Recenzja: Samsung Galaxy Watch4 SM-R875 LTE

project_comment_file6274ff8b3de19-smartwatche

Samsung Galaxy Watch4 to jeden z najbardziej zaawansowanych smartwatchy na rynku i najlepszy wybór, jeżeli chodzi o telefony z Androidem. Jest tu wszystko czego można oczekiwać od inteligentnego zegarka, a do tego jest wygodny i ma bardzo atrakcyjny design.

Nowe możliwości w Galaxy Watch4

Galaxy Watch4 nawiązuje do poprzednich modeli z tej serii. Zegarek bazuje na Google Wear OS, który został zmodyfikowany na potrzeby Samsunga i jest to pierwsza generacja smartwatchy koreańskiego giganta wyposażona w płatności Google Pay.
Zegarek pozwala także na monitorowanie zdrowia i aktywności fizycznej – mierzy puls czy ciśnienie krwi, a także analizuje skład ciała. Wyposażony został w ekran super AMOLED, procesor Exynos W920 i baterię, która wytrzymuje do 40 godzin na jednym ładowaniu.

Doskonała integracja ze smartfonem

Najnowszy smartwatch Samsunga oferuje doskonałą integrację ze smartfonem. Są działające w tle analizy snu czy zdrowia, a także automatyczne wykrywanie aktywności fizycznej. Galaxy Watch4 ma rozbudowane czujniki tętna, ciśnienia i natlenienia krwi, a także zupełnie nową funkcję – pomiar składu ciała.

Wystarczy przyłożyć palce do przycisków zegarka, a wyświetlą się informacje o masie mięśni i tłuszczu, procentowej ilości tkanki tłuszczowej, BMI czy zawartości wody w ciele. Nowością w tym smart zegarku jest wykrywanie chrapania. Do tego jednak trzeba mieć smartfon położony blisko łóżka, na wysokości głowy.

Wykonywanie połączeń z zegarka

Galaxy Watch4 umożliwia wykonywanie połączeń wprost z zegarka. Można też za jego pomocą odpowiadać na wiadomości i powiadomienia – wystarczy wybrać jedną z opdowiedzi lub emotikon. Można także wykorzystać klawiaturę ekranową, pisać odręcznie na ekranie lub dyktować głosowo.

Zegarek zapewnia także automatyczną instalacja ulubionych aplikacji z telefonu i innych urządzeń z Androidem. Ich liczba, dzięki zmianie systemu na Wear OS jest dosyć spora. Po raz pierwszy w smartwatchach Samsunga można skorzystać z Google Pay i wygodnie płacić za zakupy. Galaxy Watch4 oferuje także pełną integrację z mapami Google – aplikację można uruchomić z zegarka, wyszukać miejsce docelowe, a na zegarek będzie nas prowadził.

Zaawansowane funkcje treningowe

Osoby aktywne fizycznie z pewnością będą zadowolone z uaktualnionych funkcji. Galaxy Watch4 pokazuje utratę wilgoci i wymagane spożycie wody po wykonanym wysiłku, oferuje większe wsparcie dla treningów kolarskich i biegowych, dokonuje pomiaru tętna powysiłkowego, żeby sprawdzić, czy regeneracja odbyła się w odpowiednim tempie. Jest też możliwość eksportu plików GPX z treningów i wsparcie dla takich aplikacji jak Strava czy Komoot.

Podsumowując Galaxy Watch4 to jeden z najlepszych smartwatchy dostępnych na rynku. Szczególnie dla użytkowników smartfonów z serii Galaxy, bo oni mogą w pełni wykorzystać jego możliwości. Choć czas pracy baterii zegarka mógłby być nieco dłuższy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.