Energooszczędny telewizor SUHD

rtv

2015 rok jest definitywnie rokiem innowacji w branży RTV i AGD. Już na starcie, podczas targów CES 2015, firmy takie jak SONY oraz SAMSUNG zaprezentowały sztandarowe serie telewizorów, które wprowadzą nową jakość obrazu oraz zdefiniują na nowo podejście do energooszczędnych technologii.

Czy technologia UHD jest energooszczędna?

Modele telewizorów zaprezentowanych przez Samsunga z serii SUHD wprowadziły na rynek ogromną dozę innowacji. Wymiary pomiędzy 65” – 48” oraz nowoczesna technologia CURVED, wyróżniła telewizory z Korei na tle konkurencji. Sony może pochwalić się najcieńszym modelem telewizora czyli słynnym Sony X90C, konkurent postawił natomiast na technologię „wygiętych telewizorów”.

Dowiedz się więcej z tematu Sony X90C i jego ultra smukły design.

Modele z serii SUHD

Modele z serii SUHD nawet w wersji 65” z rozdzielczością na poziomie 3,840 x 2,160 pikseli nadal plasują się w klasyfikacji energetycznej A, co jak na możliwości sprzętu takiej klasy robi spore wrażenie. Na przykładzie modelu LED Samsung Smart TV 65″ SUHD można zauważyć, że zużycie energii w trybie włączonym (W) wynosi raptem 150 W. Biorąc pod uwagę wymiary telewizora oraz technologię Nanocrystal odpowiedzialną za intensywniejsze odwzorowanie barw, pobór mocy wypada bardzo dobrze i nie narazi nas na dodatkowe koszty eksploatacji.

Inne modele w klasie energooszczędnej

Chociaż telewizory SUHD plasują się w klasyfikacji A w zakresie poboru mocy, w naszym sklepie znajdziesz również modele w klasie A++, które wraz z jakością są również bardzo tanie w użytkowaniu. Oczywiście nie gwarantują tak wysokiej jakości obrazu i głębi barw jak modele serii SUHD, mimo to również są docenianą propozycją dla fanów kina i telewizji.

Jednym z doskonałych przykładów telewizorów uznanych w rankingu 6 najbardziej energooszczędnych telewizorów 2014 roku jest telewizor 3D SONY KDL-50W829 oczywiście dostępny w naszym sklepie. W klasie energetycznej A+ znajdziemy też model japońskiego producenta, czyli telewizor 3D SONY KDL-42W829 – w tym przypadku zużycie roczne energii plasuje się na poziomie 69 kwh.

Podczas wybierania najlepszego rozwiązania dla swoich potrzeb, musimy zwracać uwagę na jakość obrazu oraz cenę dostosowaną do naszego budżetu. Błędne jest natomiast przekonanie, że modele z wyższej półki muszą być nieekonomiczne podczas eksploatacji.

Odwiedź naszą stronę internetową i przekonaj się, że mamy wszystko, czego potrzebuje nowoczesny dom. Zapraszamy również do lektury naszego bloga, na którym dzielimy się ciekawostkami na temat nowości RTV i AGD.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.