Przenośne głośniki bluetooth z dobrym bassem 2017

głośniki bluetooth

Najprostsze głośniki bluetooth wielu przestały już wystarczać. Wiadomo- apetyt rośnie w miarę jedzenia. Gdy poznaliśmy już, jakie możliwości stwarza taki sprzęt, coraz większą uwagę zaczynamy przywiązywać do jego parametrów. Moc i czystość bassów to jedna z cech, według której możemy dokonać selekcji. W końcu nie każdą imprezę można rozkręcić muzyką bezpośrednio z telefonu.

Pośród przenośnych głośników JBL, Manty, Creative’a i Philipsa, bardzo mocną pozycję ma firma Sony. Miłośnicy mocniejszych bassów powinni przyjrzeć się w tym roku trzem modelom: Sony SRS-X11, SRS-XB3 i SRS-HG1. Gotowi na muzyczne uderzenie?

Mały ale wariat- Sony SRS – X11

 

Poszukiwania przenośnego głośnika z dobrym bassem można zacząć od niewielkiej kostki Sony SRS-X11. Jej bok ma 6,1cm, a całość waży 215g. Umożliwia to przenoszenie głośnika w kieszeni albo przypięcie, za pomocą zawieszki, do torebki, plecaka etc. Aż trudno uwierzyć, ale to urządzenie potrafi wydobyć z siebie solidną gamę dźwięków o mocy 10 W. Dzięki dwóm biernym membranom, bassy są naprawdę dobrze wyeksponowane, czyste i pozbawione szmerów. Jeżeli jeden taki głośnik nam nie wystarczy, z pomocą przyjdzie funkcja add speaker, dzięki której łatwo dodamy kolejne urządzenie. Sony SRS-X11 sprawdzi się też jako uzupełnienie naszego domowego sprzętu, tym bardziej, że jest w stanie pracować do 12h. Koszt- jak sam głośnik- niewielki, biorąc pod uwagę jego moc i możliwości. Kupimy go już za ok. 200zł.

 

Mocne uderzenie- Sony SRS-XB3

 

Bassy w głośniku Sony SRS-XB3 są adekwatnie mocniejsze do wielkości urządzenia. Jest niemałe ( wymiary 211x80x83mm) i waży prawie kilogram. Na jednym ładowaniu akumulatora może pracować prawie dobę. Zostało też wyposażone w dwukanałowe głośniki i 2 bierne membrany, które wykonano w technologii EXTRA BASS. To one zapewniają wyrazisty, mocny dźwięk. Równocześnie nie ma problemu z jego transmisją ze smartfona, laptopa czy tabletu. Dobre bassy to element, na którym Sony w tym modelu skupiło się szczególnie. W tym celu, poza EXTRA BASS-em, SRS-XB3 dostał pełnozakresowy głośnik 48mm. Składa się z magnesu i membrany o dużej amplitudzie ruchu, dzięki której możliwe jest wytworzenie wysokiego ciśnienia dźwiękowego i odsłuchiwania głębokich, niskich brzmień. Jeśli zależy nam na dobrej jakości dźwięku, nie bez znaczenia jest też informacja, że ten model głośnika może być stawiany w pionie lub poziomie- w żaden sposób nie wpłynie to na odsłuch. Kiedy więc zależy nam na naprawdę solidnych bassach, zainwestowanie ok. 600zł w SRS-XB3 nie będzie wielkim poświęceniem.

 

Zobacz głośniki Sony!

Nowy wymiar dźwięków- Sony SRS- HG1

 

Bezprzewodowy głośnik h.ear go Sony SRS-HG1 to jakby dźwiękowo unowocześniona koncepcja modelu SRS-XB3. Jest nieco mniejszy ( wymiary 20,4×6,2x6cm, waga 800g), ale zdolny pomieścić nowe technologie. Również posiada funkcję dodatkowych basów, EXTRA BASS, natomiast w tym miejscu podobieństwa się kończą. Zastosowana dodatkowo technologia wzmacniacza cyfrowego S-Master HX™ pozwala cieszyć się dźwiękiem o wysokiej rozdzielczości, który nie jest zniekształcony i niczym zakłócony. Z kolei DSEE HX™ odpowiada za optymalizację dźwięku. W rezultacie ma się wrażenie, jakbyśmy słuchali muzyki na koncercie albo w studiu nagraniowym. Odpowiada za to również tryb ClearAudio+™. Głośnik SRS-HG1 może pracować do 15h, czyli znacznie krócej niż SRS-XB3. Dziwi to chociażby za względu na cenę, bo za ten model zapłacimy co najmniej 900zł.

 

Zwycięzca może być tylko jeden

 

Głośniki na bluetootha to dobre rozwiązanie przede wszystkim na imprezy plenerowe. Jeśli podchodzimy do ich zakupu poważnie, a naszym głównym kryterium wyboru jest mocny bass, wybierzmy Sony SRS-XB3. Pozostałe modele to rozwiązania albo dla osób, które lubią niewielkie gadżety dobrej jakości, albo dla tych, którym zależy na doskonałej jakości dźwięku, bez specjalnego wyróżniania funkcji bassu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.