Słuchawki Sony MDR-1AM2 – test słuchawek od Sony

czy warto kupić słuchawki sony mdr-1am2?

Słuchawki MDR-1AM2 powstały z myślą o osobach, które chcą nie tylko cieszyć się idealnym dźwięki, ale także przeżywać muzykę. Sprawdź razem z nami, dlaczego warto kupić słuchawki MDR-1AM2. Oto nasz najnowszy test!

 

Dane techniczne Sony MDR-1AM2

 

  • Typ słuchawek – zamknięte, dynamiczne
  • Przetwornik akustyczny – 40mm, kopułkowy
  • Magnes neodymowy
  • Impedancja – 16 omów
  • Membrana – ciekłe kryształy polimerowe pokryte aluminium
  • Pasmo przenoszenia – 3 Hz – 100 kHz
  • Czułość – 98 dB/mW
  • Typ przewodu – odłączany / posrebrzane przewody OFC
  • Waga – 187 g

gdzie można kupić słuchawki sony mdr-1am2?

Wysoka jakość dźwięku

 

W słuchawkach Sony MDR-1AM2 wykorzystano przetwornik 40 mm Hd, w którym wykorzystano ciekłokrystaliczną membranę polimerową powlekaną aluminium. Pozwala to na osiągnięcie wysokiej jakości dźwięku. Dzięki temu zakres częstotliwości jest bardzo szeroki, od 3 Hz do 100 kHz. W testach Sony MDR-1AM2 zwróciliśmy uwagę na krystalicznie czysty dźwięk wysokich tonów i głębię tonów niskich. Na jakość wysokich tonów wpływają specjalnie zaprojektowane obudowy, oparte na ciągu Fibonacciego. Chronią one przetworniki, jednocześnie minimalizują zniekształcenia dźwięków na wysokich tonach.

Słuchawki MDR-1AM2 – oparte na kablu

 

Obecne opinie na temat kabla są podzielone. Wiele osób uważa go za zbędny atrybut i w dobie słuchawek Bluetooth, nie dziwi nas takie podejście. Kabel wykorzystany w Sony MDR-1AM2 pozwala na osiągnięcie wysokiej jakości dźwięku a dzięki pozłacaniu końcówki mini-jack mamy pewność, że wszystkie impulsy elektryczne przewodzone są w sposób prawidłowy. W kablu zastosowano dodatkowy przewód masy, który poprawia symetrię i rozdziela kanał lewy od prawego. Materiały, z których wykonano kabel, są także bardzo istotne. Przewód wykonany jest z miedzi beztlenowej powlekanej srebrem. Przy połączeniu przewodowym słuchawki osiągają bardzo dobre wyniki, za co w naszej recenzji model osiąga bardzo duży plus.

CZYTAJ TAKŻE – TEST SPORTOWYCH SŁUCHAWEK BLUETOOTH SONY WF-SP700N

Design i wykonanie

 

Słuchawki Sony MDR-1AM2 mają bardzo dobry look. Model jest dostępny w dwóch kolorach: czarnym i białym. Świetnie wpasują się do każdego stylu. Urządzenie powstało z myślą o osobach ceniących sobie prostotę i elegancję. Istotna jest również rama słuchawek o bardzo lekkiej masie. Pozwala to cieszyć się muzyką przez długi czas i poprawia komfort noszenia. Łączna masa słuchawek MDR-1AM2 wynosi zaledwie 187g. Wbudowany mikrofon pozwala na prowadzenie konwersacji telefonicznych, co w naszym odczuciu jest bardzo wygodnym dodatkiem. Pilot znajdujący się na kablu pozwala na swobodne kontrolowanie muzyki.

Sprawdź największe nowości SONY

Test słuchawek MDR-1AM2 – czy warto kupić?

 

Nasz test słuchawek wykazał, że jest to model skierowany do osób ceniących sobie prostotę i wysoką jakość dźwięku. Naszym zdaniem model Sony MDR-1AM2 jest wart zakupu. Słuchawki można kupić w naszym sklepie internetowym w obu wariantach kolorystycznych.
Jeśli masz jakiekolwiek pytania odnośnie sprzętu RTV, a zwłaszcza słuchawek, skonsultuj się z naszymi specjalistami. Pomogą Ci dobrać odpowiedni sprzęt dla Ciebie. Porównaj także upatrzone przez słuchawki, z tymi dostępnymi w ofercie naszego sklepu. Zobacz, co możemy Ci zaoferować!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.