SONY SVE1511W1ES. Sony Vaio przedstawia nowy design

Sony nie pierwszy raz prezentuje w swojej linii VAIO coś wartego uwagi. Ponieważ producenci laptopów nie mają zbyt dużego pola manewru w doborze podzespołów odpowiedzialnych za pracę komputera, tak naprawdę walka toczy się pomiędzy możliwościami baterii, matrycą oraz samym designem obudowy. Nie wnikamy oczywiście w kwestię serwisu i otoczki marketingowej, a skupiamy się jedynie na możliwościach samego sprzętu. Co wyjątkowego zatem stoi za SONY SVE1511W1E/S?

Już sama reklama SONY SVE1511W1ES robi wrażenie!

Zaczynamy niestandardowo – reklamą prosto z Bollywood. Jak na Bollywood przystało, mamy przepych, blask, blichtr i latające perełki serii E. Przypominamy o tym koneserom orientalnej urody, którzy stracili wątek…

Design nowej serii E, a w szczególności SVE-1511W1ES, to projekt bardzo przemyślany i zgodny z aktualnymi trendami. Zacznijmy jednak od parametrów technicznych, które również zasługują na nieskromną wzmiankę. Nowy SONY SVE1511W1ES wyposażony jest w mocne serce – procesor i5 drugiej generacji z technologią Turbo Boost z taktowaniem nawet do 3,1 GHz. Dodatkowo posiada wysoce wydajną pamięć (1333MHz) – 6 GB, opcjonalnie z możliwością rozbudowy do 8 GB. Połączenie takie daje absolutny komfort podczas standardowych prac biurowych, a także bardziej zaawansowanych. Pod hasłem standardowe prace biurowe mamy na myśli otwartych 60 kart www w trzech różnych środowiskach przeglądarkowych, 15 dokumentów Worda, tyleż samo Excela, klient pocztowy, Skype, Gadu Gadu i jeszcze kilkanaście innych procesów.

Doskonała płynność działania

Jak działa SONY SVE1511W1ES? Absolutnie! Podczas testów zachowana była pełna płynność działania, obciążenia nie dało się wyczuć w ogóle, a pracowało się przyjemnie i skutecznie. Bez obaw o jakość i płynność podczas grania mogą sięgnąć po ten model wszyscy zainteresowani dzięki zastosowaniu karty graficznej AMD Radeon™ HD 7650M. Naturalnie również osoby namiętnie renderujące grafikę w swoich ukochanych pożeraczach pamięci.

Wróćmy jednak do designu samego SVE-1511W1E/S. Koncepcja przede wszystkim typowo estetyczna. Obudowa sprawia wrażenie jednej całości, ergonomiczne wykończenia okolic touchpada i klawiszy funkcyjnych wyglądają jak odlane z jednej formy. Co ciekawe, kształty są idealnie zaokrąglone, tak że laptop wcale nie wygląda jak bańka, a mimo to ciężko znaleźć ostrą krawędź. Kolejnym ciekawym rozwiązaniem jest również zabawa kolorem. Odpowiednio umieszczone dodatki, w szczególności ranty klawiszy, które są podświetlane w kolorze wiodącym, to może niewiele, ale detal ten wygląda fantastycznie i na pewno znajdzie swoich zwolenników. Prawdopodobnie Sony SVE-1511W1E/S stanie się hitem, podobnie jak inne modele z serii E. Zresztą wystarczy zobaczyć samemu (matrixmedia.pl).