Tanie baseny stelażowe – jakie wybrać?

project_comment_file6274ff8b3dc1c-basen

Lato zbliża się wielkimi krokami, więc czas pomyśleć o odrobinie ochłody na gorące dni. Najlepszy będzie oczywiście basen. Wybraliśmy kilka tanich modeli stelażowych, które są najprostsze w montażu i wygodne w użytkowaniu.

Ogrodowy basen, czyli szybka ochłoda w upalne dni

Środek lata i ponad 30 stopni w cieniu. Każdy marzy wtedy choć o odrobinie ochłody. Nie zawsze można sobie pozwolić na wyjazd nad jezioro czy na kąpielisko. Jednak kiedy jest do dyspozycji przydomowy ogród, ogródek działkowy lub po prostu kawałek trawnika, to jest proste i niedrogie rozwiązanie. Wystarczy kupić basen stelażowy.

Steel Pro MAX 56408 305×76 cm

Jednym z najtańszych basenów stelażowych dostępnych na rynku jest Steel Pro MAX 56408 305×76 cm, o klasycznym okrągłym kształcie. Średnica basenu to 305 cm, jego ściany mają 76 cm wysokości, a pojemność ponad 4,5 tys. litrów. Montaż tego basenu jest bardzo łatwy i szybki – zajmuje zaledwie 20 minut. Stalowa rama jest odporna na rdzę i zaprojektowana pod kątem maksymalnej wytrzymałości i trwałości.
W zestawie jest także niezbędne urządzenie, czyli pompa. Tu mamy model Bestway 58381 o wydajności ponad 1,2 tys. litrów na godzinę. Pomaga ona utrzymać czystość i higienę wody w basenie. Urządzenie wypompowuje wodę, filtruje ją wewnątrz i ponownie wpompowuje (poprzez dwa dołączone węże przymocowane do dwóch oddzielnych punktów w basenie). Ściany basenu są wykonane w technologii DuraPlus, z materiału wzmocnionego rdzeniem z siatki poliestrowej i dwóch warstw PVC o dużej grubości, co zapewnia doskonałą wytrzymałość i trwałość.

Steel Pro 56424 400x211x81 cm

https://matrixmedia.pl/basen-stelazowy-z-filtrem-bestway-steel-pro-56424-400x211x81-cm.html)
Nieco droższym modelem jest Steel Pro 56424 400x211x81 cm. Jest jednak większy, a co za tym wygodniejszy i ma prostokątny kształt. Długość basenu to 400 cm, szerokość 211 cm, głębokość 81 cm, a pojemność 5,7 tys. litrów. Prostokątny kształt zapewnia swobodę ruchów w basenie, przy maksymalnym ograniczeniu zajmowanego miejsce w ogrodzie. Jego rozłożenie jest wręcz dziecinnie proste i szybkie.
Tu także mamy odporny na korozję metalowy stelaż, który zapewnia stabilność konstrukcji. Zaś jego trójniki zabezpieczone są przed korozją. Jest też nowoczesny materiał w basenowe niecce, czyli DuraPlus ze wzmocnionym rdzeniem z siatki poliestrowej i dwóch warstw PCV o dużej grubości. O filtrację dba tu pompa, która ma wydajność ponad 1,2 tys. litrów na godzinę, dzięki czemu woda będzie czysta przez długi czas.

Steel Pro MAX 56438 457×122 cm

Najdroższy, ale i największy polecany przez nas basen stelażowy, to Steel Pro MAX 56438 457×122 cm. Ten model zapewnia ogromny komfort. Jednocześnie zmieści się w nim nawet bardzo dużą rodzinę lub spora grupa przyjaciół. Średnica tego basenu wynosi 457 cm, wysokość 122 cm, a pojemności to aż 1,6 tys. litrów. Mimo dużych rozmiarów jego montaż jest równie szybki i prosty jak w poprzednich modelach i zajmuje zaledwie 20 minut.

Basenowa niecka wykonana jest także z wytrzymałego materiału w technologii DuraPlus, a stelaż jest odporny na korozję i stabilny. To szczególnie ważne w basenie o tak dużych wymiarach, bo napór wody jest odpowiednio większy. Jest też oczywiście pompa, która zapewni czystość wody. Dodatkowo w tym modelu jest tu drabinka, która zapewnia bezpieczne i łatwe wejście i wyjście. Jej zewnętrzną część można odczepić, aby dzieci nie mogły wejść do basenu bez nadzoru. Basen można też zabezpieczyć za pomocą dołączonej do zestawu pokrywy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.