Słuchawki dla informatyka z aktywnym wygłuszaniem

jakie słuchawki dla informatyka

W domu, czy w pracy – hałas towarzyszy nam codziennie. Do niektórych dźwięków jesteśmy przyzwyczajeni i nawet ich nie rejestrujemy, ale inne mogą nam zwyczajnie przeszkadzać. Jeżeli nasza praca wymaga większego skupienia, a my lubimy pracować w ciszy, rozważmy zakup słuchawek wyposażonych w funkcję ANC ( Active Noise Cancellation) czyli system aktywnej redukcji hałasu. Sprawdzą się szczególnie wśród pracowników działów IT. Poszukajmy więc słuchawek dla informatyka z aktywnym wygłuszaniem.

Słuchawki douszne czy nauszne- które wybrać?

 

Chcąc zdecydować o tym, jakie słuchawki kupić, zacznijmy od ich najprostszego podziału na słuchawki douszne i nauszne. Te pierwsze mogą wygłuszać dźwięki w naprawdę dużym stopniu, a to dlatego, że materiał, z którego są zrobione, bezpośrednio styka się z przewodem słuchowym i przybiera jego kształt. Słuchawki nauszne teoretycznie mają mniejsze szanse na redukcję hałasu, ale wszystko zależy od tego, z czego i jak są wykonane. Dla przykładu, skórzane nauszniki będą sobie w tym względzie radziły znacznie lepiej niż ich welurowe odpowiedniki. To głównie kwestia gorszej wentylacji tych drugich.

 

Sony- specjalista ds. redukcji hałasu

 

Dzięki wysokiej jakości wykonania oraz parametrom, poszukujący słuchawek informatyk prędzej czy później trafi na produkty firmy Sony. Jeśli zdecydował się na opcję słuchawek nausznych, powinien przemyśleć trzy propozycje.

 

Sprawdź słuchawki w Matrix Media

Sony MDR-XB950N1

 

To słuchawki dostępne w wersji przewodowej i bezprzewodowej, z opcją EXTRA BASS™ eliminującą hałas. Funkcja cyfrowej redukcji dźwięków otoczenia dobrze współdziała z możliwością wyboru programów stylu dźwięku: scena na zewnątrz, klub, hala lub arena. Miękkie nauszniki pozwalają komfortowo korzystać ze słuchawek do 22h, więc na jednym ładowaniu możemy przepracować nawet kilka dni. Pasmo przenoszenia waha się od 20 do 20000Hz. Za ten model zapłacimy ok. 800zł.

 

Sony MDR-1RNC

 

Niewątpliwą zaletą tych słuchawek jest nie tylko praca do 22h, ale też zakres od 5 do 25000Hz. Według producenta, technologia cyfrowego wygłuszania zewnętrznych hałasów jest w stanie wyciszyć do 99,7% dźwięków. Pomaga jej w tym otulająca ucho budowa słuchawek oraz silikonowe pierścienie w przegubach nauszników, co razem wpływa na wygodę ich użytkowania. Tak więc szum klimatyzatora, rozmowy kolegów informatyków albo dźwięki dobiegające z ulicy nie powinny być słyszalne. Ten luksus możemy wycenić na ok. 1000zł.

 

Sony MDR-Z7

 

Trzecia propozycja dotyczy przewodowych słuchawek Sony MDR-Z7. To najdroższa opcja, bo warta ponad 2 tysiące złotych, ale też najbardziej dopracowana i skuteczna w procesie redukcji hałasu. Sprzęt działa na częstotliwości od 4 do 100000Hz, co oznacza, że bez problemu odtwarza dźwięki o wysokiej rozdzielczości. Nie bez znaczenia jest konstrukcja słuchawek. Zamknięta obudowa szczelnie otacza ucho, dzięki czemu dźwięki, niezależnie od głośności, nie wydobywają się na zewnątrz, a te z otoczenia są skutecznie wygłuszane. Dźwięk wracający do ucha jest czysty i brzmi bardzo naturalnie. Duże membrany, o średnicy 70mm, powodują w nausznikach efekt płaskiej fali, który minimalizuje opóźnienia w odbiciach i ew. straty dźwięków.

Które słuchawki będą najlepsze dla informatyka?

 

Teoretycznie już podjęliśmy decyzję, jedno kliknięcie dzieli nas od zakupu, pozostaje jeszcze tylko jedna kwestia- czy słuchawki fizycznie będą nam pasowały. Warto wcześniej przymierzyć wybrany model słuchawek w sklepie stacjonarnym, by mieć pewność, że sprzęt nie jest dla nas za ciężki, pałąk dobrze dopasowuje się do głowy i ma możliwość odpowiedniej dla nas regulacji. Bo najlepsze słuchawki dla informatyka to nie tylko takie, które świetnie wygłuszają dźwięki otoczenia, ale też te, które umożliwiają komfortową pracę przez wiele godzin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.