Więcej niż telewizor

Telewizory Sony, Samsung, LG

Wybór telewizora to nie tylko kwestia rozdzielczości ekranu. To również ocena ich rozdzielczości, uzyskiwanej głębi kolorów i dostępność funkcji dodatkowych. Wybierając trafnie, możesz liczyć na lepsze doznania i większe poczucie realizmu w trakcie oglądania filmów.

Full HD? Lepiej 4K!

Jeszcze kilka lat temu rozdzielczość Full HD mogła się wydawać czymś wspaniałym. Dziś to już przemijająca technologia, a widzowie ceniący bardzo szczegółowy obraz, stawiają na znacznie lepszą rozdzielczość 4K.

Sama rozdzielczość to jednak nie wszystko. Coraz częściej producenci dbają również o to, by istniała możliwość jak najlepszego ustawienia jasności i naturalnego odwzorowania barw. Widać to choćby na przykładzie technologii 4K X-Reality PRO obecnej między innymi w telewizorze SONY KD-43X8305C.

Każdy obraz można poprawić

Co ciekawe, w niektórych telewizorach wdrażane są zaawansowane funkcje, dzięki którym oglądając film o nieco słabszej rozdzielczości, można i tak cieszyć się jego wysoką jakością. Brzmi jak samozaprzeczenie? Rzecz w tym, że niektóre telewizory posiadają wbudowane mechanizmy, za pomocą których odtwarzany obraz poddawany jest analizie i w razie potrzeby remasterowany na lepszy niż pierwotnie. Możliwościami takimi dysponuje między innymi Samsung UE65JS8500. ale trzeba jasno powiedzieć, że nie jest w tej mierze jedyny.

Z telefonu na telewizor

W przypadku telewizorów wyposażonych w system operacyjny Tizen OS, w niektórych modelach dostępne są funkcje pozwalające na banalnie prosty transfer obrazu z telefonu na ekran telewizora. Tak jest chociażby w przypadku telewizora Samsung UE55K5500, którym można sterować z każdego urządzenia wyposażonego w system Android (a więc nie tylko telefonu, ale i tabletu).

Dzięki opcji QuickConnect można w wygodny sposób wywoływać na ekranie telewizora filmy i zdjęcia wysłane ze smartfona. Przesyłać można tez muzykę, która może być odtwarzana w tle danego nagrania.

Wybierz telewizor w MatrixMedia!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.