Sony HX350 z ogromnym zoomem?

Sony-HX350-z-ogromnym-zoomem

Nie zawsze musimy wydawać kilka tysięcy złotych, by cieszyć się aparatem fotograficznym dobrej jakości. Czasem wystarczy kompakt, który dzięki cechom lustrzanki, zaspokoi nasze fotograficzne ambicje. Po co nosić ze sobą obiektywy i statywy, skoro świetne zdjęcia zrobi dla nas aparat, który możemy obsłużyć jedną ręką? Czy Sony HX350 z ogromnym zoomem to w takim układzie dobry wybór? Przeczytajcie.

Megazoomy na fali

 

Aparat Sony HX350 doskonale wstrzelił się w rosnącą popularność megazoomów. Dysponuje aż 50-krotnym zbliżeniem, na którym wcale nie traci jakość i ostrość obrazu. Pozwala uchwycić najdrobniejsze szczegóły, a to dzięki współpracy dwóch elementów: 20,4-megapikselowego przetwornika CMOS Exmor RTM i procesora obrazu BIONZ XTM. Odległość od fotografowanego obiektu przestaje mieć jakiekolwiek znaczenie, tym bardziej, że stabilizator obrazu Optical SteadyShot minimalizuje drgania sprzętu, nawet w trakcie maksymalnego zbliżenia lub podczas chodzenia. Dobrze działa również system AF z funkcją śledzenia ostrości. Pozwala automatycznie dopasować wielkość ramki pomiarowej do właściwości obiektu. Tak rodzi się jakość.

 

Magiczny wyświetlacz

 

W najnowszym aparacie Sony wykorzystało 3-calowy wyświetlacz Xtra Fine LCD WhiteMagic o rozdzielczości 921 600 punktów. Jego parametry dają możliwość, by dobrze ocenić ekspozycję i ostrość zdjęć, choć trzeba przyznać, że nie jest to rozdzielczość godna wielkich pochwał. Ekranem można sterować w dwóch płaszczyznach: około 90° w górę i około 60° w dół, co przydaje się, kiedy robimy zdjęcia z różnych, czasem niewygodnych perspektyw.

 

Zobacz aparaty Sony w Matrix Media

Ten słynny obiektyw

 

Cechy wyświetlacza niewątpliwie rekompensuje najważniejszy element aparatu Sony HX350 czyli wbudowany obiektyw zimnoogniskowy, który powstał dzięki współpracy z firmą Zeiss. Bez dwóch zdań, to największy atut tego sprzętu. Gwarantuje on naprawdę imponujący ekwiwalent ogniskowych 24-1200mm oraz zmienne światło f/2.8 (szeroki kąt)- f/6.3 (teleobiektyw). Możemy mieć pewność, że dzięki tym parametrom, aparat nie zawiedzie nas w najróżniejszych sytuacjach zdjęciowych.

 

Profesjonalny design

 

Chociaż HX350 został wykonany z tworzyw sztucznych, nie wpływa to na komfort jego użytkowania, nawet podczas pracy w niskich temperaturach. Uchwyt wykonano z gumy, która imituje skórę, co zapewnia precyzyjne trzymanie aparatu nawet jedną ręką. Nie bez znaczenia jest tu także anatomiczny profil kciuka i intuicyjnie rozmieszczone przyciski. Mała waga sprzętu, zaledwie 652g, niewątpliwie pokaże swoje zalety szczególnie podczas wielogodzinnych sesji zdjęciowych. Całość zamyka się w nowoczesnym designie, przypominającym trochę modele z serii Sony Alfa. Ich skomplikowane funkcje nie znajdują jednak swojego odzwierciedlenia w HX350. Ten aparat Sony ma uproszczone menu główne, a w podręcznym znajdują się wszystkie najważniejsze opcje m.in. tryb pracy, pomiaru światła, ostrość czy balans bieli.

 

Dynamiczne ujęcia i filmy

 

Profesjonalna fotografia charakteryzuje się umiejętnością uchwycenia niezwykłych momentów, w tym szybko poruszających się obiektów. Sony HX350, dzięki efektowi Motion Shot Video, daje możliwość ostrego przedstawienia skoków, salt czy biegu. Powstaje sekwencja nałożonych na siebie obrazów z jednym tłem o wręcz kinowej jakości. Jeżeli natomiast wolimy nakręcić film, HX350 gwarantuje nagrywanie w Full HD. 5-osiowa stabilizacja obrazu i zaawansowana analiza klatek minimalizują wstrząsy aparatu, powstałe podczas filmowania z ręki.

 

Sony HX350 – warto?

 

Aparat Sony HX350 to dobry sprzęt nie tylko dla osób zaczynających swoją przygodę z fotografią, ale też dla profesjonalistów. W tym niewielkim sprzęcie znajdziemy wszelkie potrzebne i zaawansowane funkcje, niezbędne do robienia zdjęć dobrej jakości. Bo właśnie na tę jakość stawia Sony. Przy okazji otrzymujemy urządzenie niesamowicie poręczne i wygodne w obsłudze. Nie musimy już korzystać z programów graficznych – w zupełności wystarczy użycie efektów wizualnych i trybów, proponowanych przez producenta. Uwzględniając więc te zalety, trzeba powiedzieć, że Sony HX350 to jeden z lepszych superzoomów dostępnych aktualnie na rynku. Kupimy go za ok. 1600zł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.