Sprzęty, z którymi zapanujesz nad swoim ogrodem jesienią

Jesienny ogród | MatrixMedia

Lato już dawno dobiegło końca, to fakt. Co za tym idzie, coraz więcej czasu spędzacie w zaciszu własnego domu niż na świeżym powietrzu. Mimo wszystko odnosicie wrażenie, że Wasz ogród żyje własnym życiem. Przykładów nie trzeba szukać daleko. Orzech tak się rozrósł, że wypadałoby go przyciąć. Nie wspominając już o piętrzącej się stercie liści. Niestety, z każdym dniem jest coraz wyższa. Cóż, może to dobry moment, aby rozejrzeć się za sprzętem, który pozwoli Wam zapanować nad jesiennym ogrodowym chaosem. Zainteresowani? Zatem poznajcie nasze propozycje. 

Jak zadbać o ogród jesienią?

Jesień to ta pora roku, w której warto zadbać o ogród, aby przygotować go na zimę. Dobrym przykładem jest chociażby wykopanie roślin, wrażliwych na działanie niskich temperatur. Oczywiście warto pamiętać o koszeniu trawnika, usunięciu liści, przycinaniu drzew oraz krzewów. Co jeszcze? Jesień to również dobry moment na przesadzanie i rozsadzanie roślin, a także sadzenie sadzonek do gruntu. Jeśli pragniecie zaoszczędzić swój czas podczas jesiennych porządków, to powinniście wyposażyć się w praktyczne narzędzia ogrodnicze, jak na przykład:

Wydaje nam się, że to chyba dobry moment, aby przybliżyć ich specyfikację techniczną i praktyczne funkcje. Gotowi? Zaczynamy.

Pogromca liści, czyli odkurzacz z dmuchawą

Naszą pierwszą propozycją sprzętu, który powinien znaleźć się w każdym ogrodzie jest elektryczny odkurzacz z dmuchawą DAEWOO DABL 3000E. 2-suwowy silnik benzynowy o mocy 2400 W pozwoli oczyścić ogród z opadających liści, jak i odpadów organicznych. Co więcej, urządzenie posiada aż trzy tryby pracy (tj. tryb odkurzacza, tryb dmuchawy, funkcja rozdrabniania), które znajdą zastosowanie w każdym ogrodzie.

Z kolei odkurzacz spalinowy z dmuchawą DAEWOO DABL 270 został wyposażony w 2-suwowy silnik benzynowy, zapewniający wysoki moment obrotowy i to w szerokim przedziale obrotów. Aby tego było mało, opisywany odkurzacz pozwala na przedmuchiwanie liści czy ściętych gałązek. Jeżeli lubicie utrzymywać porządek w swoim ogrodzie, to tryb dmuchawy do wsysania przypadnie Wam do gustu. Na co pozwala? Cóż, w tym trybie odkurzacz spalinowy z dmuchawą DAEWOO DABL 270 zasysa liście lub gałązki do specjalnego worka.

Naszym absolutnym faworytem jest odkurzacz uniwersalny Karcher WD 3 V-17/4/20 1.628-101.0, który odnajdzie się zarówno w domu, jak i ogrodzie. Urządzenie zostało wyposażone w wąż ssący oraz ssawkę podłogową z wymiennymi listwami. Co więcej, za pomocą opisywanego odkurzacza możecie czyścić dowolne powierzchnie na mokro oraz na sucho. Spokojnie, takie czyszczenie nie wiąże się z koniecznością wymiany filtra. Dlaczego? Cóż, odkurzacz uniwersalny Karcher WD 3 V-17/4/20 1.628-101.0 został wyposażony w jednoczęściowy filtr kartridżowy. Co w praktyce oznacza, że filtr jest wykorzystywany do czyszczenia na mokro i sucho. Co więcej, funkcja wydmuchowa pozwoli pozbyć się Wam uporczywych zanieczyszczać z trudno dostępnych miejsc.

Agregat prądotwórczy? Dlaczego nie!

Agregat prądotwórczy inwerterowy DAEWOO GDA 2500i to urządzenie, które sprawdzi się zwłaszcza podczas wielogodzinnych prac w ogrodzie. Co więcej, urządzenie zostało wyposażone w nowatorskie technologie. To właśnie one pozwalają na podłączenie czułych urządzeń elektrycznych (np. laptopy, pompy, grzejniki). Co jeszcze powinniście wiedzieć? Cóż, opisywany model został wyposażony w czterosuwowy silnik benzynowy o wydłużonej żywności. Urządzenie posiada stabilną ramę, która zdecydowanie obniża poziom wibracji.

Agregat prądotwórczy inwerterowy DAEWOO GDA 4600i może również pochwalić się czterosuwowym silnikiem benzynowym o wydłużonej żywotności. Zatem, co różni go od modelu DAEWOO GDA 2500i? Cóż, DAEWOO GDA 4600i posiada panel sterowania. Jego wskaźniki informują o niskim poziomie oleju. Dodatkowo pozwalają kontrolować parametry napięcia wyjściowego. Z kolei zabezpieczenie przeciążeniowe, chroni urządzenie w trakcie wielogodzinnej pracy.

Niezbędne narzędzia ogrodnicze

Szlifierka kątowa DAEWOO DAG 2600-230 to jedno z tych urządzeń, które przyda się do porządkowania ogrodu jesienią. Opisywana szlifierka jest w stanie pracować z różnymi materiałami. Oczywiście to zasługa silnika elektrycznego, osiągającego prędkość obrotową 6500 obr./min. Z kolei płynny rozruch niweluje obciążenia, tym samym wydłużając żywotność narzędzia.

Jeżeli chodzi o młot udarowy DAEWOO DAH 920 to jest to nieocenione urządzenie do pracy z betonem, drewnem, cegłą czy kamieniem. Urządzenie może pochwalić się aż 4 trybami pracy (tzn. wiercenie, wiercenie udarowe, dłutowanie bez blokady dłuta, dłutowanie z blokadą dłuta).

Piła tarczowa DAEWOO DAS 1500-190 to nasza ostania propozycja niezbędnego ogrodowego sprzętu. Co takiego oferuje? Cóż, urządzenie pozwala na regulację głębokości cięcia oraz bezstopniową regulację kąta nachylenia (tj. w zakresie 0 do 45 stopni). Dodatkowo piła DAEWOO DAS 1500-190 została wyposażona w specjalną złączkę do podłączenia odkurzacza. Wówczas możecie zapomnieć o dodatkowym sprzątaniu po wykonanej pracy. Bez wątpienia na uwagę zasługuje metalowa osłona, która wpływa na komfort pracy, a przede wszystkim chroni palce przed potencjalnym skaleczeniem.

 

Narzędzia ogrodnicze potrzebne od zaraz? Poznaj ofertę sklepu MatrixMedia.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.