iPhone X Edition, iPhone 8 i iPhone 8 Plus – kiedy w Polsce?

iPhone X Edition, iPhone 8 i iPhone 8 Plus - kiedy w Polsce?

Wczoraj odbyła się konferencja, na której zaprezentowano długo wyczekiwane, nowe dzieci Apple’a, czyli modele iPhone X Edition, iPhone 8 i iPhone 8 Plus . Producent trzymał nas w niepewności do końca, niektórych spekulacji nie potwierdzając, a inne zmieniając w ostatniej chwili. Tak było chociażby z nazwami smartfonów. Koniec z klasycznym numerowaniem. Tym razem następcami iPhone’a 7 zostały modele 8 i 8 Plus, a z okazji 10. rocznicy pojawienia się pierwszego iPhone’a, powstał iPhone X. Jakie są nowe iPhony od Apple’a? Kiedy dotrą do Polski? Przeczytajcie koniecznie!

iPhone – nowe modele – jakie są?

 

Chociaż kilkukrotnie podejmowaliśmy się już rozwiązania zagadki, jakie parametry będzie miał nowy iPhone (np. tutaj), do wczorajszej premiery niczego nie wiedzieliśmy na pewno. Jakie są nowe iPhony?

 

iPhone X – cena

 

Największą premierą na wczorajszej konferencji był iPhone X – to on skradł całe show. Winduje ceny smartfonów w górę, ale niewykluczone, że okaże się wart ponad 5 tys. zł, które za niego zapłacimy. Został wyposażony w ekran OLED o przekątnej 5,8 cala i rozdzielczości 244 x 1125 pikseli, który odpowiada za ostry i wyraźny obraz. Zajmuje większą część przedniego panelu urządzenia, ponieważ jedynym jego otoczeniem są cienkie ramki szklano-aluminiowej obudowy. Przycisk Home usunięto z niej na rzecz obsługi dotykowej – oznacza to, że wybudzimy smartfona z trybu czuwania, wrócimy do głównego ekranu oraz przełączymy się między aplikacjami, wykonując na ekranie odpowiedni gest. Nowy iPhone X może pochwalić się niezwykle szybką pracą, za którą stoi sześciordzeniowy procesor Apple A11 Bionic, 3GB pamięci RAM oraz 64 lub 128 GB pamięci wewnętrznej ( w zależności od wersji). Całym urządzeniem możemy sterować za pomocą głosowego asystenta Siri, włączanego przyciskiem na obudowie.

Wiele spekulacji dotyczyło aparatu, który Apple umieści w swoim smartfonie – na czym stanęło? Na jego tylnym panelu znajdziemy kamerę iSight z podwójnym aparatem i poczwórną diodą doświetlającą LED. To ona ma ponosić odpowiedzialność za rozdzielczość zdjęć na poziomie 12 Mpix. Z przodu umieszczono kamerkę 7 Mpix, robiącą doskonałe selfie.

 

Zapoznaj się z produktami firmy Apple w Matrix Media

Funkcja detekcji twarzy w iPhone X

 

Jeśli do tej pory nie słyszeliście o planach Apple, co do wprowadzenia funkcji detekcji twarzy ( Face ID), to prawdopodobnie Wasz dostawca Internetu strajkował przez ostatnie kilka miesięcy. Pisaliśmy o tym niedawno, pamiętacie? System rozpoznawania twarzy zastąpił czytnik linii papilarnych. Wbudowane sensory rozpoznają twarz właściciela iPhone’a X nawet w ciemnościach – pozytywna weryfikacja skutkuje odblokowaniem dostępu do niego. Ciekawą nowością jest też opcja tworzenia animoji tj. emotikonek, które będą zmieniały swój wygląd, w zależności od naszego wyrazu twarzy. Czas pokaże, jak te funkcje sprawdzają się w praktyce.

 

iPhone X – ładowanie bezprzewodowe

 

Rosnąca popularność ładowarek indukcyjnych najwyraźniej zainspirowała firmę Apple. Chociaż bateria iPhone’a X wystarczy, według producenta, na pracę dłuższą o nawet 2 godziny w porównaniu do iPhone’a 7, w nowej wersji otrzymaliśmy możliwość ładowania bezprzewodowego. I w tym przypadku potrzeba czasu, by ocenić, jak się sprawdza.

CZYTAJ TAKŻE – Porównanie iPhone 8 vs. iPhone 7 – czy warto się przesiadać?

Kolejne premiery: iPhone 8 i iPhone 8 Plus

 

Wczorajsza premiera przyniosła też prezentację dwóch smartfonów, następców iPhone’a 7. To modele iPhone 8 i iPhone 8 Plus, w szklano-aluminiowej obudowie, tak jak model wspomniany wyżej. Klasyczna „ósemka” ma 4,7-calowy wyświetlacz Retina o rozdzielczości Full HD, iPhone 8 Plus, mimo tej samej rozdzielczości, ma większy, 5,5-calowy ekran. W obu przypadkach wykorzystano technologię True Tone, która dopasowuje jasność wyświetlacza do warunków panujących na zewnątrz. Urządzenia mają, kolejno, 2GB (iPhone 8) i 3GB ( iPhone 8 Plus) pamięci RAM, współpracujące z układem A11 Bionic. Jeśli chodzi o pojemność tych smartfonów, to możemy wybrać iPhone’a 8 z 32, 64 lub 128 GB pamięci albo iPhone’a 8 Plus z opcją 64 lub 128 GB. Skorzystamy też z opcji bezprzewodowego ładowania. Czy aparaty dorównują poziomem iPhone’owi X? Prawie. iPhone 8 ma pojedynczą kamerę 12 Mpix, iPhone 8 Plus dysponuje taką samą rozdzielczością, ale wbudowano mu podwójny obiektyw. Oba modele są nieco tańsze niż iPhone X – ich cena waha się od 3500zł do ok. 4000zł.

 

iPhone X Edition, iPhone 8 i iPhone 8 Plus – kiedy w Polsce?

 

Jeśli chcemy wziąć do ręki któregoś z nowych iPhone’ów, musimy się uzbroić w jeszcze trochę cierpliwości. W Polsce pojawią się w ostatnich dniach października – wtedy będzie możliwe złożenie zamówienia na wybrany model. Dostawy dotrą do klientów mniej więcej 3 listopada. Zdecydowaliście już, którego iPhone’a chcecie przetestować?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.