Samsung Galaxy S24 – poznaj nowe flagowce!

Samsung Galaxy S24 | MatrixMedia

Samsung Unpacked już dawno za nami, ale emocje sięgnęły zenitu. Podczas styczniowego wydarzenia koreański producent zaprezentował nową serię flagowców – Samsung Galaxy S24, która otwiera użytkowników na zupełnie nowe możliwości. Naturalnie nasuwa się pytanie, co do zaoferowania ma kultowa seria S? Szczegóły poniżej.

 
Samsung Galaxy S24 -nowa era AI w smartfonie!

Samsung rozpoczął nowy rok z przytupem. Podczas styczniowego wydarzenia Samsung Unpacked, koreański producent zaprezentował nową serię swoich kultowych flagowców. Oczywiście mowa to o nowej serii, czyli:

Naturalnie nasuwa się pytanie, co wyróżnia opisywaną serię? Cóż, Samsung postawił wszystko na jedną kartę i do dyspozycji użytkowników oddał smartfony z AI, które otwierają ich na zupełnie nowe, kreatywne możliwości. Potrzebne są przykłady? Dobrze!

Funkcja Live Translate pozwala na swobodne komunikowanie się w obcym języku, zarówno w wiadomościach tekstowych, jak i rozmowach telefonicznych. Z kolei funkcja Transcript Assist nagra głos, a AI zajmie się całą resztą – zapisze, przekonwertuje na tekst, a na koniec podsumuje.

 

Wysoka rozdzielczość zdjęć

Bez wątpienia seria Samsung Galaxy S24 (tj. Samsung Galaxy S24, Samsung Galaxy S24+) zostały wyposażone w aparaty najwyższej klasy (tj. 3x zoom optyczny 10 MP, aparat selfie 12 MP, aparat ultraszerokokątny 12 MP, aparat szerokokątny i 2x zoom jakości optycznej 50 MP) które pozwolą zrobić zapierające dech w piersi fotografie.

Spokojnie, silnik ProVisual sprawi, że nawet najdrobniejsze detale staną się wyraźne. Warto podkreślić, że w odróżnieniu od innych smartfonów z serii, Samsung S24 Ultra może pochwalić się 200 MP aparatem głównym. Aby tego było mało, sztuczna inteligencja wspiera również tworzenie zdjęć. W efekcie użytkownicy mogą robić zdumiewające fotografie zarówno za dnia, nocy i różnych odległości, a zdjęcia i tak będą wyraźne, pełne żywych kolorów i najdrobniejszych detali.

 

Prosta edycja

W najnowszej serii flagowców Sasmung zadbał również o aktualizację Super HDR. W efekcie użytkownicy mają bezpośredni podgląd z kamery w Super HDR, który nie różni się od ostatecznego zdjęcia! Z kolei funkcja Edit Suggestion dobierze najlepsze narzędzia do edycji wybranego zdjęcia.  Wisienką na torcie jest Generative Edit – to właśnie ta funkcja, pozwoli uzupełnić brakujące tło. Naturalnie tak, aby fotografia tworzyła idealną całość.

 

Gaming bez ograniczeń

Miłośnicy gamingu z pewnością docenią specyfikację serii, która została ulepszona. Dobrym przykładem jest system odprowadzania ciepła. To właśnie on ułatwia utrzymanie optymalnej wydajności w trakcie wielogodzinnej, wirtualnej potyczki. Co więcej komora parowa (tzn. Vaport Chamber) jest o 1.5x większa niż wcześniej!

 

Seria Samsung Galaxy S24 – jakie są różnice?

Dobre pytanie. Jak możecie się słusznie domyślać całą serię tworzą trzy smartfony – Samsung Galaxy S24, S24+ oraz S24 Ultra. Naturalnie nasuwa się pytanie, co je różni oprócz aparatu głównego? Wymiary! Galaxy S24 posiada 6.2” wyświetlacz FHD+ Dynamic AMOLED 2X. Oczywiście jego szczytowa jasność wynosi do 2600 nitów, a adaptacyjne odświeżanie od 1 do 120 Hz.

Z kolei Galaxy S24+ ma nieco większy wyświetlacz (6.7”), a Galaxy Ultra (6.8”). Jeżeli chodzi o ekran to oba modele mogą pochwalić się QHD+ Dynamic AMOLED 2X, gdzie szczytowa jasność sięga aż do 2600 nitów, a adaptacyjne odświeżanie to 1-120 Hz. Co jeszcze? Cóż, wszystkie modele mają różną pojemność baterii (tj. S24 – 4000 mAh, S24+ 4900 mAh, S24 Ultra 5000 mAh) oraz różną pamięć RAM (tzn. S24 – 8 GB, S24+ i S24 Ultra – 12 GB).

 

Czy warto?

Oczywiście, że warto! Co to ukrywać, to najprawdziwsza rewolucja w świecie smartfonów. Użytkownicy mogą korzystać z nowych narzędzi, które dzięki wsparciu AI zdecydowanie ułatwi im życie. Nie chodzi ty tylko o robienie zdjęć, ale również o przepisywanie wiadomości, tłumaczenie notatek na inne języki i wiele więcej. Jedno jest pewne, warto rozważyć zakup smartfona z tej serii,  ponieważ ma on wiele do zaoferowania.

 

Poznaj sklep MatrixMedia.pl i otwórz się na nowe możliwości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.