuwa się pytanie, który model wybrać? Od czego macie nas, poznajcie nasz ranking odkurzaczy pionowych i robotów sprzątających.

Poznajcie Samsung JetBot VR30T80313W

Robot sprzątający Samsung JetBot VR30T80313W to urządzenie, które dokładnie posprząta wasz dom. Jak to możliwe? Chociażby dzięki funkcji obliczania swojej lokalizacji i co za tym idzie, optymalizacji trasy sprzątania. JetBot posiada czujnik LiDAR, który śledzi lokalizację urządzenia, a także skanuje pomieszczenie. Powód? Aby zebrać niezbędne informacje o odległości. Wobec tego, robot sprzątający Samsung pracuje sprawnie i precyzyjnie.
Co więcej, JetBot VR30T80313W może pochwalić się silnikiem Digital Inventer z wielocyklonową strukturą Jet Cyclone. Dzięki szczotce o wysokiej wydajności, użytkownicy urządzenia mogą bez problemu czyścić różnego rodzaju powierzchnie (np. dywany, drewniane podłogi). Nie schodząc z tematu, użytkownicy JetBot VR30T80313W polubią go za funkcję sterowania mocą. Co takiego robi? A no, wykrywa na jakiej powierzchni znajduje się urządzenie i automatycznie dopasowuje najefektywniejszą siłę ssania. Ponadto, JetBot VR30T80313W posiada pojemnik na kurz, który można wyczyścić pod bieżącą wodą.

Robot sprzątający Roborock S7+ biały

Czy istnieje robot, który jednocześnie odkurza i mopuje? Owszem, istnieje! Ogólnie rzecz biorąc, Roborock S7+ to robot sprzątający z funkcją mopowania, który poradzi sobie z każdą powierzchnią. Urządzenie posiada soniczny mop wibracyjny VibraRise. Czym może się pochwalić? A no,  2500 Pa mocą ssania oraz żywotnością baterii aż do 3 godzin. Ponadto Roborock S7+ został wyposażony w funkcję podnoszenia nakładki mopa – jest ona uruchamiana automatycznie po wykryciu dywanu. To nie koniec niespodzianek! Dzięki nawigacji laserowej LiDAR, robot sprzątający poradzi sobie z każdą przeszkodą. Dodatkowo system ssący HyperForce o sile 2500 Pa oraz zbiornik na kurz o pojemności 470 ml pozwolą wyczyścić niemal każdą powierzchnię. Należy pamiętać, że pracę urządzenia można kontrolować za pomocą aplikacji mobilnej Mi Home, bądź wybranego asystenta głosowego.

Robot sprzątający Miele Scout RX3 Runner – SPQL

Jeżeli szukacie wydajnego sprzętu do czyszczenia to robot sprzątający Miele Scout RX3 Runner – SPQL spełnia tą funkcję. Zacznijmy od tego, że urządzenie posiada system czyszczenia, dzięki nawigacji 3D Smart. Kolejno, robot sprzątający Miele pozwala posprzątać trudno dostępne miejsca (np. rogi), dzięki bocznej szczotce. Następnie, urządzenie pracuje bez przerwy przez 170 minut. Dodatkowo, Miele Scout RX3 Runner – SPQL posiada 4-stopniowy system czyszczenia z 4 trybami sprzątania. Tym samym, żadna powierzchnia nie jest mu straszna. Co ważne, praca urządzenia nie wpływa na jakość powietrza w pomieszczeniu. Jak to możliwe? A no, dzięki filtrowi AirClean Plus. Po szóste, Miele Scout RX3 Runner – SPQL wskazuje postępy sprzątania na wirtualnej mapie mieszkania. Można? Można! Na koniec, jeżeli użytkownicy pragną posprzątać mieszkanie czy dom na własnych warunkach, wówczas wystarczy sterować urządzeniem za pomocą pilota. To takie proste.

Odkurzacz akumulatorowy Miele Triflex HX2 Pro – SOML0

Jeżeli chodzi o odkurzacze pionowe to z pewnością powinniście zwrócić uwagę na model Triflex HX2 Pro – SOML0, stworzony przez Miele. Z pewnością docenicie go za komfort obsługi. To urządzenie jest zawsze gotowe do pracy, dzięki kompaktowemu trybowi PowerUnit oraz opatentowanej konstrukcji 3w1. Z drugiej strony, Miele Triflex HX2 Pro – SOML0 pozwala na czyszczenie dużych powierzchni, a szeroka szczotka z lampką LED wykryje nawet najdrobniejsze okruszki. Co ciekawe, opisywany model Miele gwarantuje dłuższe odkurzanie za sprawą akumulatorowej ładowarki. Odkurzacz nie zajmuje dużo miejsca i można go zawiesić na ścianie. Naturalnie nasuwa się pytanie, co jeszcze wyróżnia ten model pionowego odkurzacza Miele? Między innymi niezwykła zdolność zatrzymywania kurzu. Oczywiście, jest to możliwe dzięki filtrowi HEPAIEC 62885-4.

Odkurzacz akumulatorowy Miele Triflex HX2 Racer – SOUL5

Miele Triflex HX2 Racer – SOUL5 to bezprzewodowy odkurzacz pionowy, którego z pewnością docenicie za wydajność czyszczenia. Z kolei konstrukcja 3w1 to gwarancja wszechstronnego czyszczenia. Skoro o wydajności mowa, to dwa akumulatory Li-Ion VARTA SOUL5 pozwolą na odkurzanie łącznie przez 120 minut. Co ważniejsze, bezobsługowy filtr Hygiene Lifetime to numer jeden w skutecznym zatrzymywaniu kurzu. Oczywiście, nie można zapominać o inteligentnej i skutecznej elektroszczotce Multi Floor XXL, której optymalna szerokość pozwala zebrać kurz czy brud. Właściciele czworonożnych przyjaciół z pewnością docenią ręczną szczotkę Electro Compact. To właśnie ona pozwoli sprawnie usunąć sierść z różnych powierzchni. A co z przechowywaniem odkurzacza? Krótko mówiąc, prościej się nie da! Miele SOUL5 posiada uchwyt ścienny z trzema akcesoriami. Tym samym, można go zawiesić na ścianie i przy okazji zaoszczędzić nieco miejsca.

Concept Iconic Aqua Flex 29,6 V VP6200

Concept Iconic Aqua Flex 29,6 V VP6200 to pionowy i ręczny odkurzacz akumulatorowy. Co go wyróżnia? Wysoka wydajność ssania, wytrzymałość i elastyczny przegub. W efekcie ten model spełni się w roli odkurzacza pionowego, ręcznego, a także mopa. Jego użytkownicy z pewnością docenią nie tylko ergonomiczne wymiary, ale i lekką konstrukcję. Nawiasem mówiąc, elastyczny przegub Concept Iconic Aqua Flex 29,6 V VP6200 pozwala odkurzyć trudno dostępne miejsca, a mocny silnik BLDC gwarantuje wysoka moc ssania.
Tymczasem dysza podłogowa z napędem podłogowym z 2 szczotkami pozwala na odkurzenie zarówno dywanów jak i podłóg. A propos dyszy, to posiada ona oświetlenie LED. Co za tym idzie, odkurzacz pozbędzie się nawet najdrobniejszych okruszków i to w trudnodostępnych miejscach. Podsumowując, jeżeli szukacie odkurzacza pionowego z funkcją mycia to powinniście rozważyć zakup Concept Iconic Aqua Flex 29,6 V VP6200. Urządzenie pozwala na jednoczesne odkurzanie i mycie podług.

Pionowy odkurzacz akumulatorowy Concept 21,6 V VP4150

Na koniec, musimy wspomnieć o pionowym odkurzaczu akumulatorowym Concept 21,6 V VP4150. Mighty VP4150 nie tylko odkurzy cały dom, ale również pozbędzie się drobnych zabrudzeń z tapicerki, mebli, szuflad oraz najodleglejszych zakamarków w waszych czterech kątach. Odkurzacz Concept może pochwalić się akumulatorem wysokiej jakości Li-Ion o pojemności 2000 mAh. Co oczywiście przekłada się na komfortowe i bezprzewodowe odkurzanie i to przez 50 minut. Opisywany model posiada 2 prędkości odkurzania – wysoką dla maksymalnej mocy ssania oraz ECO dla normalnego odkurzania.
Jeżeli w swoich domach posiadacie dywany to bez wątpienia polubicie się z turboszczotką z napędem silnikowym. Krótko mówiąc, turboszczotka poradzi sobie z każdym rodzajem dywanów. Ogólnie rzecz biorąc, czyszczenie VP4150 jest niezwykle łatwe. Gdy pojemnik na kurz się zapełni, wówczas wystarczy nacisnąć przycisk zwalniający w górnej części odkurzacza. Następnie należy zwolnić pojemnik, wyjąć filtr i usunąć brud. Warto podkreślić, że filtr można umyć pod bieżącą wodą. Z pewnością użytkownicy VP4150 docenią 3 diody LED, które oświetlą najciemniejsze zakamarki w każdym domu. Podsumowując, jeżeli rozglądacie się za pionowym odkurzaczem bądź robotem sprzątającym to z pewnością powinni rozważyć opisywane propozycje.

Rozglądasz się za nowym odkurzaczem? Nie czekaj, poznaj ofertę sklepu MatrixMedia.pl!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.