Samsung The Frame. Telewizor jak obraz w wymiennej ramie

project_comment_file62012587b2df4-MatrixMedia_BLOG_WZÓR

Zwykły telewizor służy przede wszystkim do oglądania ulubionych programów, filmów czy seriali, ale Samsung The Frame jest inny! To także ekran do wyświetlania ulubionych obrazów. Sam zresztą prezentuje się jak dzieło sztuki i może stanowić ozdobę domowej przestrzeni.

Telewizor czy dzieło sztuki?

Po pierwsze Samsung The Frame w ogóle nie przypomina telewizora. Jego smukły design kojarzy się przede wszystkim z obrazem w ramie. W dodatku dostępna jest szeroka gama wzorów i kolorów ramek w stylu nowoczesnym i klasycznym. Dopasowany uchwyt telewizora sprawia, że jest zamontowany do ściany niczym prawdziwy obraz. Można regulować kąt jego nachylenia, a w trybie portretowym zawiesić The Frame w pionie.

Dzięki połączeniu „jednym prawie niewidocznym przewodem” efektu nie zepsuje żadna plątanina kabli. Wszystkie urządzenia, w tym konsole i dekodery, można podłączyć do telewizora za pomocą pięciometrowego przewodu i moduły One Connect. Z kolei regulowana podstawa pozwala ustawić telewizor tak, by zostawić pod nim idealną przestrzeń na ustawienie soundbara.

Tryb sztuka po wyłączeniu telewizora

Po wyłączeniu Samsung The Frame zmienia się w obraz. Można na nim wyświetlać malarstwo, grafikę czy fotografie, a z Art Store pobrać obrazy ze zbiorów ze zbiorów światowych galerii sztuki. Ten wyjątkowy telewizor posiada 6 GB pamięci, co pozwala na przechowywanie do 1200 obrazów. Na ekranie można udostępniać także własne dzieła lub zdjęcia przesłane za pomocą telefon lub USB.

Do prezentacji zdjęć przygotowano 5 rodzajów i 16 kolorów passe-partout. Z kolei czujnik światła w The Frame automatycznie dostosowuje jasność i kolor ekranu do zewnętrznych warunków oświetleniowych, a dzięki czujnikowi ruchu obrazy wyświetlane są tylko, gdy ktoś jest w pomieszczeniu, co pozwala na oszczędność energii.

Technologia QLED 4K

Nie można zapominać, że Samsung The Frame to jednak telewizor i to najwyższej jakości w technologii QLED 4K. Zastosowano tu m.in. Quantum Dot (kropki kwantowe), co zapewnia żywe i bardziej nasycone kolory, z kolei Dual LED wzmacnia kontrast, a diody LED o ciepłym odcieniu zapewniają głęboką czerń. Funkcja Adaptacji Obrazu reaguje na panujące dookoła warunki i automatycznie reguluje jasność oraz kontrast obrazu. Telewizor to nie tylko obraz, ale i dźwięk. The Frame optymalizuje go na podstawie swojego otoczenia i dopasowuje do przestrzeni pomieszczenia.

Telewizor Samsunga to także domowe centrum rozrywki. Za pomocą połączonych ze sobą urządzeń i Samsung Smarty TV można grać, nagrywać program czy korzystać z aplikacji VOD. Można także udostępnić zawartość smartfona na dużym ekranie – wystarczy dotknąć ramki telewizora, a dzięki aplikacji SmartThings prowadzić tak rozmowę wideo. The Frame zapewnia także szybki dostęp do plików biurowych – wystarczy pobrać odpowiednią aplikację, podłączyć mysz i klawiaturę Bluetooth do telewizora i można pracować z domu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.