Samsung SUHD – telewizor kwantowy

Najnowsza propozycja telewizora SUHD i opinie

Rok 2015 jest dla Samsunga rokiem innowacji. Koreański mistrz w dziedzinie produktów RTV oraz AGD wprowadził nową linię telewizorów w wyższym niż dotąd standardzie obrazu. Mowa tu oczywiście o najnowszej linii Samsung SUHD 2015, która dzięki bardzo pozytywnym opiniom zyskała wielu sympatyków już w momencie premiery.

Wygięty ekran?

Samsung w swojej nowej serii przygotował nie mały skok w dziedzinie designu. Otóż modele SUHD są „wygięte”. Nie jest to jednak niepożądany efekt, jak to miało miejsce w przypadku iPhone’a 6 od Apple, który od noszenia w kieszeni mimowolnie się krzywił. Nie, Samsung przemyślał to rozwiązanie w każdym najdrobniejszym szczególe. Design wygiętej matrycy daje zupełnie nowe wrażenia podczas oglądania dzięki zastosowaniu technologii Nano Crystal Color, MultiZone Full Array Back Lighting oraz rozdzielczości 4K. Wygięta matryca sprawia, że patrząc nawet pod różnym kątem, obraz nie traci głębi barw oraz nie odczuwamy spadku jakości kontrastu.

Co dają nowe technologie SUHD?

Nano Crystal Color sprawia, że barwy wyświetlane przez telewizor są bardziej „żywe”. Uzyskano to za pomocą powiększenia spektrum kolorów dostępnych podczas projekcji filmów. W przypadku telewizji nadal jesteśmy w systemie HD, dlatego odczujemy tylko niewielką poprawę jakości. Natomiast jeśli chodzi o filmy, które coraz częściej dostępne są w rozdzielczości 4K, efekt będzie porażający.

MultiZone Full Array Back Lighting w połączeniu z technologią Peak Illuminator Ultimate odpowiedzialne są za poprawę kontrastu w przypadku najjaśniejszych punktów na ekranie. W ten sposób wykroczono poza standardową skalę jasności, oferując nowe doznania wizualne.

Więcej Nowości

Zapraszamy na stronę internetową Matrix Media, gdzie znajdziesz najnowsze propozycję znanych marek w dziedzinie AGD oraz RTV. Dążymy do jak najszybszego wprowadzenia modeli najwyższej klasy. Zapraszamy również do lektury naszego bloga, na którym znajdziesz poradniki, instruktarze oraz nowinki ze świata RTV/AGD.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.