Ranking telewizorów 75 cali – jaki wybrać do salonu?

tv2

Duży telewizor? Oczywiście! Ale do dużego salonu. Jeżeli stoicie przed wyborem telewizora o przekątnej ekranu 75 cali, to mamy kilka propozycji. Naszym zdaniem jedne z najlepszych to produkty Samsunga z linii Neo QLED.

Wielkość telewizora należy dostosować do wielkości pomieszczenia, w którym będzie stał. To ważne, by komfortowo oglądać telewizję. Ważne jest uchwycenie wzrokiem całego obrazu. Wtedy oczy się nie męczą, a przyjemność oglądania ulubionego filmu czy programu jest o wiele większa. W przypadku odbiorników 4K odległość powinna wynosić minimum 2 cm, czyli telewizor o przekątnej ekranu 75 cali powinien stać co najmniej 1,5 m od kanapy. Jeżeli salon się nadaje, to można wybierać.

Telewizor SAMSUNG 75″ Neo QLED TV QE75QN85B

Najtańsza z naszych propozycji to SAMSUNG 75″ Neo QLED TV QE75QN85B. Mamy tu technologia Quantum Mini LED, która doskonale podświetla ekran. Dzięki temu widoczne są niedostrzegane wcześniej detale, zarówno w ciemnych, jak i jasnych scenach. Jest też procesor AI Neo Quantum 4K, który optymalizuje i ulepsza obraz. Inteligentne skalowanie zapewnia rozdzielczość zbliżoną do 4K.

Ten telewizor Samsunga gwarantuje komfort dla oczu. Jasność obrazu oraz temperatura kolorów dostosowuje się do pory dnia i natężenia naturalnego światła zewnętrznego. Wzmocniona jest też głębia obrazu – dzięki temu wszystkie pierwszoplanowe detale stają się niezwykle realistyczne i wyraźne, a tło pozostaje bez zmian.

Spektakularny dźwięk przestrzenny zapewnia technologia Dolby Atmos oraz wbudowane, wielokanałowe głośniki. Jest też intuicyjne centrum zarządzania, czyli Smart Hub. Wyświetlane treści podzielone są na kilka kategorii zoptymalizowanych pod kątem wcześniejszych zainteresowań. Nie bez znaczenia jest też ultra smukły design tego telewizora, który sprawia, że pod każdym kątem wygląda on doskonale.

Telewizor SAMSUNG 75″ Neo QLED TV QE75QN91B

Nieco więcej trzeba zapłacić za SAMSUNG 75″ Neo QLED TV QE75QN91B. Tak jak wszystkie telewizory z tej linii jest tu technologia Quantum Mini LED sprawia, że podświetlenie ekranu jest kontrolowane lepiej niż kiedykolwiek dzięki udoskonalonej, 14-bitowej skali luminancji. Z kolei procesor AI Neo Quantum 4K precyzyjnie optymalizuje i ulepsza oglądane treści, a inteligentne skalowanie zapewnia zachwycającą rozdzielczość zbliżoną do 4K.

Technologia Neo Quantum HDR 2000 nadaje głębi kolorom i zwiększa kontrast każdej sceny, co sprawia, że dostrzegalne są nawet najdrobniejsze szczegóły. Jest też wzmocnienie głębi obrazu i perfekcyjna dynamika obrazu bez rozmyć i opóźnień. Zapewnia to innowacyjna funkcja wyświetlania ruchu do 144 Hz w 4K.

Z kolei Dolby Atmos, w połączeniu z wielokanałowymi wbudowanymi głośnikami, zapewnia doskonały kinowy dźwięk. Jest też funkcja Q-Symphony, która sprawia, że głośniki telewizora synchronizują się z soundbarem, dzięki czemu zapewniają wzmocniony i wciągający dźwięk, dla jeszcze bardziej intensywnych wrażeń.

Telewizor SAMSUNG 75″ Neo QLED TV 8K QE75QN800B

Nasz kolejna propozycja to SAMSUNG 75″ Neo QLED TV 8K QE75QN800B. Tutaj też oczywiście zastosowano technologię Quantum Mini LED, która doskonale podświetla ekran. Zamiast skalowania do 4K sztuczna inteligencja zapewnia tu jakość zbliżoną do 8K. Udoskonalony proces skalowania oparty jest aż na 20 wielomodelowych sieciach neuronowych, które analizują dane obrazu. Każda z sieci odpowiada za określony obszar i jest automatycznie dobierana przez algorytm, aby zwiększyć jakość dostarczanej treści.

Ten telewizor dzięki Neo Quantum HDR 200 zapewnia spektakularny kontrast i detale. Nowoczesna technologia nadaje głębi kolorom i zwiększa kontrast każdej sceny, co sprawia, że możesz dostrzegać nawet najdrobniejsze szczegóły. W komfortowym oglądaniu ulubionego filmu czy programu nie przeszkodzi także światło odbijające się od telewizora. Zastosowano tu powłokę antyrefleksyjną, która eliminuje rozpraszające odblaski. Jest tu także tryb „komfort dla oczu”.

Odbiornik Samsunga zapewnia także kinową jakość dźwięku. To technologia „dźwięk podążający za obiektem+”, dzięki której sceny akcji w filmach dostarczają jeszcze więcej realizmu i niepowtarzalnych wrażeń. Dźwięk przestrzenny, podobnie jak w poprzednich telewizorach, zapewnia technologia Dolby Atmos oraz wbudowane, wielokanałowe głośniki.

Telewizor SAMSUNG 75″ Neo QLED TV 8K QE75QN900B

Najwięcej trzeba zapłacić za SAMSUNG 75″ Neo QLED TV 8K QE75QN900B. Znajdziemy tu wszystko co w poprzednich modelach i o wiele więcej. Jest oczywiście precyzyjna kontrola podświetlenia w technologii Quantum Mini LED. Z kolei multi-inteligentny procesor AI Quantum 8K analizuje obrazy, treści wejściowe i podnosi jakość każdej sceny, jej kontrast i kolory, do obrazu zbliżonego do 8K.

Jest też ulepszona technologia Neo Quantum HDR 4000. Zwiększa kontrast każdej ze scen i nadaje głębi kolorom, co sprawia, że dostrzegalne są najdrobniejsze szczegóły. Powłoka antyrefleksyjna eliminuje rozpraszające odblaski, a niewidoczne krawędzie i zminimalizowana ramka ekranu pozwalają na bardziej wciągające wrażenia podczas oglądania. Dodatkowo funkcja „komfort da oczu” dostosowuje jasności obrazu oraz temperatury kolorów do pory dnia i natężenia naturalnego światła zewnętrznego.

Mamy tu również intuicyjne centrum zarządzania, czyli doskonalony układ Smart Hub. Dzięki temu łatwo i szybko można znaleźć interesujące nas treści, które podzielone są na kilka kategorii zoptymalizowanych pod kątem wcześniejszych zainteresowań. Jest też moduł One Connect Pro, co eliminuje plątaninę kabli z tyłu telewizora. Wystarczy je podłączyć do jednej, zgrabnej skrzynki. Może ona być umiejscowiona obok telewizora lub przymocowana do jego stopy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.