Recenzja: Ekspres do kawy MIELE CM 5510

ekspres-do-kawy

Trudno rozpocząć dzień bez kawy? Tak ma wiele osób. Warto więc pomyśleć o urządzeniu, które przygotuje dla nas wyśmienity czarny napój. Godnym polecenia jest automatyczny ekspres do kawy Mielce CM 5510. Doskonale sprawdzi się w każdym domu czy biurze.

Solidne wykonanie i niska awaryjność

Ekspres Mielce CM 5510 to solidne wykonanie, niska awaryjności i wiele nowoczesnych technologii. Mamy tu m.in. opcję OneTouch for Two, AromaticSystem czy ComfortClean. Jego design charakteryzuje się elegancką prostotą i minimalizmem, a korzystanie z niego ułatwia wyświetlacz Direct Sensor.

Za jego pomocą uruchamiamy każdy proces parzenia kawy czy konserwacji ekspresu. Jest oczywiście zbiornik na wodę o pojemności 1,3 l, który można wyjąć, napełnić oraz w prosty sposób wyczyścić. Pod wylewką kawy znajduje się wyjmowana tacka na skropliny o pojemności 0,8 l i pojemnik na fusy, który pomieści 6 porcji kawy.

OneTouch for Two i AromaticSystem

Przygotowanie doskonałej kawy w tym ekspresie Miele jest wyjątkowo proste – wystarczy dotknąć jeden przycisk. Ekspres oferuje szeroki zestaw kaw – od czarnych typu espresso, ristretto, americano, po mleczne takie jak cappuccino czy latte macchiato. Opcja OneTouch for Two pozwala na jednoczesne przygotowanie dwóch kaw czarnych lub dwóch mlecznych – to naprawdę pozwala zaoszczędzić sporo cennego czasu i nie powoduje pogorszenia ich jakości.

Za naciśnięciem jednego przycisku, można przyrządzić nawet do ośmiu filiżanek kawy, napełniając cały dzbanek. Jest też przydatna opcja programowania ulubionej kawy, dostosowanej do własnego gustu. Można zmienić takie parametry, jak: stopień zmielenia, ilość kawy, temperatura parzenia, ilość wody, parzenie wstępne. Ekspres naprawdę zapamiętuje ten wybór, a takich profili można ustawić aż dziesięć. Z kolei zaparzacz z funkcją AromaticSystem i stalowy młynek wydobywają z kawy wspaniały aromat.

Wygodna obsługa ekspresu

Ekspres do kawy od czasu do czasu trzeba wyczyścić. Tu jednak nie, bo wszystko przebiega automatycznie. Tak czyszczenie, jak i płukanie pojemnika oraz przewodu na mleku czy odkamienianie. Jest też bardzo łatwy dostęp do zbiornika na wodę, moduły zaparzającego czy tacki ociekowej. Wiele część ekspresu można wyjąć i po prostu umyć w zmywarce. Miele CM 5510 jest też bezpieczny. Jednym naciśnięciem można włączyć blokadę, która zapobiega niezamierzonemu włączeniu, np. przez dzieci.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.