Pralka Miele WDB 030 WCS – energooszczędna pralka dla wymagających

Pralka Miele WDB 030 WCS – energooszczędna pralka dla wymagających

Pralki Miele, choć nie należą do najtańszych, nie mają sobie równych nie tylko w kwestii ochrony naszych ubrań, ale też zawartości naszego portfela. Wyraźnie wskazują na to klasy energetyczne urządzeń oraz liczby mówiące o średnim rocznym zużyciu wody, zwykle o ok. 1/3 niższym od pozostałych pralek dostępnych na rynku. Pralka Miele WDB 030 WCS – energooszczędna pralka dla wymagających. To nasz temat na dzisiaj.

Miele – luksus to standard

Pralka Miele WDB 030 WCS należy do serii urządzeń W1 Classic. Jej nazwa mogłaby wskazywać na dość podstawowe wyposażenie, musimy jednak pamiętać, że to, co u Miele jest w standardzie, u innych producentów stanowi opcję dodatkową. Mamy więc bęben SoftCare, który gwarantuje naszym ubraniom bezpieczne pranie – bez odbarwień, wygnieceń i zaciągnięć – a przy okazji je pielęgnuje. Jego max. pojemność to 7kg. Są też różne programy prania: bawełna, tkaniny delikatne, expres 20, koszule, wełna, ciemne/jeans, outdoor, impregnacja, pompowanie/wirowanie, tylko płukanie/krochmalenie. Funkcje dodatkowe, o których warto wspomnieć, to program skrócony, namaczanie, woda+ oraz pranie wstępne. Wszystkimi tymi opcjami zarządza się przy pomocy niezawodnego systemu Direct Sensor.
Pralka MIELE WKG 130 WCS

CZYTAJ TAKŻE – Tania i wydajna pralka – SAMSUNG WW60J3283LW

Oszczędność wody i naszego czasu

Pracownicy firmy Miele też pewnie nie narzekają na zbyt dużą ilość wolnego czasu, dlatego starają się maksymalnie usprawnić działanie swoich urządzeń, by oszczędzić go swoim klientom. Stąd np. takie opcje jak programowanie czasu startu pralki z 24-godzinnym wyprzedzeniem oraz opcja wskazywania czasu pozostałego do końca cyklu prania. A co z oszczędnością wody? Ten model pralki Miele oznaczony jest jako WCS. To Water Control System, zabezpieczenie przed wylaniem wody. Niby błahostka, ale to właśnie takie mechanizmy i zabezpieczenia wpływają na końcowy wynik zużycia wody. Możemy go zresztą samodzielnie kontrolować, ponieważ urządzenie zostało wyposażone w specjalny licznik. Dzięki niemu ilość pobieranej wody jest mierzona i regulowana, co przekłada się zarówno na ekonomię, jak i ekologię. Praca zastosowanego w pralce silnika ProfiEco, mocnego i oszczędnego, wpływa na roczne zużycie energii ( 175 kWh, klasa A+++) i wody ( 10 340 l). To naprawdę imponujące wyniki, dlatego kwota, jaką zapłacimy za pralkę, niecałe 4 tys. zł, szybko nam się zwróci. Tym bardziej, że pralki Miele są testowane na 20 lat działania.

Zapoznaj się z produktami Miele w Matrix Media

Pralka Miele WDB 030 WCS – energooszczędna pralka dla wymagających

Nawet jeśli pralka Miele WDB 030 WCS przekracza budżet, który możemy przeznaczyć na takie urządzenie, zastanówmy się, czy na dłuższą metę nie będzie to jednak najbardziej opłacalna inwestycja. Urządzenia Miele nie należą do tych, które psują się zaraz po zakończeniu 5-letniego okresu gwarancji, a ich roczne wskazania zużycia wody i prądu naprawdę robią wrażenie. Różnicę zauważymy już przy pierwszym rachunku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.